Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire hivatkoznak azok az...

Mire hivatkoznak azok az anyukák akik túlsúlyosak, nem igényes ruhában járnak, hogy miért hagyják el így magukat?

Figyelt kérdés
Nincs rá pénz, idő? Irigykednek azokra akiknek több kicsi gyerek mellett is sikerül sportos, csinos,fittnek maradni?
2012. jún. 9. 18:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

A Túlsúlyosság egy dolog.Szerintem lehet egy nő igényes és szép 50,és 100 kg-an is.Én 30 kilót híztam a terhességem alatt,igyekeztem leadni amint tudtam.Már csak 2 kg választ el a kezdősúlyomtól.


Az igénytelenségre viszont nincsen mentség: ruha,smink: ezeket fillérekből ki lehet hozni,turiban szuper jó ruhákat ki lehet fogni,elég az apukát,vagy a nagymamát megkérni egy óra psztrálásra szombat délelőtt,és és lehet menni.Még olcsó is,de vannak üzletek amikben az új ruha sem drága.Néhány ruha nem fog senkit sem a földhöz vágni!Smink dettó,3000 Ft-ból kompletten megvan a mindennapokhoz szükséges szett.

Normálisan felöltözni,egy lightos smink max 10 perc a napból.

Szóval nekem az idő,meg a pénz az mind kifogás.Mondjuk amitől a plafonon vagyok,ami a legrosszabb,mikor ezek a nők "elfelejtenek" szőrteleníteni,és egy fél méteres hónaljkutya kandikál ki a póló alól,illetve mikor fiúsra vágatják a hajukat,mert anyaként az a praktikus!Pfff...

2012. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Én szülés előtt se voltam vékony.Alul működik a pajzsmirigyem és ez miatt sokat híztam.Aztán sikerült lefogynom kb 10 kg-ot akkor se voltam modell alkat.Így ismert meg a férjem.Terhességem alatt híztam 11 kg-ot.Sajnos maradt rajtam.Szeretném minél előbb leadni,de szerencsére a férjemet nem zavarja.Magamra mindig adtam.Nyilván szülés előtt jobban.Most hogy megvan a kislányom,nincs annyi időm se meg a pénz is kevesebb.De azért nem szakadt melegítőben járok.

DE miért csak egy anyuka lehet igénytelen és túlsúlyos?

Aki még nem anyuka az nem lehet?

2012. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Sose ítélj látszat szerint. Én tényleg tiszta roncs lettem a terhességtől: toxikémia miatt plusz 30 kg terhesen, utána trombózis, a vérhígítótól elkezdtem kopaszodni, és tök depressziós voltam... Sok időbe került, majd másfél évbe, mire újra elértem a "színvonalam".

Mindannyian mások vagyunk, biztos van, akinek tényleg nincs érzéke vagy pénze rendesen öltözni vagy neki ez tetszik vagy nem érdekli vagy pont rossz passzban van. (Nem csak az anyukák között látok erre egyébként példát az utcán, így nem értem, miért őket kell kipécézni mindig.) De ugyanakkor szerintem sokan vannak, akik meg úgy készülnek a homokozóba, mintha fellépésük lenne - na ez is túlzás. Róluk meg azt lehetne gondolni, hogy túl sok időt töltenek a tükör előtt és biztos keveset a gyerekkel ;)

2012. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem szabad ítélkezni mert minden ember más. Attól hogy neked sikerült fittnek maradnod attól lehet másnak ezer más problémája van vagy ezer más dolog fontosabb. És attól hogy te valakit igénytelenek látsz lehet hogy otthon azt a valakit egy szerető férj várja, aki nem cserélné el egy topmodellre.mondom ezt úgy hogy szerencsére nekem nincs gondom a súlyommal.
2012. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Én túlsúlyos vagyok, világ életemben az voltam, gyerek előtt és után is. Mindig sportoltam, mióta megvan a gyerkőc, azóta is járok hetente 3-szor tornázni, mégis kövér vagyok.

A férjemnek így tetszem, lánykoromban is válogathattam a pasik közül, szóval mire irigykedjem?! Persze fogyózom én is, mert kell a gyerek mellé az energia, és minél idősebb leszek, annál nehezebb lesz a túlsúlyt cipelni, de tisztában vagyok vele, hogy vékony maximum egy kemoterápia után lennék, azt meg, kösz, inkább nem!

Semmi bajom nem volt a terhesség alatt sem, most is rendben van a vérnyomásom, a cukrom is. Városon beül csak gyalog és kerékpárral közlekedem, nem járok kinyúlt, sátorszerű holmikban. Sőt! Mint egy pár éve kiderült, több nő azután mert színesebb ruhákra váltani, ahogy mi ideköltöztünk a férjemmel és nekem a "kötelező alkalmi feketén" kívül nincs is más ilyen színű holmim.

2012. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az utolsó válaszolót miért kellett lepontozni. Bár ha jól láttam mindenki le lett, aki azt írta hogy van rajta felesleg.
2012. jún. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Előre leszögezném, senkit se pontoztam le!! Köszönöm a válaszokat.

Válaszként : nem, nyilván nem csak anyukák lehetnek túlsúlyosak. Lehet csaK én találkozom ezzel a jelenséggel hogy amíg nincs gyerek addig valahogy jobban tartják magukat a nők, utána meg mintha már minden mindegy lenne.

Ja és nem is arra gondoltam mint túlsúly vagy igénytelenség hogy nem 45 kiló valaki, hanem amikor látod hogy még a normál alkaton kívül is tíz tizenöt 20 kiló van rajta.

2012. jún. 10. 08:46
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor most lehet lepontozni a válaszomat....mindig is túlsúlyos voltam, most pedig hogy 9 hónapja szültem a terhesség alatt felszedett 20 kilóból még csak ötöt sikerült leadnom...és akkor mi van?A párom így fogadott el és imád így is.Soha nem mondta hogy fogyózzak bár most már tényleg el kéne kezdenem....ami pedig a ruhákat illeti.Mindig is az ápol és eltakar ruhákat szerettem jobban és mindenki dicsér a környezetemben hogy milyen csinos vagyok...meg hogy ahhoz képest hogy rengeteg túlsúllyal küzdök adok magamra.A párom előtt is jó pasijaim voltak és inkább engem irigyeltek a vékony barátnőim hogy mégis mit esznek rajtam ezek a jó hapsik?Lehet hogy azért mert állandóan jó kedvem van, mindenről van saját véleményem és konkrétan rohadtul nem érdekel ha valaki a súlyomra tesz negatív megjegyzést.Egyébként ahogy az egyik előző válaszoló írta bizony fajta kérdés is a túlsúly.....nekem mindenkim ilyen volt és van.Ja és ami a leglényegesebb az egészben nem mondom hogy néha nem teher hogy nagy súlyt cipelek, de ÉN ÍGY VAGYOK BOLDOG!!!!!És szerintem ez a lényeg.....
2012. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, elég szegényes az értékrended.
2013. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!