Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi takar egyeseknél a pedofilia?

Mi takar egyeseknél a pedofilia?

Figyelt kérdés

Sokszor nem is lehet eldönteni, mi az ami idesorolható és mi az ami nem.

Van aki már a popsira nyomott puszira azt mondja pedofilia. Vagy hogy ha a szülők a gyerek szeme láttára lopott simogatásokat váltanak, de a gyerek ezt megjegyzi és beszél róla, akkor már pedofil. Vagy ha az ellenkező nemű gyerekkel együtt fürdik a szölő már az is az.

Nálatok hol kezdődik. A fent leírtak régen tök normálisak voltak, természetes közeg, szeretett megnyilvánulása. Ma mi változott meg. Honnan számítjuk pedofilnak a pedofilt?


2009. júl. 7. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes kérdés gondolom a mostani botrány miatt kérded. Szerintem az a pedofília amikor már nem szeretetből adja vki azt a puszit, hanem vmiféle gerjedelemből (ami nem természetes egy felnőtt és egy pici baba vagy gyerek között). Én sokszor adok puszit a babám popsijára fürdés után, ettől nem vagyok pedofil. Azért adom neki mert imádom őt. Gondolom egy pedofil ember meg erre gerjed..
2009. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szülőben onnantól, hogy szexuálisan vonzódik a gyerekhez. más idegentől pedig nyilván az itt leírtak már mind annak számítanak (pl ha egy idegen pasas együtt fürdik a kislányoddal, akkor már pedofil)

szerintem ezt egy szülőnek pusztán a tetteiből meg se lehet állípítani, mert valaki tényleg szeretetből fürdik együtt az ellenkező nemű gyerekével, valaki meg.........

2009. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban érdekes kérdés és igaz, hogy nagyban szerepet játszik, hogy szülő, vagy pedig idegen teszi a gyermekkel. Amég fiaim babák voltak, gyakra pusziltam meg én is a feneküket, imádni való husik volta. Aztán ahogyan nőttek úgy elmaradtak a puszik. Valahogyan szerintem ez így van rendjén. Mint ahogyan már a hatéves sem fürödhet velem. Ez szerintem már nem való. A szülők meg a simogatást tartogassák azokra a pillanatokra amikor kettesben vannak. Viszont a csók szerintem rendben van apa és anya között. A szülő gyermek szájra puszit, viszont nem tartom már helyesnek. Tehát szerintem nagyon vékony a határ a megengedett és a már nem egészséges között. Ám az tény, ha mindezeket egy idegen teszi, akár kicsi a gyermek akár nagy az pedofília. S tény, hogy a ha a szülőnek okoz szexuális izgalmat a saját gyermekének közelsége, az is pedofília.
2009. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pedofilia gyerekek elleni szexuális bűncselekményt jelent. Tehát az, ha egy szülő szeretetből megpuszilja a gyermekét, még nem jelenti ezt.

Leginkább a szexuális kielégülést célzó tevékenységek kapcsolódnak ide, amely gerjedelmet okoz a felnőttnek. A gyermek nem mer szólni, mert egyrészt nem érti, hogy mi történt, másrészt pedig fél.

A szülő tehát attól nem pedofil, ha a gyermekének a szájára ad puszit vagy együtt fürdenek, ha ettől nem izgul fel és a gyermeknek sem okoz vele lelki törést.

A szülők egymás iránti szeretetük, szerelmük megnyilvánulása pedig egyáltalán nem tartozik ide, bár nyilván nem hat előnyösen egy gyermekre, ha a szülőket gyakran félreérthetetlen helyzetben találja és nem beszélik meg vele a látottakat.

2009. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a pedofília önmagában nem bűncselekmény. Mármint attól, hogy valaki pedofil még nem biztos, hogy meg is teszi adolgokat, hogy megerőszakol egy gyereket, de attól sztem még pedofilnak minősül az is, aki csak fantáziál ilyesmiről.Az pedofil csak nem bűnöző.
2009. júl. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szexuális aktus, lásd a gyermekekkel való szexuális visszaélést . Az elsődleges szexuális érdeklődés 11-14 éves pubescents lásd Hebephilia . A közép-késői serdülők (15-19), lásd Ephebophilia .

Pedofília lehet leírni, mint egy betegség, a szexuális preferencia, fenomenológiai hasonlít a heteroszexuális vagy homoszexuális szexuális irányultság , mert kiderül, előtt vagy a pubertás alatt, és mivel hosszú távon stabil. Ezek a megállapítások azonban nem zárja ki a pedofília a csoport mentális zavarok, mert pedofil cselekmények kárt okoz, és a pedofilok néha segíteni a mentális egészségügyi szakemberek, hogy tartózkodjanak a nevükben eljáró impulzusok.

Bár a pedofília még nem gyógyítható, különböző kezelések állnak rendelkezésre, amelyek célja, hogy csökkentsék vagy megelőzésére expresszióját pedofil magatartás, csökkentve a gyakorisága a gyermekek szexuális zaklatásának. Kezelése pedofília gyakran közötti együttműködést a bűnüldöző és az egészségügyi ellátás szakemberek számára. Számos javasolt kezelési technikák pedofília fejlesztettek ki, bár a siker mértéke a ezeket a terápiákat is nagyon alacsony.

2013. febr. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!