Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fagyasztott zöldségeket...

A fagyasztott zöldségeket hogy készíted? Veszel egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nálam van általában itthon brokkoli, borsó,ezeket nagyon szereti fiam, és ha mondjuk nincs időm főzni, akkor eszünk sajtos tejfölös tésztát, brokkolival,borsóval, ő még husit is kap bele.(Még fagyasztom neki,17 hónapos,nem készítek mindig húsos ételt)

Ja meg paraj!Ezt nagyon szeretjük!Olyat veszek, ami 100% paraj, nincs benne más.

Elkészítés után azért marad bennük vitamin,ugye?(nem szoktam szétfőzni őket)


2012. márc. 21. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A fagyasztott zöldségek, gyümölcsök szinte ugyan az mint a friss. Vitamin, íz alapján is nagyon jók. habár én szeretem az iglo termékeit.


Konzevrek amik nem a legjobbak, azt midnenböl kerüld, de egyszer egyszer az sem baj.


Èn spenótot, borsót adok neki fagyasztva legtöbbet. brokkolit, meg a többit lehet minenhol kapni frissen és azt egyszerübb is megcsinálni. Húst nem kell söt nem is szabad minden nap adni a gyereknek (magadnak sem kell mindig).

2012. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi.

A konzervvel mi baj van?kukoricából,babból szoktunk konzervet venni, ja meg paradicsomot, ha olyan kaját készítek.

2012. márc. 21. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

paradicsomot elvileg semmivel nem tartósítják az teljesen jó, de azért nézd meg mi van ráírva.


pl gyümölcs konzervek tele vannak cukorral, kukorica is valami tartósítos löttyben van, abból is van fagyasztott.


ráadásul a márkás fagyasztottakat sokkolva fagyasztják ami azt jelenti hogy zsenge korában szinte 1 óra alatt eléri a kívánt höt, vagy is zsenge marad.

2012. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, az tudom, hogy ma már sok zöldséget így fagyasztanak,ezért jobbak mint régen.


Gyümölcsből nem szoktam konzervet venni..de ezután jobban nézem majd a címkéket, köszi:)

2012. márc. 21. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:

A kukoricakonzervben nincs semmi természetellenes, csak kukorica, víz, meg egy kevés cukor, só. Én azt szívesebben veszem, mert a fagyasztott sokszor nem elég puha.


Amúgy a borsót, brokkolit, karfiolt, meg hasonlókat én is mindig fagyasztva veszem, amikor épp nincs szezonja.

2012. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam általában van itthon fagyasztott a "lusta" napokra - amikor nem kívánok lemászni a zöldségeshez :-))Meg persze amikor nincs szezon. A keverékekből szoktam magunknak párolt zöldséget csinálni, hüvelyesekből főzeléket.

Egyébként a friss híve vagyok.


A lányom most 5,5 hónapos, neki majd igyekszem első pár alkalommal frisset adni, bár szerintem a fagyasztottól sem lesz semmi baja.


Konzervet én is szoktam venni kukoricát, gombát meg paradicsomot; ha majd a lányomnak veszem, jobban megnézem a címkét - ahogy mindennél :-)))


Ja, és a konzerv barackok a gyengéim.... De nem esek túlzásba, és bizony a lányomnak is nélkülöznie kell még pár évig :-)

2012. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!