Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illetékes segítene nekem a...

Illetékes segítene nekem a kompenzációval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Probléma a következő:

férjem igényeli mind a 4 gyerkőc után a családi adókedvezményt.

viszont a munkáltatónk(gy cégnél dolgozunk) azt mondta, hogy megosztva.


Beadtam a kérelmet, hogy 2 gyerekre én, kettőre a férejm igényeli a családi adókedvezményt,nekem brutto 70.000 Ft a Gyed-em


Ma jött a válasz, hogy eluatsították a kérelmet,mert ugye bejelöltem, hogy 2 gyerekre én igényelem a CSAK-t


Pedig én ugye egyre sem kapom, mivel a férjem veszi igénybe mindkettőt.


Ilyenkor van még lehetőségem módosításra(nem fellebbezés)


2012. ápr. 21. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolult nekem amit leírtál, de a lényeg hogy az adókedvezmény a bruttó jövedelem mértékéig van, mivel adóalap csökkentő tétel. Ha neked bruttó 70.000 ft a béred, akkor csak addig tudod igénybe venni. 3 illetve annál több gyermek esetén gyermekenként elég magas összeg (nem tudom pontosan mennyi) tehát te max. 1 gyermek után tudod kérni, azt sem teljes összegben.

A nyilatkozatot egy évben egyszer vagy kétszer lehet módosítani. Férjednek mennyi a bruttó fizetése? (Bocsánat, nem a pénztárcátokban akarok turkálni, csak hogy hogy jártok a legjobban).

2012. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Már megoldódott, csak újra kell nyilatkoznom :)

2012. ápr. 21. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!