Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen papírokat kell intézni...

Milyen papírokat kell intézni majd a babának ha megszületik? És hol lehet őket elintézni?

Figyelt kérdés
Első baba és még nem vagyok vele tisztában. Köszi a segítséget.
2009. júl. 7. 06:58
 1/4 anonim ***** válasza:

a kórházba majd bemegy egy hölgy a helyi önkormányzattól és felveszi az adatokat (házassági anyakönyvi kivonat legyen nálad) és megmondja mikor lehet bemenni és hova a születési anyakönyvi kivonatért

a lakcímkártyát postán kiküldték automatikusan

az adókártyát is kb 2 hónap után automatikusan


amit neked kell intézni, az majd a te juttatásaid (családi pótlék, tgyás, kelengyepénz), de én ezekhez is kaptam a kórázban a nőtől nyomtatványokat, ha nem kapsz, fent van a mák honlapján

ezt csak akkor tudod intézni, ha már megvan a kicsi lakcímkártyája, tehát már otthon

ezeket a papírokat vagy beviszed személyesen a mákhoz vagy pedig postán elküldöd (én postán küldtem, nagyon gyorsan elintéződött, következő hónapban már kaptam a pénzt)

2009. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja a tb kártyát is postán küldték
2009. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A lakcímkártyát a baba születése után még a kórházban megkapod. Viszont a járandóságaidat és a kicsi TB kártyáját neked kell intézni. Fontos, hogy a tb kátyát minél hamarabb elintézd, mert kb. 30-45 nap az átfutási ideje. Ezeket, ha budapesti vagy akkor a OEP-ben és a Magyar Államkincstárban (MÁK) intézheted. Vidd magaddal majd a születési anyakönyvi kivonatot, és a baba lakcímkártyáját is! És készülj fel a hosszadalmas ügyintézésre...(2 napi hidegélelem...)
2009. júl. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. júl. 7. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!