Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a tavalyi átlagkeresetem...

Ha a tavalyi átlagkeresetem bruttó 250e akkor kb mennyi tgyást és gyedet fogok kapni?

Figyelt kérdés
Tudom h tök uncsi a kérdés de sehogyse tudom összematekozni az a 70%-ot.
2009. ápr. 8. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Tgyást kb annyit kapsz 6 hónapig, mint a nettó fizud (lehet, h picit kevesebbet). A gyed pedig fix összeg.. 84 ezer körül van, ha jól tudom, a gyerek 2 éves koráig jár. Utána gyes, ami 28 e Ft.
2009. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
TGYÁS a kereseted 70 %-a, (kb. 175e bruttó), a GYED maximálva van, azt hiszem 93 e bruttó
2009. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bruttó TGYÁS-ből viszont csak adóelőleget vonnak, így amit kikapsz az akár több is lehet, mint a fizetésed. És az alapjába beleszámít minden amit tavaly kaptál: prémium, 13. havi fizu, ilyesmi.

Nekem pl majdnem kétszer annyi a tgyás, mint a fizetésem....

2009. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én br. 218.000 HUF-ot kerestem tavaly, idén született a babám, kértem az adójóváírást és így kaptam márciusra 96.000 HUF-ot. A nettóm nekem 130.000 HUF volt a munkahelyemen. Akkor valaki valamit rosszul számolt nálam, hogy ennyire keveset kaptam????
2009. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek: hát akkor valamit elszámoltak!


A gyed maximum összege a minimálbér kétszeresének 70%-a, azaz 100.100.-.

2009. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15:18-as vagyok. A TGYÁS-re gondoltam. Ott nincs max. összeg és az előttem szólók azt írták, hogy közel annyit kellene kapni, mint a fizetés, mert nem vonnak ugyanúgy, mint a munkabérből. Ehhez képest én 30 e HUF-al kapok kevesebbet, mint a fizetésem.
2009. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15:54-es vagyok és a 15:18-asnak:

Igen, azért írtam, hogy valamit akkor elszámoltak, vagy valami nem stimmel, mert a bruttó fizetésed 70 %-a kellene hogy legyen a tgyás-od, az pedig akkor 152.600 forint. Úgyhogy nem értem,m ég ha ebből vonnak is le valamit, akkor se 96 ezer (vagy már nem is tudom, mennyit írtál). Szerintem kérdezz utána.

2009. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!