Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Agresszív kisgyerek a játszóté...

Agresszív kisgyerek a játszótéren, te mit tennél?

Figyelt kérdés

Kb 3 éves kisgyerekek játszottak a homokozóban. Az egyik el akart venni valamit a másiktól, aki nem adta oda, erre a kisgyerek tiszta erőből mellkason rúgta a homokban ülő kisfiút.

Az gyerek büntetése ezután a következő volt: anyuka a homokozó szélére ültette a gyereket és nem engedte játszani.

Hát mit mondjak, én levegőt alig kaptam, amikor láttam hogy mi történt. Ha az én gyerekkel történt volna ilyen, az biztos hogy minimum egy fülest lekeverek neki - akkor is, ha az én gyerekem a támadó és akkor is, ha az én gyerekem az áldozat.

Anyuka nem csinált semmit, csak megvígasztalta a gyereket. A szülők és a gyerekek egyébként régóta ismerik egymást.


2012. jún. 10. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

És attól nem lesz agresszív többé a gyerek, ha pofon vered????

Anyuka jól járt el szerintem. Max. hazavihette volna.

2012. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nos, nem gondolnám, hogy a homokozó szélére ültetésből sokat tanulna. Pláne, hogy utána is elég agresszív volt - igaz, akkor már csak verekedett meg köpködött.
2012. jún. 10. 19:11
 3/9 reptoid ***** válasza:
43%

Te lekevertél volna neki egyet, az anyja meg nem.

Hogy jössz te ahhoz, hogy beleszólj mások gyereknevelési szokásaiba?

2012. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát te szó nélkül nézted volna, ahogy a gyerekedet mellkason rúgják? És ha a te gyereked csinálta volna, csak azzal bünteted, hogy leül és nem játszik????
2012. jún. 10. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Mivel egyik anyuka sem kevert le neki pofont, taslit, bármit, ebből azt szűröm le, hogy ennek a gyereknek nem ez az első ilyen húzása. A sztorid többi részéből pedig azt, hogy a gyereknek elképzelhető, hogy van valami "problémája", ami lehet viselkedés-zavar, vagy egy ezzel járó betegség, bármi, amiről ők tudnak, te nem. Az ilyen gyereket pedig agyon is verheted, nem ettől fog javulni. És igen, az ilyen gyerekeknek sokkal nagyobb büntetés, ha leültetik őket a homokozó szélére, mint, ha az anyja, vagy egy vadidegen lekever neki egy nevelő-célzatút. Valószínű, hogy az anyja konzultált már erről szakértőkkel, mert helyesen kezelte a helyzetet.


De, mivel nem ismerem a helyzetet, ez csak egy tipp.


És szerintem keress magadnak egy hobbit ahelyett, hogy dühöngsz egy anonim fórumon mások gyereke miatt, mikor neked semmi károd nem származott és csak szemtanú voltál.

2012. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sem saját, sem más gyerekének nem kevernék le pofont. Ha a saját gyerekem csinálja, valószínű megbeszélném vele, megkérném hogy kérjen bocsánatot és utána haza mennénk, majd az úton még egyszer elmondanám neki hogy ilyet nem szabad csinálni. Ha más gyereke rúgná meg az enyémet, akkor az anyukájával beszélgetnék el inkább. Semmiképpen nem szeretnék olyan szituba keveredni hogy valaki az én gyerekemet megpofozza nevelési szándékkal, mert annak nem lenne jó vége.

Szemet szemért, fogat fogért elvnek nem vagyok a híve.

2012. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha az én gyerekem ilyet csinálna a kezére ütnék,és hazavinném,nyilván van valami gondja a kisgyereknek,hogy ezt csinálta,vagy csak annyi,hogy anyuka nem neveli csak szép szóval és ejnye-bejnyével és a gyerek tudja úgy sincs érte semmi ezért próbálgatja a határokat átlépi a határt.Ha az én gyerekemmel csinálnának ilyet,szívem szerint rá vágnék a kezére,de mivel nem az én gyerekem inkább az anyjával rendezném le,de ahogy a kisfiam ismerem szerintem visszakapná még ha enyhébb formába akkor is.Kiegyensúlyozott,társaságkedvelő kisfiam van,nagyon bátor,és nem hagyja magát,még csak 13 hónapos,de a múlthéten,egy 2 éves kislány elvette a kezéből a lapátot Ő visszavette tőle,közben meredt a kislány szemébe,kb 10 perc múlva a kislány akiről kiderült a bölcsiben verekszik,mindig irigy,együtt játszott a kisfiammal és mindent megosztott vele.Nem vagyok a verés híve de vannak helyzetek amikor igenis a gyerek megérdemli a fenékre vagy a kézre csapást,természetesen főleg akkor ha nem először merül fel és nem hallgat a szép szóra.
2012. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha te az én gyerekemre ütöttél volna, te kaptad volna a következőt, erről ennyit.

Gondolod, hogy az helyes nevelés, hogy agressziót szintén agresszióval büntetsz? Felpofozod a gyereket, mert ő is felpofozott valakit? Szerinted ebből mit tanul a gyerek?

Szerintem helyesen járt el az anyuka. A helyében én is ezt csináltam volna, vagy hazavittem volna a gyereket, és hazafele elmondom, hogy ilyet nem szabad csinálni, és ha mégegyszer így viselkedik, akkor egy darabig nincs játszóterezés. Nem vagyok híve az erőszaknak, a veréssel pont azt érjük el, hogy a gyerek azt látja, hogy ha valami nem tetszik, akkor ütni kell, pedig elvileg pont ezt akarnánk elkerülni.

2012. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
28%
ha az én gyerekem csinálta volna azt hiszem nem 1 pofont kapott volna,pusz minden megvonást ami létezik....ha meg más gyerekei akkor nem foglalkozok vele.de ha az én gyerekemet bántották volna így akkor vagy beszélek az anyjával h adjon egy nagy pofont,vagy én pofoznám fel...ha belegondolok h én mit kaptam volna ilyenért...
2012. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!