Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki tud a mai világban 4,5,6...

Ki tud a mai világban 4,5,6 gyereket vállalni? Szinte elhűlve olvastam az egyik fórumon, hogy a negyedik gyerekét 9 hónapja szült kismama újra várandós.

Figyelt kérdés
Egy másik blogban, pedig hat gyereket nevelnek. Nekünk egy 10 hós kislányunk van, nem élünk rossz körülmények között, de még a másodikat is százszor meggondoljuk.
2009. júl. 1. 05:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ja és kérném az első válaszolót legyen olyan kedves és ossza meg velem, hogy hogyan lehet "simán megélni négy gyerekkel is teljesen átlag fizetésből is"!

Azt hiszem mi az átlagnál többet keresünk, de nem biztos hogy jólétben el tudnék tartani négy gyereket.

Köszi

2009. júl. 1. 09:59
 12/23 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Elnézést kérek ha bárkit is megbántottam, nem ez volt a célom. Örülök neki, hogy a ti helyzeteteket ilyen jó. Ne érts félre, nem azt akartam mondani, hogy mindenki felelőtlen aki több gyereket vállal. Persze aki bírja anyagilag és szellemileg a gyerek nevelést és látni a gyerekeken is, hogy jó soruk van az vállaljon több gyereket is. Aki megteheti, mért ne tenné meg? Én azt akartam mondani, hogy sokan nagyon felelőtlenül vállalnak gyereket, mert nem gondolnak arra, hogy miből nevelik fel, miből juttatják saját lakáshoz, hogyan indítják el az életbe. Mert a kisgyerek egyszer felnő és ahogy nagymamáink szokták mondani: Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. És ez így is van. Én azt akartam elmondani, hogy mi a jelenlegi helyzetünkbe nagyon nagy baklövést követnénk el ha több gyereket vállalnánk. Még ezt az egyet is tudom, hogy nehéz lesz felnevelni ilyen körülmények között. Nem véletlen, hogy így látom a dolgot, nagyon sok rossz példa van előttem amit nem szeretnék követni. Sajnos a mi családunk is (nagyrészt) az anyagiak miatt hullott szét. Na meg nem is csak az anyagiakról van szó... Egy gyereket nevelni is kell, nem úgy van az, hogy csak felnő mint az erdőben a gomba, ha úgy nő fel az meg is látszik rajta. A gyerekekhez rengeteg türelem és idő kell. Marhára nehéz úgy gyereket nevelni, hogy közben megszakadsz a munkahelyeden, rohansz haza főzni, mosni, rohansz a gyereké oviba, iskolába. Hulla fáradtan hazamész melóból, megfőzöl, ellátod a háztartást, hazajön a gyerek, megeteted, leülsz vele tanulni, legyél türelmes, segítőkész, este befut a családfő, vacsorát követel, ő is hulla, ideges, ingerült, legyél kedves, türelmes vele is. És még magadra nem jutott 10 perced sem. Nem jutott arra sem időd, hogy nő legyél, hogy kisminkeld magad, állandóan melegítőben rohansz vásárolni... Egy ilyen nap után az ember azt se tudja, hogy fürödjön e egyen e vagy dőljön e be az ágyba. Hát minden elismerésem azé akinek még ezek után van kedve meg energiája összehozni egy újabb babát :D

Szóval én ezt akartam mondani, hogy ilyen a családi élet sajnos manapság, pedig nem ez lenne az ideális. Régen más volt. Régen az volt a bevett szokás, hogy az apa dolgozik az anya meg otthon viszi a háztartás, állatokat tart, neveli a gyerekeket, akkor volt 4-5 gyerek, sőt van ahol 10 is. És akkor is az anyának volt nehezebb a feladata, de mégis könnyebb volt mint most nekünk, mert akkor meg lehetett élni úgyis hogy csak az apa melózik. Most próbálj már meg 1 fizetésből élni! Lehetetlen.

Még 1x elnézést ha megbántottalak valamivel, nem bírálni akartalak amiért megtehetted, hogy szülsz 4 gyereket.

2009. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Pont 75 ezer Ft-ot keresek félállásban.

A gyerekeim nem örököltek egymástól semmit! A nagylány után ikrek jöttek, akiknek mindenből kettő kellett, így újat kaptak. A picinek pedig megint újakat vettünk, mert 10 év után már rég nem maradt semmi.

Nem putriban lakunk négy szoba nappalis családi házunk van.

Különben természetes, hogy gondolok a jövőjükre is! Mi is szeretnénk biztosítani mindent nekik (remélem sikerülni is fog). A gyerekekre is jut időm, szoktam velük játszani, tanulni, kirándulni stb., mivel heti 9 órát dolgoztam idáig is (75 ezerért). Mindegyik jár ide-oda különórákra is.

De hát szerintem felesleges vitatkozni, aki egy gyereket szeretne minden joga megvan hozzá! Csak ne feltételezzen rosszat, hogy nem lát bele a másik életébe.

2009. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én a 9.10-es válaszoló vagyok,egy 17 éves és egy 14 hós sráccal(egyenlőre,mert 1-2 év és remélem már nem csak 2-en lesznek)Mi sem csak pár évre gondolkozunk előre.A nagy akár el is költözhetne(ha akarna),mert van egy másfél szobás lakás,ami jelenleg ki van adva.Mire a kisebb odáig jut,addigra a nagy már biztos,h réges régen családot alapít és elköltözik onnan...tehát ő is lekezdheti az életét.És ha lesz még tesó,nyugodtan mehetnek együtt is(3 év korkülönbséget szeretnénk),mivel lesz külön szobájuk...de ez még a jövő zenéje.Minkét gyereknek tettünk el pénzt,amihez semmi körülmények között nem nyúlunk.A nagy jövőre érettségizik,utána egyetem vagy főiskola.A tandíja már most sem kevés(osztrák iskolába jár,itt Bp.-en)tehát ez nem fog pluszt jelenteni.És mi annak tudatában vállaljuk a következő gyereket,h ő is ugyanezeket a lehetőségeket megkaphassa.A férjem vállalkozó,nekem is fél tulajdonom van egy vállalkozásban,és az is igaz,h apósom sokat segített(és segít is)anyagilag(autó,külföldi utazás).Ezért van igaza az első válaszolónak,h amíg vki nem ismeri a sok gyerekes család hátterét,addig nem szabad kígyót-békát kiabálni rájuk.
2009. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Elkezdheti az életét...
2009. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

oké, tehát aki sok gyereket vállal, nem a semmire vállalja. Ennek örülök.


Nekünk van egy háromszobás lakásunk, rajta többmillió forint hitellel, egy autónk és ennyi.


A Férjem éjt-nappal alá téve dolgozik, hogy jusson, maradjon is. Van egy főállása és Apósommal együtt egy vállalkozása. Én ugye gyed-en vagyok. Kisvárosban élünk, a munkahelyemre nem fogok tudni visszamenni, mert az napi 120 km-es út és ezt kisgyerek mellett én nem vállalom be. A jövő titka, h. el tudok-e majd helyezkedni, de a szakmámban szinte biztos, h. azonnal nem.

Tehát a második gyerek is álom marad.

2009. júl. 1. 11:40
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát akinek az apósa meg a többiek adják a sok pénzt külföldi nyaralásra meg stb-re azt megértem, hogy vállal még 5 gyereket is. Ahol van miből... De nekem anyósom nem hogy segítene még ezt a keveset is elszedegeti ami van, nem érdekli, hogy épp jön a baba és így is nehezen élünk... Szóval nagyon irigylem azokat akiknek ilyen jó soruk van.
2009. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom.Előre bocsájtom,hogy senkit nem szeretnék megbántani,ha véletlenül olyat írnék.

Én nemrég azon csodálkoztam el,hogy feltett valaki itt egy olyan kérdést,hogy:Ki mennyi gyereket szeretne?Számomra érdekes válaszok születtek.Átlagosan válaszok ilyenek voltak:2 már van és még 1-2 szeretne,3 van még 1-et szeretne,1 van és még 2-t szeretne.Elég kevés volt azoknak a száma aki " átlag" gyerekmennyiséggel szeretne " rendelkezni":-)pl.2-vel összesen.Ekkor felmerült bennem is a kérdés,hogy miből tartja el?

A pedagógus kismama szerencsés helyzetben van,más heti 30-40 órával keres 75 ezret egy hónapban,de ha többet is keres valaki,mint 75(akár a dupláját) akkor is nagyon jó az amit ő kap a havi kb.40 órájáért.És az is szerencsés,akinek a mai világban a házán sem az autóján sincs vagy csak az egyiken van hitel.Nekünk is könnyebb lenne,ha az autón(már csak két év) és a lakáson nem lenne hitel,viszont autó nélkül nagyon nehéz lenne közlekednem,mert Pest környékén lakunk.Arra meg büszke vagyok,hogy van saját házunk még ha hitellel is,,mert sokan vannak,akinek még az sincs.

Nekünk 8 hónapos a kislányunk és a párom nem keres rosszul(250 netto)és nem szórjuk a pénzt,de még így is elfogy minden pénzünk a hó végére.A házat hitelből vettük(úgy,hogy a felét kifizettük és nem is fizetünk másokhoz képest sokat,ésszel vettük fel)kocsihitelünk van,rezsit fizetünk és mi is felújjítjuk(átépítjük) a házat,mert muszáj volt ,én meg gyeden vagyok.Kb.2 éve nem voltunk nyaralni még hosszú hétvégére sem,a gyereknek nem veszek új ruhát,használtan vettem mindent(kiságy,babakocsi stb.)mert minden drága(mondjuk feleslegesnek is tartom/tartottam újat vanni).Anyukám napközben nem tud vigyázni a gyerkőcre mert aktív dolgozó ő is,a párom szülei meg messze laknak.A lányom 2 éves korában megy bölcsibe,ha felveszik,hogy tudjak menni dolgozni vissza,ha nem nem tudom mi lesz.

Nem szoktam panaszkodni és most sem annak szántam,örülök annak,hogy vagyunk egymásnak,van házunk,kocsink,barátaink stb.,de kétszer is meggondoljuk,hogy legyen-e még 1 gyerekünk.Jelenleg 3-4 év múlva tárgyaljuk újra a dolgot a párommal,így állapodtunk meg.

Aki több gyereket nevel(3+),annak meg le a kalappal és becsülöm őket.

2009. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen Mindenki válaszát!
2009. júl. 1. 20:14
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 gyermekünk van és még egyet várunk majd a családba. Sem mi sem a szüleink nem gazdagok, még csak nem is jómóduak. Amikor először terhes lettem, 4 milliós hitelből vettünk egy egyszobás lakást, olyan helyen, hogy 5 év múlva 4 millió plusszal adtuk el. Az árából vettünk egy vályogházat, amit 2 millió hitelből felújítottunk. Így kb. 5 millióval ér többet, mint amennyiért vettük. Így van most egy 1+2 félszobás házunk. Van egy 7 személyes autónk 1 millió forintos hitellel. Az össz törlesztés 40.000 ft. Ez a bevételünk kb. egy ötöde. Havi 15 ezer forintot teszünk félre, egy részét ltp-be, hogy majd 4-5 év múlva újra tovább tudjunk lépni, egy részét pedig a gyerekeknek, hogy majd tudjuk őket támogatni. Ruhákat gyakran kapunk és persze adunk is. Nyaralni rokon nyaralójában tudunk, csak a rezsit kell fizetni. Sajnos van amire nem jut, de a lényegre mindíg. 7 éves nagylányom lovagolni, úszni, népitáncolni jár, ez havi kb. 10.000 ft. A középsővel babaúszásra jártunk havi 8.000 ft-ért.

Szóval gondolkodunk, tervezünk, mérlegelünk és beosztunk. És a gyerekek tényleg örülnek és büszkék a nagy családjukra és imádják egymást. Nekem pedig, aki egyke vagyok és elvesztettem anyukámat és apukámmal sem nagyon tartjuk a kapcsolatot, nagyon jó érzés, hogy ha mi már nem leszünk, Ők nem maradnak egyedül, akkor is ott lesznek egymásnak.Segítenek házat építeni, gyerekre vigyázni, lelket ápolni.


Barátainknak 6 gyerekük van. A harmadik gyerek után kezdtek vállalkozást, mert a gyerekekkel több időt akartak tölteni. Ez kb. 8 éve volt. Az első két év nagyon nehéz volt anyagilag, de most már jól működik a dolog. Munkaruhákat és más textilkiegészítőket készítenek ovodáknak. Nem élnek luxusban, de mindenre futja és sok időt töltenek a gyerekekkel, akik nagyon boldogok és kiegyensúlyozottak.


Szóval mi vagyunk azok, akik tudnak több gyereket vállalni. Persze nem gondolom, hogy mindenkinek így kéne élni. Minden család más és más. Az a lényeg, hogy mindenki úgy éljene, ahogy jól érzi magát. Ha ez gyerek nélkül van, akkor úgy a jó, ha egy vagy több gyerekkel, akkor úgy. További szép napot Nektek!

2009. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!