Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki várja már, hogy visszamehessen dolgozni?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, de komolyan mondom, már úgy várom, hogy kettő legyen és bölcsibe írathassam.

Rengeteget foglalkozom vele, teljesen jó élete van, kiegyensúlyozott, de már megőrjít a látványos unatkozásával.


Ráadásul én imádom a munkám és nagyon várom már, hogy folytathassam újra.

Nem bírom már ezt a monoton dolgot... :|

Minden nap ugyan az .. sokszor reggeli ébredésnél azt mondom magamba, hogy: "Legyen már reggel!"


Más is érez így!?


2012. júl. 6. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokéig akartam visszamenni dolgozni, aztán kb. másfél éves kora óta egyre jobb a lányommal, hiszen egyre okosabb, egyre több dolgot csinál, egyre többet dumál stb. Egyáltalán nem olyan már mint régen, és most már sajnálom őt itt hagyni. 22 hónaposan kezdi a bölcsit, engem visszahívtak dolgozni. Most az az érzés van bennem, hogy nagyon sajnálom, ha nem nekem fog dumálni sokat, ha nem hozzám bújik majd napközben, ha nem nekem nevetgél majd, hanem egy "vadidegen" dadusnak a bölcsiben...

Úgyhogy nyugi, lesz ő még sokkal aranyosabb is, és szerintem fogod másképp is látni a helyzetet!


A munka megvár, a gyereked meg soha nem lesz már ilyen kicsi.

Mondom ezt úgy, hogy én is vissza akartam menni dolgozni, hogy nekem sem tetszett az állandó monotonitás. De a gyerek változik, és sokkal édesebb lesz később.

2012. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vártam, hogy dolgozzak, most meg hogy vissza kell mennem, mindent megadnék azért, hogy ne kelljen. :)

Nem a munkával van baj, mert azt szeretem, de a lányomat sokkal jobban. S én is sajnálom, hogy nem nekem fogja csinálni a hülyeségeket, nem nekem fog magyarázni egész nap. Hiányozni fog.

Amúgy tényleg most a legcukibb, lassan két éves, és teljesen más mint 1 éves korában. Most már sokkal ragaszkodóbb és én is.

De ez van, menni kell dolgozni.

Ne aggódj, gyorsan elszalad az idő, hamarosan újra jöhet a munka egész további életedben...

2012. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább azt érzem, hogy mindkettőnk számára lenne előnye. Szeretnék nagyon visszamenni dolgozni, bár valahol tartok is tőle. Félek azoktól a napoktól, amikor fáradtan érkezek érte a bölcsibe, ő pedig még ezerrel pörög.
2012. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 eves volt a kisfiam amikor visszamentem dolgozni. Kulfoldon elek es itt 1 ev csak a gyes sajnos. Szegyenlem bevallani de annyira jo volt ismet az emberek kozott lenni, hasznlni ujbol az agyam (logisztikan dolgozom) es ebedkor nyugodtan leulni a kolegakkal dumalni egy jot, megenni a kajat nyugodtan. A meloban teljesen lefaradok szellemileg de viszont fizikailag friss vagyok. Olyan jo delutan hazamenni es teljes erovel belevetni magam a jatekba, rohangalasba. Rohej de a melohelyen olyan jol ki tudom pihenni magam. :)) Pedig gyerek elott ezt sosem ereztem. Most is elinternetezgetek aztan nemsokara indulok haza jatszani. :))

Nekem mondjuk nem volt nehez dolgom mert a fiam elso perctol imadta a bolcsit. A kezdeti betegsegeket amiket osszeszedett leszamitva semmi gondom nem volt. Sosem sirt vagy esett ketsegbe, hogy otthagytam par orara. O olyan mindenkire mosolygok es mindenhol jol erzem magam baba volt mar egesz kiskoratol. Nyitott az uj hely es idegenek fele. A mai napig ilyen. Ma mar 28 honapos.

En is imadom a munkam mar tobb mint 6 eve. :))

2012. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-dik valaszado vagyok. En midnig azzal vigasztaltam magam, hogy nem az ido mennyisege hanem a minosege szamait amit a gyerekeddel toltesz. Mert lehetsz 24 orabol 24-et a gyerekeddel ha "boldogtalannak" erzed magad az nem jo se neked sem a gyereknek. Ha kiegyensulyozott vagy, jol erzed magad es a gyerek mellett azt is tudod csinalni amit szeretsz akkor az mindenkinek jobb. Aldozatokat kell hozani a gyerek miatt de nem kell felaldozni magad. Meg kell talani az arany kozeputat. Ezt csak azert irtam le, hogy ne legyen lelkiismeret furdalasod azert mert varod a munka kezdest. Ettol nem vagy sem jobb sem rosszabb anya. Hany felnottet ismersz aki azert utalja az anyjat mert esetelg bolcsibe adtak?? :) Ugyan mar fel a fejjel.
2012. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!