Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan óvjuk meg a plüss...

Hogyan óvjuk meg a plüss macska életét?

Figyelt kérdés

Másfél évesemnek egy kedvence sem volt. Csak a cumi. Hétvégén kapott egy plüs macskát. Egy termék mellé volt reklám állatként. Ès azóta azzal alszik, és tegnap egyedül kellett dokihoz mennem vele és oda is vittük, és szuperül megnyugtatta, szorongatta végig. Kicsit reménykedem, hogy így a cumi is jobban elmarad, és pl kint elég lesz neki a cica.

Na de félek, hogy a cicának baja lesz, és ha nem csak ágyban van koszos kézzel is fogdozza.

Vegyek még egy macskát? vagy csak ágyba adja neki? Na de pont az lenne jó ha a napközben több macska és kevesebb cumi lenne.

Kell 2 macska? vagy elég egy amit korlátozok?


2012. ápr. 5. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha korlátozod a "macskahasználatot":) akkor pont az ellenkezőjét fogod elérni, mint amit szeretnél - mivel nem lehet vele mindig, hogy megnyugtassa, így kelleni fog mellette más is.


Ha tudsz venni ugyanolyat, vegyél, és tedd el, ha nem, akkor meg hagyd, nem lesz baja, csak ki kell időnként mosni:)


A fiam kedvence egy olyan majom lett, amit 7 éve kapott tőlem az apja, már amikor kinézte magának, se volt a topon, azóta képzelheted:)

Homokozóba, játszóra nem visszük, de amúgy mindenhová jön velünk, és jól bírja. SZerintem a macska is bírni fogja:)

2012. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekemnek is van kedvence 7 hós kora óta (már 3 éves elmúlt), azóta is ugyanaz, pedig vettünk belőle még egyet. Én nem engedem meg, hogy kihozza a lakásból, kivéve orvos vagy néha vendégségbe. De csak sétálni, vásárolni, oviba, játszótérre, stb egyáltalán nem engedem ezt az állatot. Itthon csak akkor foghatja meg, ha már megmosta a kezét. Nem akarom, hogy koszos legyen, próbálom minél ritkábban mosni, hogy ne menjen tönkre (bár elég jól bírja, hogy már 3 éves a plüss). Pl betegségek után mindig kimosom.

Nehéz volt arra szoktatni a gyerekemet, hogy ne vigyük magunkkal mindenhova, először sokszor sírt, de mindig itt ült az ajtóban, integettünk neki, megpusziltuk, és mikor jöttünk haza, ugyanott várt minket.

Szerintem otthon engedd neki korlátlanul, de a lakásból csak korlátozottan vigyétek ki.

2012. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5 éves fiamnak 1 éves korától van egy tigrise, amit még én kaptam apától :) Homokba, játszóra nem visszük, de amúgy mindenhova, sokszor oviba is magával viszi, este azzal alszik, nagyon odavan szegény plüss, rengetegszer mostam már. Kerestünk már ugyanolyat, de nem láttam, és lehet ha kapnánk sem kéne neki, mert így elnyűtten ragaszkodik hozzá.
2012. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én korlátoztam, de csak azért, mert sehol nem lehet ilyen elefántot kapni, ami a kedvenc. Nagyon kell rá vigyázni, nem alszik el nélküle. De ezzel nincs semmi gond, a kezdetektől így csináltuk, mondtam, hogyha hozni akarta, hogy Fáni most álmos, alszik, amíg mi sétálunk, vagy hasonlók. Soha nem sírt utána ilyenkor. Csak a lakásban lehet Fáni.

Ha kapnék másikat, akkor lehet, hogy vinnénk ide-oda magunkkal. Ja, egyszer jött velünk Fáni, oltásra legutóbb. :)

2012. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kék orrú, zenélős plüss Maci van. Ő még nehezebb eset, mint a sima plüssök, mivel a zenélője miatt egyáltalán nem lehet mosni, illetve csak óvatosan, kézzel.


Utcára ugyan nem visszük, főleg alvós állatként funkcionál, de pl. amikor beszoktatás volt az oviban, akkor jött ő is velünk, és a fiam megmutatta neki az óvodát. :) (Előtte kimostam, mert szó szerint szürke volt.) Ott alváskor is mindig vele aludt a lurkóm az első időkben, azzal a vezető óvónő által hozott kikötéssel, hogy "Maci nem zenélhet, hogy ne zavarja a többi gyereket".


Ma már a fiam is, Maci is 4 éves, de a mai napig, ha lelki bánata van a fiamnak, Macihoz bújik, az ő zenéjére nyugszik meg. Koszosan, szakadtan, "műtötten" (egyszer elromlott a zenélője) is pótolhatatlan, szinte már "családtag" nálunk Maci, mesék főszereplője, aki mindig megmutatja, hogy a gyógyszer nem is olyan keserű, és a főzelék is finom. :)


Utóirat: Kedvenc játék nem arra való, hogy korlátozd, ellenben megpróbálhatsz pl. elmondani egy mesét arról, miért jobb a cicának, ha nem játszik vele a gazdája pl. odakint...

2012. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm


akkor most kellene vagy sem dublör?

mert ma megyek ebbe a doltba és utánna szerintem soha nem lesz már belöle.

2012. ápr. 5. 09:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Mmindenképp vegyél szerintem, én vennék még kettőt, eláll a szekrényben, bármi történhet az eredetivel. Nálunk pl. beledobta egyszer a fürdővizébe... egyszer majdnem a wc-be. :)
2012. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, szerintem is vegyél egy dublőrt. Ámbár a gyerekek nem buták, nem kizárt, hogy a lurkód kiszúrja, ha éppen nem az eredeti maccsot adod oda neki... (Pl. épp abból, hogy "túl tiszta", "más az illata", "másként áll az orra", stb.)
2012. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerezz be még egy-két cicát, jól jön, ha ez "feladja" :)
2012. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
18 éves leszek, születésemkor kaptam egy plüss kutyát a szüleimtől, azóta őrizgetem, és még mindig itt van velem. :) Szegénynek már nincs meg a szeme, és anyukám már 40-szer biztosan megvarrta, de túlélte :) semmi baja nem lesz, csak el ne vesszen :)
2012. máj. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!