Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire való a hőgörbe? Hogy...

Mire való a hőgörbe? Hogy kell használni és mit lehet leolvasni róla?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ovuláció napját lehet látni rajta. Szerencsés esetben még aznap, de legtöbb esetben csak utólag. Ami azért jó, mert legalább annyit meg lehet állapítani, hogy sikerült-e időben együtt lenni. Terhességet lehet sejteni, ha jól csináltuk a mérést és jól is tudjuk leolvasni, de ezt is, csak az elmaradt menstruáció után napokkal. A teszt ilyenkor már rég kimutatja. Utóbbira már nem érdemes használni, mert elég korszerű tesztek vannak már. Inkább az előbbire érdemes.
2012. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a hogyan kell használni-t most nem ecsetelném, mert elég hosszú lenne.
2012. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én elkeztem mérni a hőm ami így néz ki. Május 7- 8 - 9 -én 36,7 tegnap 36,5 és ma 36,9. Ez így elég érdekes egyszer lemegy egyszer pedig fel.
2012. máj. 11. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:
így átláthatatlan, ha csak felírogatod. kezd el, pl. a ciklus.hu-n vezetni, ott látni fogod a görbe ívét és egyből leolvasható róla, ami kell. átmeneti ugrálás, normális. összességében kell nézni.
2012. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. máj. 11. 09:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Szívesen, azért még hátha ír más is rajtam kívül :)


azt javaslom, hogy kezdd el vezetni, aztán később is felrakhatod ide a görbét, hogy "megszakértsük".

2012. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom hogy vezetni fogom. Majd fel fogom rakni. Ujdonság ez még nekem.
2012. máj. 11. 10:14
 8/8 anonim ***** válasza:

egyébként személyes tapasztalatom: pár ciklus kellett hozzá, hogy tudjam jól értelmezni és kb. akkor jöttem rá, hogy szinte felesleges ciklust vezetni, már ami a hő részét illeti. Amit előre kéne tudni, azt utólag mutatja, a terhesség megállapításához, meg ezerszer jobb tesztet csinálni (vaterán vettem nagyon olcsón, de biztos most is lehet rendelni pl. ebay.ről is terhességi teszteket)

Viszont amit megtanultam az egész terhességre készülés alatt: már tudom, hogy mikor van az ovulációm és mivel rendszertelen a ciklusom, ezért hasznos.

Ovulációt 2 dolog jelzi előre (pár nappal): az egyik a tojásfehérje állagú, nyúlós folyás, a másik pedig a szúrkáló fájdalom a petefészekben. Persze vannak nők, akiknél mindez elmarad. Viszont, ha neked is ilyen egyértelmű tüneteid vannak, akkor nyugotan félreteheted a hőmérőt, elég ha ezeken a napokon mindenképp együtt vagytok. (meg utána is pár nappal) Az a jó, hogy ezek a dolgok, viszont előre jeleznek. Elvileg (itt is lehet pár nap csúszás), amikor megszűntek a tünetek, azon a napon történik meg a tüszőrepedés. Innentől pedig 2 hétre (szintén plusz/minusz pár nap) várhatod, vagy reméljük nem jön meg, a menstruációd.

2012. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!