Van itt anyuka, aki levetette a köldökzsinór vért?
Igen, mi levetettük. A következő okokból:
1. Amit megtehetek a gyerekért, meg is teszem, ha módon van rá.
2. Lehet, hogy humbug, lehet, hogy nem, de inkább legyen egy felesleges kis fiola félretéve, minthogy a fejemet verjem a falba esetleg, hogy nincs, de kellett volna.
3. a tudomány haladása folytán miért is ne lehetne valóban igaz ez a dolog?
4. mondják, hogy valós dolog, mások meg mondják, hogy hülyeség. mivel én nem vagyok tudós, ezért egyikre sem hallgatok ilyen döntésnél, hanem azt teszem, amit a szívem diktál, és az ez: inkább feleslegesen dobjak ki pénzt, csak a tudat meglegyen: Én mindent megtettem.
Levetettem ugyanazon okokból, mint amit az első írt!
Nagyon gyorsan fejlődik az őssejtek felhasználása, ki tudja mi lesz 20 év múlva, milyen betegségek lesznek gyógyíthatók vele.
Kedves anyukák!
Molekuláris biológusként őssejt-vonalakat állítok elő. Bőrből, vérből, hajból....
Felesleges pénzkidobás.
Na, pontosan erre értettem, amit utolsó írt, azt, hogy ki ezt mondja, ki azt :))) Nemrégiben volt itt egy kérdés az őssejttel kapcsolatban, egyik anyuka ezt írta: felesleges, a férjem ugyanis tudós és ő azt mondja hogy pénzkidobás!
Másik anyuka: mindenképpen jó dolog, ugyanis képzeld az én férjem is tudós, és ő meg esküszik rá, hogy hatalmas dolog, és nagyon sok mindenen segít, mi is levetettük!
Én ezért, mivel NEM vagyok tudós, tehát rohadtul nem tudom melyik tudósnak higgyek, a szívemre hallattam. Levetettem. Inkább legyen pénzkidobás, mint kiderüljön, hogy nem az, és ne adj'Isten szükség is lenne rá..
A biológus válasza:
Ma már képesek vagyunk nem őssejteket újra "pluripotennsé" vagyis őssejtté tenni. Ezeket hívják indukált pluripotens őssejteknek (IPSC a rövidítésük szakcikkekben). A lényege, nagyon leegyszerűsítve az, hogy bizonyos géneket újra bekapcsolunk a genomban. A sejteket fenn lehet tartani sejttenyészetként, és lehet őket differenciáltatásra bírni, vagyis szöveteket létrehozni. Mi két dologgal foglalkozunk: infarktusos betegek számára működőképes szívizom létrehozása és beültetése, valamint erek falának pótlása.
Ha valakit érdekel, rá lehet guglizni, rengeteg anyag van vele kapcsolatosan. Más csoportok idegszöveteket próbálnak pótolni. A köldökzsinór-sejtek sem tudnak többet, mint az indukált, más szövetből létrehozott őssejtek.
És akkor azt már meg sem említem, hogy ma már a felnőtt szervezetből is lehet őssejthez jutni.
És ennek mi az ára?
Mi a köldökzsinórvért 99 ezerért vetettük le.
Viszont nem tudom, hogy ha pl. megbetegszünk, nem kérnek-e el ezért az előbb leírt módszerért egy vagyont a tudósok? Vagy hogy lesz-e rá idő? Vagy ha a szervezet olyanyira beteg, lehet-e egészséges őssejtet "kinyerni" belőle?
A köldökzsinór-sejteket ennyiért tárolják neked. Ráadásul azt is tudni kell, hogy az évtizedekig nitrogénben tárolt sejtek minősége, hát..... Öt-hat éves fagyasztásokkal is sokszor szenvedünk.
Szövetet, szervet nem fognak építeni belőle. Ha azt megfizettetik, akkor te is fizetni fogsz, mert az teljesen más történet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!