Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augusztusra várom a babámat,...

Augusztusra várom a babámat, milyen papírokat kell intézni neki majd, ha megszületik? és hol/hogy lehet igényelni a támogatásokat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a baba papírjait nem kell intézned mert azokat autómatikusan megkapja(A születési anyakönyvi kivonatot a kórházban a tb kártyát pedig póstán).A csakádi pótlékra vonatkozó igényt az igénybejelentés családi pótlékra címü formanyomtatványon kell benyújtani(azt hiszem letölthető az internetről)a lakóhely szerint illetékes államkincstár regionális igazgatóságánál.A gyes ugyan így.Az anyasági támogatást az igénybejelentés anyasági támogatásra címü formanyomtatványon kell benyújtani szintén a kincstárnak a szülést követő 180 napon bellül,mellékelni kell:Igazolást hogy legalább 4 alkalommal részt vettél terhesgondozáson,a gyermek születési anyakönyvi kivonatát.Tgyás csak akkor jár ha legalább 365 biztosított napod volt az elmúlt 2 éven bellül,ha a munkáltató nem rendelkezik társadalombiztosítási kifizetőhejjel az igényt akkor is a munkáltatónál kell benyújtani.Gyed szintén csak akkor jár mint a tgyás.Remélem segítettem! :)

19 hkm

2010. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok valamit elfelejtettem Ha a pároddal nem vagytok házasok és az ő nevére szeretnétek a babát akkor a párodnak érdemes még a szülés elött apasági nyilatkozatot tenni,a helyi önkormányzatnál tudja ezt megtenni .Ha nincs ilyened a szüléskor akkor autómatikusan a te nevedre kerül a pici,de a nyilatkozatot a szülés után is el lehet intézni csak akkor már bonyolultabb.
2010. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

itt mindent megtalálsz, de elég hosszú....


[link]

2010. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
álltalában a legtöbb kórház elkezdi intézni a papírokat, illetve a védőnő segít majd (nekem is), ő is mindennel tisztában van, mindent elmagyaráz...
2010. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Látom, unatkozni nem fogunk... :) nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2010. jún. 8. 08:34
 6/7 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy nekem az a link nem jön be? :(
2010. jún. 8. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


talán itt könnyebb megnyitni. amúgy a szociális és munkaügyi minisztérium oldaláról van (szmm.gov.hu)

2010. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!