Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tudnátok, hogy még 1,5évig...

Ha tudnátok, hogy még 1,5évig tart az anyagi "kárhozat", akkor megszakíttatnátok a terhességet, vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én megtartanám, hiszen másfél év nem a világ vége. Igaz, én amúgy is ellenzem az abortuszt, de ez az én véleményem.
2012. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tuti nem....

terhességet végig csinálhatod ügyeleten is(én is és sokan így csinálják),mire a pici megérkezik, "már csak" 6 hónap marad a nehéz időszakból kb.

Persze a babának be kell szerezni cuccokat, na de azt elég olcsón is meg lehet úszni, főleg, ha esetleg van olyan aki tud nektek adni ezt-azt.

2012. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megtartanám
2012. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krisztivan ***** válasza:
Másfél év az csak egy pici az életedből.Megtartanám:-))
2012. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"1,5 évig tart az anyagi kárhozat"

Mire gondolsz hogy még addig van hiteletek?

Mi se 100 ezrekből élünk,sőt mikor teherbe estem épp munkahelyem se volt.De eszembe se jutott volna elvetetni.

Nem jártam magándokihoz.Sztk-ba jártam terhes gondozásra,egy szavam se lehet nagyon rendes volt a doki végig.Ügyeletesnél szültem,szintén nagyon rendesek voltak.Pedig nem adtam senkinek pénzt.

A kislányunknak meg kellett venni mindent.De a kiságyat és a babahordozót használtan vettük.Nem vagyok híve a használt dolgoknak de ezek tényleg nagyon jó állapotban voltak.A babakocsit a Vateráról rendeltük az új volt 36000Ft-ért.Nem kell feltétlenül 100 ezer forintos babakocsit venni.

2012. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megtartanám. 2011. januárba derükt ki, hogy kismama vagyok. A hitel 2013 júniusban jár le. Munkahelyem sem volt, a férjem fele fizuja csak a kocsira megy el... Nem bántam meg, hogy így lett. A gyes+csp fedezi a kicsi ktg-eit, mi meg azelőtt is megéltünk.
2012. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen,a hitelekre gondoltam. Még 1,5 évig kell fizetni,és minden letelik... Akkor végre olyan életünk lehet,amit szerettem volna mindig is!


Én írtam ki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Nagyon agyalok,hogy milyen ész érvvel álljak elő...



Köszönöm az eddigi válaszokat!

Várok még,hátha vannak vélemények!

2012. jún. 4. 15:56
 8/13 anonim ***** válasza:

nem akartam rákérdezni, de gondoltam, hogy te vagy az, aki már korábban feltette a kérdést...csak nem tudtam oda mit írni, nincs ilyen téren tapasztalatom.

Próbálj meg leülni és beszélni a férjeddel,gondolom ezen már túl vagytok, de hátha segít még egy próbálkozás.

Mondd el, hogy az abortusz sem veszélytelen, arról nem beszélve, hogy lelkileg is sérülnél nem is kicsit.

Kérd meg, hogy mondja el az érzéseit ezzel kapcsolatban részletesen, hátha valami konkrétabbat mond annál, hogy nem akarja és akkor már el tudtok indulni valamerre.

Én szurkolok neked és a picinek,mi 5en vagyunk tesók és a legjobb dolog nagycsaládban felnőni:)

2012. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mi 4-en vagyunk tesók és bár soha nem voltunk jó módban,de még így is jó,hogy ennek a családnak a része lehettem,lehetek! Mellesleg én is potya gyerek vagyok :-) és én is negyedikként jöttem... igaz,mi vegyesen vagyunk...


Még nem ültem le Vele,még azt sem tudja hogy megvolt a tesztelés,mert csak két hetente van itthon kb két napra,reggel beszéltünk telefonon,akkor vetődött fel,hogy lehet nem ártana tesztelni.Amikor csak beszéltettünk anno,akkor azt mondta,hogy még egy lány nem kell neki erre a portára,utána már azt mondta,hogy még egy gyerek nem kell neki,ha fiú sem! Ha ilyen van,a legjobbnak tartja,ha elvetetem. Nem akarom!

Azóta beszéltem Vele telefonon,de nem vetődött fel a téma,mert nem kérdezte,én pedig magamtól nem akartam mondani,hogy ne legyen ideges így munka előtt (éjszakás őr az egyik 24h-s üzletláncban).


Ő nem tud beszélni úgy az érzéseiről,felvetődött párszor elméletben,hogy mi lenne ha,és miért nem akarná,akkor "mert nem akarom és kész! Ezeket is fel kell valahogy nevelni!" Mikor megkérdeztem Tőle,hogy és ha tudná,hogy fiú? A válasz: Akkor sem!

És amikor már kifizettük a hiteleket? A válasz: Akkor sem!! Nem kell már ide több gyerek! -Nem is kérdezgettem tovább.

Nem gondoltam volna,hogy az elméleti kérdésből gyakorlati kérdés lesz...Legalább is nem ilyen hamar.

2012. jún. 4. 17:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem "szakíttanám" meg.
2012. jún. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!