Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktál adni gabonapelyhet...

Szoktál adni gabonapelyhet gyerekednek? Ha igen, akkor milyet?

Figyelt kérdés

Tudom, nem éppen a legegészségesebbek,mert tele vannak cukorral,meg mitudomén, de azért érdekelne ki mit ad.

Kisfiam a cheerios-t szereti(nestlé),mondjuk direkt csak ilyet veszek neki, mert 75% teljes kiőrlésű gabona van benne, ami szerintem nem rossz.


2012. márc. 21. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én kisfiam másfél éves múlt, a Nesquick-et is eszi, Chocapic-et is. Meg van valami töltött párnácska, azt is szereti de a nevét nem tudom. Sok ember ad egyébként efféle egészségtelen dolgot a gyerekének, csak nem tudják, hogy az :) Mármint arra gondolok, amikor valaki cs.szeget a gabonapehely miatt, de a gyereke ökölmnyi paradicsomot eszik, ami a büdös életben nem látott napot..vagy a kedvencem amikor a gabonapehely vagy túró rudi miatt beszól egy anyuka, akinek a gyereke közben áll mellette és két pofira falja a chipset.............
2012. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ne igen,ezen én is jókat szoktam mosolyogni:)

Amúgy meg én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyet adok fiamnak(akár tej nélkül is, ha nagyon nasizni szeretne)mint tejcsokit....szerintem ezek kevésbé "károsak"

Meg igyekszem megtalálni az arany középutat a két szélsőséges út között(csak bio-chips,csoki,kóla,és társai)

2012. márc. 21. 14:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és az én fiam is 1,5 éves:)
2012. márc. 21. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 éves. Én is Cheeriost adok neki reggelire meg utána normál reggelit is eszik. Nagyon szereti. Mondjuk más édességet szinte nem is kap, se csokit, se üdítőket, cukor meg kizárvam, de nem is igényli, inkább gyümölcsös, mint mi. Én is ilyenen nőttem fel, semmi bajom, gyerekkoromban versenysportoló voltam és még egy tömött fogam sincs. Szóval az, hogy tele van cukorral baromság, meg kell mosni a fogat reggeli után és kész. Sokkal rosszabb ha pl egy gyerek teás cumisüveggel a szájában alszik el.
2012. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én kisfiam csokit is kap, persze módjával mind időben, mind darabszámban. Gyümölcsöt is imádja, mindenevő. Tiltani nem tiltok semmit, csak épp mindennek határt szabok, hogy hánykor eheti és milyet. Azaz nem kap természetesen naponta, és nem is este nyolckor, és nem a tábla Milkát, hanem mondjuk egy Kinder tojást ha épp olyanom van. Nem vagyok és sosem voltam a végletek embere, nálam ez az arany középút. :)
2012. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

22 hónapos, Chokapik-et és Jó reggelt minit kap (ez a kedvence). Ha babaúszásra megyünk, ez a reggelije tejjel, de naisnak szárazon is kapja. A csokitól kibukik, mert koszos lesz a keze, mert csak nyalogatja. Cukorkát, szopogatni nem engedek neki adni, mert szerintem az káros, meg nem tudja megenni rendesen és nagy a félrenyelés kockázata.

Ő kap túró rudit is, meg tejszeletet.

2012. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A cukrot én sem szeretem, de nem azért mert káros (a csoki sem kevésbé az, ezt is jó tudni), hanem valóban a félrenyelés kockázata miatt.
2012. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A csokiról, ami tényleg csoki és nem utánzat, már bebizonyították, hogy nem ártalmas a szervezetre, sőt szívbetegségek megelőzésére ideális.
2012. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tejcsokira gondoltam, 70%ost eszünk, a fiam is szereti!
2012. márc. 21. 15:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam heti 3-szor kap ezt reggelire tejjel mert sajnos csak ilyen formaba hajlando elfogadni a tejet. Masik 2 napon kap tojast valamilyen formaba (lagytojas a kedvenc sajtos piritossal) es a maradek 2 napon felvagottat, virslit vagy pastetomot sajtal meg zoldsegekkel. Szombat reggel mindig a ferjem jo magyaros rantottajara ebredunk. :)

Nallunk tobbfele zabpehely elofordul a lakasban. Kilfoldon elunk es kisfiamnak a Kelloggs zabpehley, szaritott barack darabokkal a kedvence. Szereti az erdei gyumolcsoset is es az epreset ugyan ettol a markatol. Ezenkivul van valami mezes gyumolcsos (bocsi ennek nem jut eszembe a neve) amit nagyon szeret. Van amikor 3 felet osszekeverek neki mert o kivallasztja, hogy melyikbol szeretne enni es nem tud donteni. A gyumolcsos muzlit is megeszi szivesen. Igy neha kombinalok. Mi a csokit meg a sutit sem vetjuk meg. Penteken munkabol hazamenet mindig veszek egy jo nagy doboz tejszinhabos lekvaros fankot es bevagjuk otthon. Mi nem vagyunk semmilyen ellenesek johet edes vagy sos. :)

2012. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!