Csecsemős családok, nagyjából mennyiből tudtok kijönni havonta?
Tudom, most sokan azt fogják írni,hogy kevésből is ki lehet jönni, én erre részben rácáfolnék.
Bár viszonylag jó körülményekre vállaltunk babát, az előzetes kalkulációt jócskán meghaladtuk.
Eleve ott kezdődött,hogy nem volt tejem. A fiam tápszeres lett, ami kb. havonta 16 ezer körül van. Plusz a tápszer sűrítő (bukás miatt), ami két hétig elég max. és 2 ezer egy doboz, tehát az havi 4 ezer! Ja és amíg próbáltam kicsikarni a tejet addig is sokat költöttem, teákra, homeós bogyókra, elektromos mellszívóra (próbáltam, hát ha jobban megy,mint a kézivel) stb.
Feszes lett a nyaka, Dévény tornára járunk, ami havi 12 ezer.
A gázszámlánkon is meglátszott,hogy téli babánk van, akire fűteni kell jobban.
Hasfájásra, kb. 5 ezer ment el az első 3 hónapban. Betegek még nem voltunk szerencsére, de barátnőm, akinek a fia két héttel fiatalabb már kétszer is volt, kb. 5 ezerbe kerültek a gyógyszerek!
Az arcán van egy kis ekcéma, mire megtaláltuk a nagyjából megfelelő krémet 10 ezret tuti elköltöttünk.
Persze, nem törvényszerű,hogy nálatok is előfordulnak ilyenek, de meglehet és ezekre általában előre nem gondol senki!
Hát nálunk ez úgy volt amikor kisbaba volt a fiam (most sem nagy még, csak másfél éves, de most már férjem kicsivel jobban keres) hogy :
én kaptam max gyedet, ami 89 ezer és a csp-t ami 12 ezer
férjem kapott havi 95-100 ezer forintot. Tehát a bevételünk durván 200 ezer volt.
a hitelünk (lakáshitel) 70 ezer. A számlák és megtakarítások elvittek még jóóóó sokat, kb. 80-90 ezret szintén, a többi maradt kajára, pelenkára, tápszerre (féléves korától tápszeres volt), ruházkodásra. Mondjuk fizetünk havi majdnem 30 ezer megtakarítást, ebben a 70 ezerben az is benne van.
Nem volt vészes időszak, de ezt csak azért jelentem ki ilyen bátran mert anyuéktól nem egyszer kellett kölcsönkérnünk, ha nagyobb kiadás került az utunkba. (pl. kocsi vizsgáztatása vagy a gyerkőcnek kellett nagyobb volumenű dolog).
Most már valamivel jobb a helyzet, a bevételünk nőtt kb. 40 ezerrel havonta. Jelenleg a közös költséggel tartozunk egy nem vészes összeggel a közös képviselőnek, de minden hónapban igyekszünk részletekben törleszteni.
Rejtett költség valóban, amiket első is írt: tápszer, gyógyszerek, kezelések (ha kell, persze ne kelljen, de sosem lehet tudni)
Meg hát azért sokan írják hogy óó, nem kell sok pénz, mert van turi, meg a védőnői szolgálaton lehet használt ágyat meg pelenkázót kapni, stb., de én ezzel nem értek egyet. De azért a legtöbb szülő nem úgy nevelné fel szíve szerint a kisbabát, kisgyermeket, hogy mindenféle használtcuccot gyűjt össze innen-onnan, és hát valljuk be, azért újonnan nem olcsó semmi sem. Nem veszek Pierre Cardin babakocsit meg ilyesmit, de a használt dolgoknak sem vagyok barátja egy kisgyermek vagy pláne esetében - és hát a babadolgok nem olcsók újonnan, rendes üzletből.
Vagy pl. mi férjemmel nem eszünk valami változatosan, mármint spórolás céljából mi tökre jól eléldegélünk úgy, hogy csak kéthetente főzök húst, akkor is olcsót, pl. csirkecomb, vagy darálthús. Gyümölcs is pár naponta egy alma, vagy ilyesmi. DE: egy kisgyereknek változatos étrend kell, fehér- és vöröshús, hetente többször, gyümölcs minden nap, amikor nagyobbacska, igényli a túrókrémet, joghurtot, ilyesmit, ami ugye nem épp filléres dolog, ha naponta megeszik egyet. És a babának nyilván a legjobb fajtát veszed. Ez is elgondolkodtató. Nálunk tehát sokszor van olyan, hogy mi feltét nélküli főzeléket eszünk, de a fiamnak megfőzök valami kis adag finomabb kaját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!