Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2 éves gyerekem mellől...

Ha 2 éves gyerekem mellől visszamegyek dolgozni, tényleg azonnal elbocsájthatnak?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy az új Munka törvénykönyvében hatályon kívül helyezték a kismamák védelmét (vagyis hogy a gyermek 3 éves koráig nem lehet őket kirúgni)?

Ha a munkáltatóm már nem számol velem többé, a kötelezően kiadandó szabadságok után mondhat csak fel nekem, ugye? Azt nem teheti meg, hogy már az első naptól ketyeg a felmondásom, miközben én még a felhalmozódott szabimat használom fel?

Köszönök minden segítséget!



2012. júl. 6. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos elküldhetnek. :( A szabadság részét nem tudom,de biztos ki kell adniuk,vagy kifizetni.
2012. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
igen, így van, azért is maradok itthon :S
2012. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még én sem tudom pontosan, hogy hogyan is van, de szerintem elküldhetnek, mert nekem a munkáltatóm kiküldött egy levelet, hogy miután visszamegyek gyes-ről, a szabadságok kiadása után (le kell tölteni a szabit, mert pénzben nem lehet megváltani), már nem tartanak igényt a munkámra, ha előbb megyek vissza mint a kicsi 3 éves kora, akkor is ez van érvényben. Nekem úgy írták, hogy a szabi már beleesik a 2 hónapos felmondási időmbe, de a szabi után még esedékes néhány munkanaptól eltekintenek, hogy bemenjek dolgozni. A főnököm tajtékzott a dühtől, mikor kiderült, hogy a levél megírása előtt 2,5 hónappal én már írásban közöltem velük, hogy babát várok és még gyes ideje alatt megszületik a kistesó...
2012. júl. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint, ha bejelentem, hogy visszamennék és a munkáltatóm már nem akar foglalkoztatni, akkor a felmondási idő már az első naptól ketyeg.

Szomorúnak tartom, hogy miközben arról papolnak a politikusok, hogy mindenki vállaljon több gyereket, képesek megszavazni egy olyan törvényt, mely teljesen kihúzza a családok/anyák lába alól a talajt és kiszolgáltatottá tesz mindenkit a munkáltatók kénye-kedvének...

2012. júl. 6. 08:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy én hogy tudom a dolgokat:


Valóban nem véd minden esetben a tv. a gyerek 3 éves koráig ( hacsak nem szakítod meg a fizetés nélküli szabadságodat).


3-masnak: tudtommal aki GYES /GYED miatt fizetés nélküli szabin van, azzal nem közölhetik a felmondást, csak a f.n. szabadság megszakítása után.

Ha jól értem, te még vissza sem tértél, és már közölték a felmondásodat? Véleményem szerint ez nem volt szabályos.


A másik: a felmondási idő valóban elkezd ketyegni ( leghamarabb a közlés másnapjától), de a szabikat ebbe nem lehet beleszámítani ( a ki nem vett szabadságokat munkaviszony megszűnésekor a munkáltatónak ki kell adnia).


Ajánlok neked egy linket, ahol sok hasznos dolgot olvashatsz a témáról, illetve tehetsz fel kérdést ( szakértőnek): [link]

2012. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Ezek szerint az első napon felmondhatnak nekem, de maga a felmondási idő csak a szabadságok kivétele után kezdődhet?


Mit értettél azon, hogy: "Valóban nem véd minden esetben a tv. a gyerek 3 éves koráig ( hacsak nem szakítod meg a fizetés nélküli szabadságodat)." Én a gyerkőc 2 éves korában megszakítom, hisz nem maradnék otthon 3 évig. ha ezt teszem, mi alakul másképp?


Köszi a linket, mindenképp elolvasom az ott írtakat!

2012. júl. 6. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem adják ki a szabadságaidat, akkor ki kell fizetniük ( ha megszüntetik a munkaviszonyodat GYED után), így egyből "ketyegni kezd" a felmondási idő.


Az, hogy nem véd minden esetben a felmondás alól a gyermek 3 éves koráig, az azt jelenti, hogy felmondhat, ha


"- ha a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása indokolja ezt (lényeges kötelezettség szándékos vagy súlyos gondatlansággal történő jelentős mértékű megszegése, vagy olyan magatartás tanúsítása, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi)


- ha a munkavállaló képessége indokolja ezt,


- munkáltató működésével összefüggő okból, ha nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör,


- vagy ha van ilyen munkakör, de a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja."

[link]


Van, aki azt a megoldást találta ki, hogy maradt GYES-en, és mellette keresett egy másik munkát ( részmunkaidőben), így megmaradt a jogviszonya a főállásában, a GYES mellett lett egy kis plusz jövedelme ( mégsem éhkopp), és esélye arra, hogy ha a gyermek 3 éves lesz, és felmondanak a munkahelyén, attól még a második megmaradhat.

2012. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A munkáltatómnál átszervezés történt az elmúlt években, így a működésével összefüggő okkal fognak elbocsájtani. :(

Még van egy kis időm a GYED lejártáig, úgyhogy elkezdhetek munkát keresni...

Köszönöm a részletes útbaigazítást!

2012. júl. 7. 06:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok. Szeretnénk még egy kisbabát, de eddig nem jött össze.

Ha meg visszamegyek dolgozni, ugyanezen okok miatt kirúgnak.

Na, de azért csak támogassuk a gyerekvállalást, mert fogy a magyar, ugye?:)

2012. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazából én sem értem, hogy a kormány szerint hogy fér az össze, hogy az egyik oldalról azt támogatják, hogy mindenki vállaljon több gyereket, a másik oldalról meg egy huszárvágással elintézik az anyukák újbóli munkába állását...

Komolyan mondom, ha most kezdenénk gondolkodni a családalapításon, nagyon megfontolnám, hogy elmenjek-e szülni és ha igen, milyen sebességgel térjek vissza, hogy még meglegyen az állásom. :( Még mázli, hogy nekünk már 3 gyermekünk van és eddig nyugodtan otthon lehettem velük...

Szorítok, hogy az újabb baba nálatok is összejöjjön és legalább a további 2-3 évben ne kelljen foglalkoznod ezzel a munkahelyi kérdéssel. Hátha addigra meg lesz valami jobb törvényi megoldás. ;)

2012. júl. 8. 06:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!