Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesvitamin helyett általáno...

Terhesvitamin helyett általános multivitamin?

Figyelt kérdés

Szedett valaki multivitamint terhesség alatt??Lehet?Mármint gondolom lehet, hiszen vitamin, csak nyilván mások az összetevők.Ahogy néztem vasból pl kevesebb van a multiban mint a terhesvitaminban.

De gondolom nincs olyan összetevő,ami bajt okozna..?

Tapasztalatok?vélemények?


2012. máj. 9. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányommal az activalt szedtem. Mindig elfelejtettem, hogy vegyek külön vitamint magamnak, amúgy a 60db-t vettem, és szedtem ugyan úgy, mint a terhesség előtt. Nem voltam vashiányos:)

A csajszi 15hónapos, nagyon ügyes és okos kicsilány lett:)

2012. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi:)

csak azért kérdezem mert most az eurovit multi annyira le lesz árazva, hogy nagyon bánnám kihagyni a lehetőséget egy drága terhesvitamin miatt...hiszen vitamin,vitamin, mindkettő,úgysem akarom magam tömni vele, de még csak 7 hetes vagyok így jó lenne valamit szedni(folsavat szedek),meg piszok kevés az energiám, hamar elfáradok...mondjuk lehet ezt inkább a 1,5 évesemnek köszönhetem:D

2012. máj. 9. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, van benne vitamin, hogy olyan arányban-e , olyan mennyiségben-e , ami a picinek kell, az kérdéses. Őszintén azt gondolom, hogy ezen én nem spórolnék. Ha megteheted vedd azt, amit erre az időszakra találtak ki.
2012. máj. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a második terhességem felétől szedtem eurovit kismamavitamint, és nagyon jól éreztem magam tőle, sajnos már nem találtam a gyógyszertárban..a gravidától hánytam, így odaadtam a férjemnek, ő szedte be.Ezen kívül nem szedtem külön vitamint egyik terhességemnél sem, de megpróbáltam egészségesen, változatosan enni, és a harmadik trimeszterben pótolni a magnéziumot, kalciumot, vasat.Bevallom, folsavat sem szedtem soha.Mindkét gyermekem egészségesen 3 kilósan született, és nekem sem volt vitaminhiányom, csak a szoptatás alatt, akkor muszáj volt pótoljam.Most vagyok 17 hetes, eddgi megint nem tudtam szedni csak magnéziumot, mert öklendeztem a gyógyszerektől, de lehet én is átstartolok az eurovit multira,ha mondod, hogy akciós is.
2012. máj. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

a tesco üzletekben lévő patikákban akciós, a 60 db-os 2955 helyett 955...szóval nagyon olcsó....

a vitamin elsősorban úgyis az én szervezetemet erősíti,a pici ebből veszi el magának ami kell, ezért gondoltam, hogy ilyet veszek.

2012. máj. 10. 08:18
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
kösz,hogy szóltál,holnap veszek én is.Igen, azt mondják, hogy háborúban, éhínség idején is egészséges gyermekek születnek, meghát ezeket a vitaminikat is egy pár tíz éve fejlesztették ki, és előtte is volt emberiség, nem?csak hát nagy benne az üzlet...
2012. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen,szerintem is nagy benne az üzlet.Nem azt mondom, hogy nem jók a terhesvitaminok, csak nem hinném hogy annyira más viszont egy jó piactér eladni ugyan azt drágábban:)

Ez olyan pl, hogy múltkor láttam a tescoban kismamatejet...na jót nevettem rajta,annyi az egész hogy van benne hozzáadott kalcium és bummm máris 250 ft-ért el lehet adni 1 litert.

2012. máj. 10. 12:21
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Úgy birom, amikor azzal jönnek, hogy a háborúban sem szedték, meg a nagyanyáink se szedték, mégis egészségesen megszülettünk. Csak azt felejtjük el ilyenkor, hogy ja, mi megszülettünk, de sokkal több volt a vetélés/halva születés/fejlődési rendellenesség, aminek a nagy része a vitaminok, ásványi anyagok hiánya miatt volt. Bizonyított tény, hogy a folsav hiány például nyitott gerincet okoz.

Ha valaki úgy dönt, hogy ezen akar spórolni, tegye, az ő dolga, csak ne beszéljen hülyeségeket.

2012. máj. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!