Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell-e a munkáltatónak fizetni...

Kell-e a munkáltatónak fizetnie valamit utánam Tgyás alatt?

Figyelt kérdés
Elméletileg a mostani munkahelyemmel megvan a biztositott időm és jogosult lehetek tgyásra. Asszem a munkanélküli és a tanfolyam is beleszámít. 2012. dec.31.-ig van szerződésem, de a munkahelyem fel akar mondani közös megegyezéssel. (06.03-ra vagyok kiírva) Neki milyen papírokat kell küldeni a tb felé, ha most megigényelném a tgyást? Valamint, ha megkapom fizet-e valamit a munkáltatóm a tb felé vagy felmondhat-e, mert arra hivatkoznak, hogy a helyemre kellene valaki és nem akarnak fizetni a levegőbe miattam... Esetleg, ha tgyás igénylés után mond fel, akkor mit tehetek?
2012. máj. 16. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
2012.dec 31-ig nem küldhet el. Ne írj alá közös megegyezést. A munkáltatód ki akar játszani téged.
2012. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhat fel, és nem kell fizetnie utánad semmit. NE ÍRJ ALÁ semmilyen papírt, mert ebből te jól nem jöhetsz ki. Max. akkor, ha kifizetik december 31-ig a béredet, plusz a felmondási időt, plusz a végkielégítést (ha járna).

Semmi másba nem menj bele.

2012. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt tudom, hogy csak közös megegyezéssel küldhet el. Csak olyan gond van, hogy létszámos a munka és valaki kellene a helyemre... Szóval, ha én megigénylem a tgyást és bejelentve maradok, nem tudnak mást felvenni... :( Kiszúrni sem akarok a többiekkel, mert nagyon rendes volt a munkáltató is, de meg van lőve, hogy mi legyen. Ha megigénylem és elbírálják, elméletileg megszüntetheti a szerződést nem? Akkor annyi, hogy passzív jogon kapom. A passzív tgyás után meg azt hiszem a passzív gyed is megjár, a hátránya, hogy másik babánál is meg kell lennie a 365 nap biztosított időnek, ebbe viszont a passzív nem tartozik, de több babánk sajna nem lehet ígyse úgyse. :/ Szóval szerintetek így működne?
2012. máj. 17. 06:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kamuszagú a munkáltatód. Ugyanis ha te tgyson vagy, akkor passzív állományban vagy, így a helyed felszabadul. Annyi a hátránya, hogy a te helyedre csak határozott időre vehet fel valakit, határozatlanra nem.

Én még most is azt mondom, hogy ne írd alá, mert át akarnak verni, de végső soron ezt neked kell eldöntened. HA a munkaviszonyod a tgyás alatt szűnik meg, akkor valóban jogosult leszel a passzív gyedre.

2012. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!