Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed-nél az átlagkereset...

Gyed-nél az átlagkereset számításnál a tp. összegét is beleszámolják? Így csökken az átlagkeresetem?

Figyelt kérdés
Akkor nem érdemes hamar elmenni tp-re, mert rosszul járhatok anyagilag? Mennyi most a maximum jövedelem, ami után jár a gyed? Nem szeretnék alácsúszni ennek az összegnek.
2009. jún. 19. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Egyrészt a tgyás és gyed alapja nem a jelenlegi kereset, hanem a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete. Másrészt egyik ellátás sohasem képezi egy másik alapját, az alacsonyabb összegű táppénzből nem számolnak átlagkeresetet. Ha valakinek még sincs a számítás alapját képező évben 180 napnyi keresete (táppénzen, gyeden, stb) van akkor más módszerekkel számolnak. Ilyenkor a minimálbér kétszeresének a 30-ad része az ellátások alapja, illetve ha valakinek a tényleges bére ennél kevesebb akkor az.
2009. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Én csak jövőre szülnék, most jó a jövedelmem, csak annyira rosszul vagyok, hogy gondolkodom a tp-n, de azt sem szeretném, hogy kevesebb pénzből kelljen majd megélnünk.

2009. jún. 19. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jövőre igényled a gyedet, az ideji évből számolnak! Ha nem muszáj inkáb dolgozz és menj szabira. Ha rosszul vagy akkor meg menj táppénzre. ha volt folyamatosan munkaviszonyod és magasabb béred, akkor nem lesz gondod belőle. a maximum gyed,a minimálbér kétszeresének a 70%. ha meg van ez a bruttód vagy magasabb, akkor megkapod!
2009. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze már több év munkaviszonyom van és most elég jó a bérem is. De elég rosszul érzem magam, minden nap csak nyűglődés itt, otthon meg csak alszom, szalad a lakás, mire munka után hazaérek, nincs már semmire sem energiám.
2009. jún. 19. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!