Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csendben kell lenni a játszón?

Csendben kell lenni a játszón?

Figyelt kérdés

Jól ledöbbentem, hogy az anyuka pisszegett végig a gyerekeire, hogy legyenek csöndben, mert a baba alszik a kocsiban. Nekünk is szóltak a gyerekek, hogy legyünk csöndben, alszik a kistesó. Szerinted normálisak?

Nem szoktunk sakál módjára ordítani, de azért túlzás, hogy pl. hogy a másfél éves kussoljon, ne sikongasson, ha tetszik neki valami.



2012. jún. 20. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
he he, hát ez vicces. az egész játszó legyen csendben, mert egy anyuka odatolta alvó babáját. :D
2012. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

???

Ez fura, azt hittem, a j.tér a gyerekekért van, akik játszani mennek oda. Én ilyet még nem tapasztaltam. Az itteni lakótelepi játszón sok gyermek összegyűlik, futkároznak, labdáznak, hintáznak, homokoznak, stb., azért ha felszabadultan játszik a gyermek, néha ad ki hangokat magából. :)

2012. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak páran vagyunk a játszón én is szólok a kisfiamnak, h ne kiabáljon mert alszik a kistesó..vagy ha másik baba is alszik még. Ha sokan vannak a játszón elmegyek a kistesóval odább, mert kiabálásoktól nem tud sajnos aludni és nagyon megijed. Nem könnyű két gyerekkel egyszerre..az egyik játszana a másik aludna..
2012. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mikor a kisebbik fiam volt baba, akkor én szinte végig fogtam, mikor a másik játszott, és nem alvásidőben mentünk, örültem, ha otthon aludt és tudtam valamit csinálni azalatt. De nem is ez a lényeg. Korábban olvastam egy kérdést, hogy anyuka mérges volt, mert amikor a kerítések mellett elhaladtak az alvó babával, a kutyák felugatták a babát. Na, kb. ez ilyen szintű nekem...legyen csendben a világ, mert alszik a baba.
2012. jún. 20. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező egyetértek veled, de a kutyás dologra azért reagálnék.

Mi kertvárosban lakunk, és borzasztó mennyire neveletlenek a kutyák. Oké, őrizzék a házat, de nem hiszem el, hogy nem lehet megnevelni, hogy ne ugassanak éjjel-nappal, ha csak elrepül egy madár is a ház előtt. Nekünk is van kutyánk, és meg lett nevelve, hogy csak indokolt esetben ugasson.

Elég idegesítő, mikor nagy nehezen elaltatom a babámat, de meg kell fulladni a lakásban, mert ha nyitva van az ablak, be nem áll a pofájuk a kutyáknak és ötpercenként zeng az utca tőlük. Hozzáteszem nem én tettem fel azt a kérést! :)

2012. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi alvásidőben megyünk a játszóra, a legjobbat ott alussza a levegőn. :) Én is elég kellemetlenül tudom magam érezni, amikor más anyukák rászólnak a gyerekeikre, hogy maradjanak csendben, mert a baba (az enyém) alszik. Jó, ne üvöltözzön percekig közvetlenül a babakocsi mellett, de a sima játszótéri alapzajra nem ébred fel.

Viszont van olyan, aki szerint a gyerekeknek a játszótéren is csendben kell maradni: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

:))

2012. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
konkrétan suttogva beszéltek az anyuka nagyobb gyerekei. Csak páran voltunk, nem egy rohangáló, üvöltöző banda. Igen, van egy zajszint, ami nagyon zavarja már az embert, amikor ész nélkül üvöltöznek a nagyobb gyerekek, nem erről volt szó. Elolvastam a linkelt részt, komolyan annyira hangos egy játszó, hogy sírnak már az öregek, hogy itt nem lehet pihenni? Hát én az éjjel tivornyázó tiniktől jobban tartanék, akik a játszóra járnak inni meg csikkeket szétdobálni...
2012. jún. 20. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Remélem nagyobb öröm nem is ér az életben, minthogy lepontozod a választ, miszerint zavaró lehet az egész álló napos kutyaugatás. :)

Hozzáteszem imádom a kutyákat, van is nekem, mint írtam, de felelős állattartóként megneveltem a kutyámat, hogy ne kergesse őrületbe a szomszédokat a FOLYAMATOS ugatással.

2012. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenki le lett pontozva, szerintem ezen ne rágj be.. Egyébként nekünk is volt mostanában jó élményünk ugatós kutyákkal. Sátrazni szerettünk volna kint a kertben a babával, hogy kitapasztaljuk hogy tud elaludni, stb., mert majd megyünk kempingezni. Baba szuperül elaludt, mi viszont még éjjel kettőkor is a két házzal lejjebb lévő szomszéd kutyáját hallgattuk. 5 órán keresztül ugatott, megállás nélkül. Úgyhogy beköltöztünk, szerencsére a fiam fel sem ébredt.
2012. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nem én pontoztam le titeket.

Nálunk a panelban a szomszédban van kutya, volt, hogy hajnali 4-től ugatott 6-ig, a két gyerek aludt, én meg nem :) De szerintem nem voltak otthon a gazdik, mert mindig rászólnak, ha ugatni mer.

2012. jún. 21. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!