Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én 16 éves vagyok és lehet,...

Én 16 éves vagyok és lehet, hogy terhes . És közben még a barátomtól is tiltanak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Édesanyám tilt a barátomtól,mert ő kicsit idősebb mint én. De mi szeretjük egymást és most lehet, hogy terhes vagyok. A barátom és az ő családja ki áll mellettem, rájuk számíthatok. De az én családomra sajnos nem. Édesapám meghalt és így édesanyám a gondolviselő. Én legszivesebben már a barátoméknál élnék, mert ott jobban érzem magam. Nem tudom, hogy mit tegyek! Aki tud kérem adjon tanácsot!
2008. máj. 5. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy terhes vagy? Csináltál már tesztet? Pozitív lett?

Szerintem először próbálj beszélni anyukáddal (egyelőre ne a terhességről, arról majd csak akkor, ha már voltál dokinál és tényleg megállapította, hogy babát vársz - persze ez függ attól is, hogy meg akarod-e tartani). Ne cselekedj elhamarkodottan, nehogy később megbánd!

2008. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát abból gondolom, hogy még nem jött meg, de fáj meg feszül a hasamalja, gyakran fáj a fejem és folyamatos hangulatváltozásaim vannak.De tesztet fogok csinálni! Édesanyám meg hallani se akar a barátomról, egyszerűen hajthatatlan.
2008. máj. 5. 14:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én valószínűnek tartom, hogy terhes vagy. Tudom, itt az a népszerű tanács, hogy tartsd meg a babát, mert az így meg úgy milyen szép dolog, de én akkor is azt mondom, hogy neked még tanulnod kell, élni az életed, tapasztalatot szerezni. Ne akarj 16 évesen babát, mert csúnyán meg fogod bánni, és a picinek is eltolod az életét. Nem bántásból, de tényleg így van. Nehéz lesz feldolgozni, hogy elveszik a babádat, de így lesz jobb. Ha most babát szülnél, anyukád méginkább ellene lenne a barátodnak. Inkább beszélj vele őszintén, mondd meg, hogy terhes lettél, de tudod, hogy most ez még nagyon korai lenne és első az iskola (amúgy is tanköteles vagy még). Ebből ő is látni fogja, hogy már érett lánya van, aki tud felelősségteljesen gondolkodni (persze az első sokk után). De ha azzal állsz elő, hogy meg akarod tartani a babát, akkor pont azok a félelmei fognak beigazolódni, amik miatt tiltott a fiútól. Ha most érett, felnőtt döntést hozol, akkor talán kicsit megenyhül. Azt is megértem, hogy szívesebben lakánál a barátodnál, 16 évesen nekem 33 éves barátom volt, 3 évig voltam vele, és gyakorlatilag nála laktam, bár minden nap voltam otthon is, de a barátomnál aludtam. Utána győztem bepótolni azt, amit a többi velem egykorú átélt, hogy igazából csak a tanulás az egyetlen kötelezettség. A barátomnál nekem kellett vezetni a háztartást, amit akkor szívesen csináltam, de most rájöttem, hogy erre később is van alkalom. Nem mondom, hogy szakíts vele, mert szeresd nagyon, csak én mostmár tudom, hogy anyukám miért ellenezte a kapcsolatunkat.
2008. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pont ez tortent nallunk a napokaban,az ocsem 18 es a baratnoje 16 (eloszor azt hittem o ir)..a lanyt tiltjak a szulei a testveremtol es teherbe esett.o tudta el kell vetetni,nalla nem volt ez kerdes csak nem mert o sem a szuleivel beszelni..de majdnem egy het utan megis szolt a szuleinek es igy sikerult megmuteni penteken..En amugy nehezen ertem meg miert nem lehet vedekezni,tablettat szedni...ha ez kell hogy tanuljanak belole..
2008. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Nem biztos hogy nem védekeztek!Ismerek nem egy, nem kettő olyan embert aki védekezés mellett esett teherbe!

Amúgy ismerős a helyzet,engem is tiltottak a szüleim eleinte a nagy kor különbség miatt, de bizonyitottunk és megbékéltek!Megszeretnétek tartani babát?Mert ezen sok múlik!Ha megszeretnétek akkor valószínűleg csak anyukád "tudta nélkül" sikerülhet.....!

2008. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát mi is védekeztünk és ezért is ért váratlanul a dolog, hogy lehet, hogy terhes vagyok! Hát a párom mindenképpen megakarja tartani,meg hát én is, csak az édesanyámmal nem tudom,hogy mi lesz akkor,hogy fogjuk megoldani. Annyi a szerencsém,hogy a barátom családja az mellettünk áll. De én nem tudom, hogy mit csináljak!
2008. máj. 5. 15:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: engem is tiltottak 16 évesen, és tudod, jobban jártam, mert annyira fiatal voltam. Sajnos még huszonévesen is tanácsot kérünk a szüleinktől, és azután is. Hidd el addig jó, míg van kihez fordulj.

Beszélj a szüleiddel.

2008. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó én ezt mind értem, hogy fiatal vagyok meg minden...De ugyérzem, hogy elég érett vagyok már..érettebb mint a korombeli 16 évesek. Vagy ilyenkor mindenki ezt érzi???
2008. máj. 5. 15:56
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, ilyenkor már mindenki felnőttnek érzi magát, én is ilyen voltam. Aztán évről évre változik a vélemény saját magunkban. Vannak persze olyanok, akik érettebbek, más az életfelfogásuk, stb, de szerintem még 16 évesen élje mindenki az életét, szórakozzon, járjon nyaralni abarátaival, élje ki magát ugy, hogy amikor eljön az ideje, tudja értékelni az életet, és elmondhassa, mostmár mindene megvan, jöhet a család. Ne előzsör a család, aztán a gürcölés mindenért, mert akkor nehezebb.

De ez az én saját tapasztalatom, én 24 évesen szültem.

Mindenki maga dönti el. (bár Te még kiskorú vagy)

2008. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Én teljesen megértem az édesanyádat.

És szerintem jobban tennéd,ha hozzá fordulnál,és nem a barátod családjához.Mit jelent neked az,hogy ők melletted vannak,rájuk számíthatsz???Hogy támogatnának egy felelőtlen döntésben???Hogy gyereknek gyereke legyen??Vagy,hogy együttélj a barátoddal 16 évesen??Mert ez bizony nem a te érdekeidet szolgálná.Nem az anyukád az ellenséged,aki esetleg megpróbál megvédeni téged a saját butaságod,felelőtlenséged elől,hogy ennyire korán tönkretedd az életedet.Azt nem írtad,mennyi idős a párod,és ha támogatja a gyerekvállalásotokat,akkor a feltételeit is ő teremtené meg???Mert szerintem egyáltalán nem kell szülni 16 évesen,de pláne nem másnak,ha magatoknak nem tudsz.Dolgozik tisztességesen?Tanult ember?Van lakása pénze,amivel el lehet indulni az életbe?

Mert a szép szavak és a remény bizony nagyon kevés egy kisbabának.Neki megfelelő háttér szükséges,mind mentális,mind anyagi.És ehhez bizony a te korod még eléggé fiatalka.Neked még iskolapadban a helyed,aztán később pedig szórakozz,tanulj,éld ki magad,utána gondolokodj a családalapításon,amit egy biztos,megfelelő alapokra helyezett évekig tartó párkapcsolat előz meg.Ne tedd tönkre az életedet,és a születendő gyerekedét sem.

És főleg ne bízz idegen emberekbe,inkább a saját édesanyádba,aki biztos,hogy a legjobbat akarja neked.


Üdv:Egy 3 gyerekes anyuka.

2008. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!