Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák! Sosem bántátok...

Fiatal anyukák! Sosem bántátok meg?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat és gondolatokat szeretnék hallani. Én most 23 éves vagyok, és nagyon szerettem volna egy kis családot. Ami most megadatott, hisz terhes vagyok 35 hetes. Viszont azon gondolkodom hogy talán elsiettük a dolgot. Mert nem lesz saját házunk, nem lesznek flott bútoraink, és saját Mercédesünk. Nem fog ez bélyeget nyomni a házasságunkra is, és a további életünkre? Én is elég szegény családban nőttem fel- bár sosem éreztem hogy nyomorúságos lenne a gyerekkorom. Szerettük egymást a családban, és ez engem boldoggá tett gyerekként, nem törődtem a pénzel. De a mostani élet színvonal már más mint mikor én gyerek voltam. Arra vagyok kíváncsi, hogy amikor esetleg nehezebb volt megélni, akkor sem gondoltátok úgy hogy elrontottátok az életeteket?!
2012. ápr. 17. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24 éves voltam amikor megszuletett a fiam és nem bántam meg.Nagyon jo volt és jo a mai napig.Nem rontottunk el semmit:)
2012. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Soha!
2012. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen szültem, szintén nem a Rózsadombon, ha érted...

Lakás és autóhitelünk van, plusz rezsi, kaja, stb. Kb úgy vagyunk, hogy minden hó végére 0-ra jön ki a családi kassza. Tehát kifizetünk minden csekket, plusz eszünk is mindent, zöldség, gyümölcs, de letenni semmit nem tudunk. Én ráadásul most munkanélküli vagyok. Elég bosszantó amikor kellene egy kis plusz pénz valamire, de nincsen, de azt hogy agyerek nélkül jobb vagy könnyebb lenne, azt soha nem gondoltam. Imádom, és ha utólag lehetne dönteni, hogy megszülöm-e ugyanilyen körülmények közé, én bizony megszülném. Nagyon boldog család vagyunk így mi 3-an, annak ellenére is, hogy nincsenek milliók a bankszámlánkon. Csak szeretni kell egymást, és kitartani jóban, rosszban. Szerintem ez a boldogság titka.

2012. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! nagyon megható volt olvasni ezeket amiket írtál hogy tényleg sikerülhet. Sajnos én is elég rossz helyzetbe kerültem - mert a munka szerződésem lejárt mielőtt még megszülhettem volna, és a főnököm nem volt köteles meghosszabítani, ezért nem is tette - viszont most elég szűkösen élünk, bár nem van mindenünk, a babának is megvettünk mindent, igaz hogy nem tudtunk mindenből újjat venni, viszont nagyon várjuk. Párommal szeretjük egymást, és a picit is - bár még nincs is köztünk igazán - még is csak annyi hogy albérletben lakunk és a kocsink is részletre van, a szüleinkre nagyon nem támaszkodhatunk, és ez valahogy kicsit elszomorít. Az hogy elég lesz majd ha igazán szeretjük egymást, ahogy nállunk volt mikor még kicsi voltam? Pl.: megyek az úton és egy 8-9 éves kis gyereknek már mobilja van...nem is akármilyen...12-13 évesen vadonat új montem bike bicikli - bár úgyis kinövi - ...és mi lesz ha én nem fogom tudni megadni ezeket majd neki...
2012. ápr. 17. 15:08
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!

23 évesen szültem a kislányomat.Soha egy perce sem bántam meg és semmit nem csinálnék másképpen.8 éve vagyunk együtt a férjemmel és nagyon boldogunk vagyunk most már persze 3-ban.Voltak nehezebb időszakok,de mindig megoldottuk.

2012. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

...és mi lesz ha én ezeket nem fogom tudni majd megadni neki... akkor megtanulja hogy mi is az élet.

A szituációd nem feltétlenül kor függő. Mi gyerek előtt is ugyan annyira jöttünk ki hónap végén mint gyerek után, sőt most ugye az én keresetem már ki is esett. Akkor elment másra.

Mi megtehettük volna hogy új babakocsit veszünk, de nem tettük, mert a használt is ugyanolyan jó tud lenni, ha szépen kitakarítja az ember. Nem vettem új ruhákat sem, mindent a barátnőmtől kaptunk, pedig néha nagyon jól esett volna shoppingolni egyet. És ez ha felnő is így lesz. Csak azért mert megengedhetnénk magunknak pl a legjobb mobilt, még nem azt jelenti hogy meg is fogja kapni. Mindenki arra költ amire úgy érzi neki fontos. Ezzel azt akarom mondani, hogy lehet az a gyerek akinek a legjobb mobilja van pl sosem megy nyaralni a szüleivel, vagy nem szoktak jókat kirándulni, nevetni, enni együtt.

Sok boldogságot.

2012. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy igazad van, de mi felnőttek vagyunk, és ezt megértjük, és elfogadjuk.
2012. ápr. 17. 15:26
 8/20 anonim ***** válasza:
25 vagyok, tervezett baba. Nem bánom, soha nem is bántam. Néha belegondolok, mi lenne most velünk ha ő nem lenne - hát, talán gyakrabban mennénk moziba, szórakozni. Ennyi :-) A munkahelyem visszavár, ami nagyon jó. Nem eszünk minden nap húst hússal, de a lányomnak mindene megvan, neki csak friss és minőségi ételeket veszek.
2012. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én 26 voltam, amikor először szültem, most a 2. babánkat várjuk. Egy pici panelban éldegélünk, és a havi jövedelmünk a GYED-em, kijövünk minden hónapban. A szüleimnél laktunk szülés utánig, a babink 4 hónapos korában költöztünk ide. Mi BMW-re vágyunk, de nem akarunk venni, mert a 14 éves F Astránk is elgurul bárhova, szóval 6/7-es válaszoló: mi is úgy csináljuk, mint Ti.

Szerintem, Kérdező, ne is szomorítsd magad ilyen gondolatokkal. A magyar... sőt a világ átlag egyre romlik, nem nagyon lehet arra számítani, hogy szorgalmasan dolgozol, és meggazdagszol, mint a munkád jól megérdemelt gyümölcse, inkább az van, hogy látástól mikulásig dolgoztok mind a ketten, és örülnötök kell, ha nem kell lakáshitelt fizetnetek már nyugdíjas korotokban. Örülni kell, ha a mi korosztályunk még kap majd nyugdíjat. Ti jó anyagi helyzetben vagytok. Gondolj erre. Mindene megvan annak a kisbabunak, és az nagy szó. Komolyan.


Ne szomorítsd magad/magatokat, inkább örüljetek egymásnak és élvezzétek minden percét a babavárásnak, a szülésnek, és a babázásnak.

Gyors, könnyű szülést kívánok!

2012. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
(6/9-es:) mindegy:))
2012. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!