Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki ritkán főz a kicsinek...

Van, aki ritkán főz a kicsinek és máshogy (babakaják, tejpépek) oldja meg az étkezéseket?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem ette a főztömet (nem tudom, mit lehet elrontani a pürés kajákon, a többi kajámat szeretik az emberek, na mindegy...).

Üveges kaján élt, abból is csak 2-3 félét evett meg. Nem volt túl változatos...

2009. júl. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
igen
2009. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ide tartozom.

Én eleinte kizárólag főztem az ebédet neki, a délutáni gyümölcsöt is mindig frissen vettem. Ez egészen addig tartott, amíg egyszer meg nem néztem, hogy az igen jó minőségű, cukor mentes és változatos babaételek mennyibe kerülnek. Ugyanis mi külföldön élünk, itt a legjobb üveges ételek 150 ft körül vannak átszámítva, a gyümölcs és a zöldség viszont irreálisan drága, a hús nem, de hagyományos hentes nincs, csak hipermarketben tudok húst venni előre csomagolva. Nem hiszem, hogy az a legjobb. A gyümölcsök is gyakran ízetlenek voltak, legalábbis másfél hónap alatt egyszer sem sikerült igazán érett finom barackot és körtét vennem, sem szilvát. Végül akkor telt be a pohár, amikor másfél marék cseresznyéért volt alkalmam átszámítva 900 forintot fizetni (fel akartam dobni a babám uzsiját).

Úgyhogy azóta ebédre babaételt kap a fiam, így változatosan eszik kb öt féle húst és olyan zöldségeket is, amelyeket én nem is használtam még soha. Szeret mindent. A délutáni gyümölcsöt még általában én csinálom neki, de nem mindig, amikor ki akarok szakadni az alma, banán, mangó, szilva táborból, akkor egyéb üveges gyümit veszek, mert az éretlen raktárban aszalódott gyümölcsökkel nem kísérletezek.

Jah, a világ egyik legnagyobb városában élek, itt nincs olyan zöldségpiac sem, mint otthon, tehát még az sem megoldás, hogy eljárok és megveszem neki termelőktől.

2009. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is inkább üvegeset vagy pépeket adok neki. Gyümiből frisset. KIcsit rosszul éreztem magam emiatt, de nem éri meg főzni sztem.. Próbáltam fagyasztani, de olyan szivacs lett a kajából, mire kiolvadt! Azt én sem enném meg. Miért adnám akkor a babámnak. Ezek a babakaják bevizsgált, ellenőrzött alapanyagokból vannak, míg a piacon vásárolt pl.répa, lehet, hogy tele van nitrittel. Megnyugodtam! Köszi...
2009. júl. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!