Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mennyit beszélgett...

Anyukák! Ti mennyit beszélgettek a többi anyukával az anyagi helyzetetekről?

Figyelt kérdés

Mármint akivel ismerősök, barátok vagytok?

Megmondom őszintén engem úgy neveltek,hogy soha ne kérdezzek rá anyagi dolgokra.

Most,hogy babánk lett és több anyukával jóban vagyok, állandóan kérdezgetik,hogy mennyiből élünk, mire mennyit költünk stb.

Azért kellemetlen nekem, mert szerencsére jól állunk, viszont tudom,hogy ez sajnos ritkaság és nem akarom,hogy bárkinek bármi rosszul essen, vagy netán irigy legyen.

De ha meg kitérő választ adok, akkor meg nagyképűnek titulálnak (ezt már hallottam vissza)!

Hogy lehet ezt jól csinálni?


2012. ápr. 24. 10:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én szoktam erről beszélgetni.Miért ne?Más is felhozza.Senkinek nem egyszerű a mai viágba.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát pont ez az.

Hogy elég kellemetlen úgy beszélni róla,hogy tudom nem egyszerű a helyzetük, de nekünk meg jóval könnyebb!

2012. ápr. 24. 15:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi baráti körünkben vannak, akik nálunk jobban élnek, vannak, akik rosszabbul. Akik jobban élnek, azok nekem segítenek, hogy hol érdemes olcsón venni valamit, és én is szoktam "dicsekedni", hogy nézd milyen jó, olcsó, menj nézd meg Te is, háha találsz olyan ruhát, cipőt, ami nektek is kell.


De, mi is szoktunk beszélni róla, és aki tényleg barát, annak nem szégyellem megmondani, hogy most ez turis, vagy épp új és drága volt, legyen bármilyen anyagi körülmények között és tudom, hogy nem irigkedik, és nem is beszél ki a hátam mögött. Aki meg nem barát, (csak ismerős), az meg nem érdekel, hogy mit gondol rólam.

2012. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!