Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A köldökzsinór mindenképpen...

A köldökzsinór mindenképpen megtörik, ha a baba nyakán van?

Figyelt kérdés

Két ismerős is nemrég szült így. Az egyiknek azt mondta a doki,hogy gond van,mert megtört, a másik dokija nem mondta,hogy baj lenne!

Nem értem,most akkor megtörik vagy nem!


2012. jan. 16. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A kettő nem ugyanaz! Ha a baba nyakán van, nincs gond. Hiszen odabenn nem vesz a száján levegőt. Amikor meg már kibújt a kis feje, szépen letekerik róla, így az nem szorul meg, nem húzza vissza a babát. 4 gyerekemből 3-nak a nyakára volt tekeredve a zsinór. Gond nélkül, simán zültem, mindegyik makk egészséges, az APGAR-juk is /10 volt.. Pedig a nagyobb lányomnak 2x körbe tekeredett a nyakán... Ő ma 16 éves, kamasz, nincs semmi utóhatása a születése előtti köldökzsinór problémának.

Amikor meg is törik a zsinór, az viszont tényleg gond, mert a pici oxigénellátása sajnos nem biztos, hogy kielégítő olyankor.

2012. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyereknek a nyakán volt, a nagynak 1×, kicsinek 2×, egyiknél sem volt megtörve, nem volt gond a terhesség alatt, pedig már uh-on látták, program császárral született mindkettő egyéb okokból kifolyólag, a köldökzsinór, pont nem volt gond. Azóta is szépek, épek és egészségesek!
2012. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!