Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy egyedülálló anyuka hogy...

Egy egyedülálló anyuka hogy tud mindent elvégeni a háztartásban és a baba körül is?

Figyelt kérdés
Én születése óta egyedül vagyoka fiammal, ahogy olvastam a válaszokat, nem csak én vagyok ezzel így, már több olyan válasszal is találkoztam, amiket egyedülálló kismamák írtak. Hogyan lehet a nap 24 órájában tettrekésznek lenni? Máshol gondolom azért néha az apuka is besegít. És egyáltalán, hogy lehet megélni a GYED-ből? Nekem az havi 50 ezer forint, meg az emelt családi. Sose lesz így saját lakásunk, albérletben kell leélni az egész életünket?
2008. máj. 5. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 3 gyermekkel vagyok egyedül, albérletben. A legkisebb 3 hónapos. Drága dolgokat természetesen nem tudok nekik venni, de nem is ez a fontos. A lényeg hogy sok-sok szeretetet kapjanak, és akkor egészséges, kiegyensúlyozott ember válik belőlük, aki megbecsüli a kicsit is, és tud küzdeni azért hogy elérjen valamit az életben.
2008. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg szabad kérdezni, hogy mi okból maradtál egyedül? Ha esetleg özvegy vagy, vagy elváltatok, akkor az után is jár anyagi támogatás. Nem beszélve a gyerektartásról, amit az apának kutya kötelessége fizetni!

Szerintem fordulj a helyi önkormányzathoz és kérdezd ki őket, hogy milyen egyéb juttatások illetnek meg!

2008. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat valóban tud segíteni ezzel azzal,némi anyagi hozzájárulással.Illetve az apának kutya kötelessége gyerektartást fizetni,még akkor is,ha hivatalosan semmi kapcsolat nem volt közöttetek.Ez komoly,és ha jogi útra tereled a dolgot,akkor akár apasági tesztet is megcsinálják,ha nem ismeri el,és akkor is fizettetnek vele.
2008. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az apával nem voltunk házasok, de vállalta a babát ő is, csak éppen a terhességem alatt lelépett. Ettől függetlenül tett apasági nyilatkozatot, és megígérte, hogy fizet gyerektartást, ám nem teszi, elérni sem tudom, külföldön van és senki nem tudja, mi a lakcíme, ezért nem lehet beidézni tárgyalsra sem. Nem előlegezik meg a gyerektartást, mert az apa tartózkodási helye ismeretlen. Sajnos az önkormányzaton azt mondták, hogy nem tudnak segíteni, mert "csak" egy gyerekről van szó, és ha nem elég a GYED, akkor adjam bölcsibe a gyereket és menjek vissza dolgozni. De hát még csak fél éves!!! Én két éves kora előtt nem akarom bölcsibe adni! Mit tegyek?
2008. máj. 5. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzeted :(

Én szintén születése óta egyedül nevelem a fiam, gyerektartást én sem kapok (most nem kezdem el magyarázni, miért, nem ide tartozik, a lényeg, hogy nem is fogok kapni.)

Nekem lakásom ugyan van, de a havi helyzet nálam sem jobb, mert én ugyan nem albérletet, hanem lakáshitelt fizetek.

A háztartás nálam katasztrófális állapotban van, állandóan el vagyok maradva, de én ebbe már beletörődtem. Amikor van egy kis időm (nagymama elviszi egy kicsit az unokáját), akkor igyekszem behozni az elmaradásaimat. De az én fiam már másfél éves, azért hat hónaposan még én sem adtam oda a nagyinak. Szóval a háztartás ügye engem nem izgat. Ami nagyon fontos (főzni, mosni) azt meg tudom azért csinálni, a többi meg megvár. Ha szalad a lakás, engem is idegesít, de ilyenkor végigondolom, mikor tud a fiam mamázni és így én "háztartani" :D , és a tervezéstől már jobban érzem magam. Azt Te is megtehetnéd, hogy a nagyon fontos dolgokat megcsinálod, a többivel meg akkor foglalkozol, amikor tudsz hívni valakit (barátnő, nagymama, nagypapa, kedves szomszéd néni, stb), aki vigyáz a gyerekedre addig, amíg Te végzed a dolgod. Így nincs tőled távol, de mégis utoléred magad. Ha ezt rendszeresen meg tudod valósítani, akkor már csak azt kell megszoknod, hogy az ilyen alkalmak szüneteiben bizony szépen felgyűlik a munka... és a lakás nem éppen szép...

Anyagilag meg... na erre még sajnos nem tudom a megoldást. A fiam 2 évesen bölcsibe megy, mert muszáj, de nem vagyok tőle boldog. Borzasztóan ragaszkodik hozzám. A helyedben én sem adnék még bölcsibe egy hat hós babát. Az emelt családi pótlék egy vicc. Egy ezressel jár több egy egyedülálló szülőnek? Ki volt az, aki ezt kiszámolta? Biztos viccnek szánta.

Mivel nem akarod még bölcsibe adni a babádat (és jól teszed), kénytelen leszel két évet ilyen szűkös körülmények között kibírni. Ha javul a helyzet, a megoldást megírhatnád nekem is...

Az önkormányzat engem is elhajtott... Lakásfenntartási támogatást igényeltem (tényleg, ezt megpróbálhatod, végülis mit veszíthetsz?) , nem kaptam.

Segélyeket kérhetsz, van, amit három havonta lehet kérni (aztán vagy megadják, vagy nem). Sajnos a nevét nem tudom, de kérdezd meg! Ezen kívül kérdezd meg a védőnődet, hogy Nálatok milyen gyermekvédelmi segélyek vannak, hátha valamelyiket igényelheted. Ha ő nem tud segíteni, keress meg egy családsegítő központot, hátha ők tudnak.

Más ötletem nincs, én egyiket sem kaphatom meg, mert az 1 főre eső jövedelmünk meghaladja a határokat, az meg senkit nem érdekel, hogy ez a jövedelem szinte teljes egészében elmegy a lakáshitelre és a rezsire. A maradék meg szinte semmire nem elég. Ők nem a maradékkal számolnak, hanem az egésszel, az senkit nem érdekel, mit kell belőle kifizetni. Na, ezzel nem segítek, ha én is panaszkodok, bocs!

Azért remélem, segítettem valamennyit, ha más nem egy kis lelki támogatás egy hasonló helyzetben lévő anyukától!

Kitartás! És szeresd nagyon a babádat, az semmilyen pénzzel nem pótolható!

2008. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon jólesett!!!
2008. máj. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!