Az én vércsoportom "B" RH (D) neg. A páromé "A" RH (D) poz. A babánké AB negatív lett! Ez normális? Úgy gondoltam, h az apa vércsoportja dominánsabb! Vagy ez csak tévhit!?
Hát ha az alap genetikai táblázatot vesszük alapul, amit már általnosban tanítanak, 50-50% esély van az rh faktoroknál is. Érdekes ez a genetika....
Viszont az is eszembe jutott, h nekem az 1. babám vércsoportjához azt írták a papíron, h "0" negatív, ami ellentmond annak, h terhesség alatt "A" negatívot állapítottak meg 2x is. Kérdeztem a nővérkét, megvonta a vállát, h " valószínű elírták". Ja, mondom , köszi,
A dominancia nem az apa kérdése, a genetika ennél kicsi összetettebb:)
Ha Y kromoszómához kötve öröklődne, akkor lehetne az apa domináns, de ez nem így öröklődik.
Mivel te negatív vagy, így nálad a negatív adott, de a párod egy negatív és egy pozitív alléllel is lehet pozitív, és ha a negatív allélt adja át a babának, akkor a baba mindenképpen negatív lesz.
Inkább örülj, mert így nem alakul ki összeférhetetlenség.
Én sem értem honnan veszed,hogy az apa vércsoportja dominánsabb. Tényleg honnan vetted ezt a butaságot??
Egyébként normális hogy a közös gyermek vércsoportja olyan amit leírtatok. Az lett volna a furcsa ha nullás lett volna.
Lehet sok baromságot hallottam!Ezért is kérdeztem rá!
De köszönöm a válaszokat!
Most miért kell a Kérdezőre "rámorogni"? a genetika egy nagyon mély és sokszor kérdőjeles tudomány. Van, amit az ember rosszul, vagy nem is tud. Pl. 3féle verzió lehet a vércsoportra, lehetne A-s a baba, B-s, AB-s, kb. 33% esély van mindegyikre. Még azon is vitatkoznak, h az egypetéjű vagy a kétpetéjű ikerterhesség öröklődhte-e? Egyesek szerint a kétpetéjű. Mások szerint (és szerintem is)az egypetéjű ikerterhesség öröklődik, mivel ez egy mutáció tulajdonképpen. Ráadásul a kétpetéjű ikerterhességet nagyban befolyásolják a fogamzásgátlók. (ezt kimutatták már 10 éve)
Na, csak ennyire könnyű a genetika, bocs ha hosszú voltam...
Lehet , h megvan anyukának a hajlama rá, h egy ciklusban több tüszője érik be, de nem fogja örökölni a lány gyerek a hajlamot, mivel akkor az egész petefészek működését örökölnie kéne. (Tehát, nekem mint nőnek nem tudom elképzelni, hogy örököljem anyukám belső berendezését, hiszen ez is, mint minden szinte az emberi testben egyedi)
Viszont fogamzásgátlót használhatott az anya meg a lánya is.....
Az is érdekes, h egypetéjű ikrek esetében a családban bizonyos generációnként (2. leggyakrabban) visszaköszön az egypetéjű ikerség.
Mindegy ez nem vitatma, csak érdekesség....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!