Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy aupairnél...

Szerintetek egy aupairnél (bébiszitter) mi az előny, mit néznek a családok, amikor választanak?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni, de félek, hogy nem találok családot. Pontosabban, hogy nem választ engem senki...

Angliába szeretnék menni, tudok angolul, de úgy gondolom, ezenkívül nem sok mindent tudok felmutatni, ami nagy előnyt jelentene bébiszitterkedésnél... Persze vannak pozitív tulajdonságaim, de azok úgysem derülnek ki egy bemutatószövegből, oda bármit beírhatok. Viszont nemigazán van tapasztalatom a gyerekekkel, főzni sem tudok stb.

Szerintetek jelenthet valamekkora előnyt, hogy legalább a nyelvet beszélem, vagy nem ez fontos?


2012. márc. 15. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha én egy bébiszittert keresnék, azt venném figyelembe hogy milyen, hogy videlkedik a gyermekemmel. Fontos hogy szersse is a gyermekeket. Meg szerintem jo lenne ha tudnál főzni, mert ha a gyerek éhes valamit össze dobhatnál neki....

A tapasztalat is fontos, de ha szereti a gyereket akkor azis jó pont : )

2012. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy a legfontosabb, hogy szeressem a gyerekeket, akikre vigyázok, de én Angliába szeretnék kimenni, és interneten szoktak keresni a családok bébiszittert, és úgy úgysem tudhatják, hogy ki az, aki tényleg jó a gyerekekkel, és ki az, aki csak akar valami munkát...
2012. márc. 15. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Kint nagyon keresettek a Kelet-Európából jövő babyszitterek, mert fillérekért kapnak házi cselédet.

Ha ezt bevállalod, akkor menjél, ha ennél többre tartod magad, akkor ne indulj el, mert nem kapsz állást.

Azon kívül, hogy a gyerekeket reggel elviszed suliba, oviba délután hazahozod őket és foglalkozol velük, a hét minden napján minden órájában, elvárják mellette, hogy takaríts, moss, főzz. Az nagy kegynek számít, ha "elengednek" nyelviskolába.

Tök mindegy, hogy milyen tulajdonságaid vannak, az számít, hogy mennyire vagy kizsákmányolható!

2012. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom teljesen más. Én voltam kint, 6 órát kellett csak egy nap dolgoznom, mégis úgy kerestem, mint a többi aupair akit ismertem. Sőt engem elvittek egy nyelvsuliba, amit együtt választottunk ki és fizették is azt. Két este volt elvileg egy héten amikor én vigyáztam a gyerekekre, de legtöbbször csak egy este volt ilyen, vagy egyse. Sőt általában az anyuka megkérdezte tőlem hogy én melyik este szeretnék elmenni, és akkor ők nem mennek.

Én leírtam azt hogy nagyon szeretem a gyerekeket, vannak kisebb unokatesóim, akikre sokat vigyáztam, játszottam velük, leírtam miket szeretek csinálni - olvasás, kirándulás, stb.

Szóval a lényeg hogy tegyél jó benyomást. Az jó hogy beszélsz angolul, így szerintem gyorsabban találhatsz családot.

2012. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@#3:

Hát sajnos vannak rossz tapasztalatok is, de elég sokat olvasgattam blogokat és fórumokat, és én nem ezt láttam a túlnyomónak...


Bízom benne, hogy sikerül egy jó családot találnom, ha emailezunk, skype-olunk előtte, akkor majd csak kiderül, hogy milyen is a család.

Az, hogy takarítást elvárnak, szerintem nem olyan vészes.

De szerintem azt is megmondják előre, hogy mit várnak el tőlem, sőt, általában a családoknál évente váltják egymást az aupairek, tehát akár a korábbi aupairrel is felvehetem a kapcsolatot, és ő meg tudja mondani, hogy mit kellett csinálni stb.


Végső esetben, ha tényleg egy rossz családhoz kerülnék, akkor elmennék egy másikhoz, ez sem lehetetlen...


Úgyhogy szerintem nem kell ilyen lehúzó kommentet írni, egyrészt tudok vigyázni magamra, és el tudom dönteni, hogy kizsákmányolnak-e, másrészt ami nekik "fillérek", az a magyaroknak jó fizetés, sajnos, mivel ég és föld a különbség a két ország között. Elég csak azt nézni, hogy 1 font jelenleg 350 forint... Harmadszor pedig az aupairek kapnak szállást, és kaját, tehát ezért sem kell fizetni, és így természetes, ha nem kapok annyi fizetést, amennyit egy "normális" munkahelyen kapnék...


Nem tudom, saját tapasztalatból beszéltél-e vagy ismerősödnek volt ilyen rossz tapasztalata, vagy csak sztereotíp dumákat hajtogatsz.

2012. márc. 16. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hat szerintem nem kell aggodni, talalsz itt Angliaba munkat. Azt mas kerdes, h szeretni fogod-e. Teged szerintem olyan csaladok valasztanak ahhol az anyukanak nincs munkahelye es sok gyerek van es kell az anyukanak a 2 pot kez. Ott a legfontosabb,h jol tudsz angolul, a tobbit meg megszokod es tanulod. Pl. zsido csaladnal. Ott foznod se kell.

Amugy hany eves vagy? es miert akarsz au-pair lenni?

2012. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami előny: nyelvtudás, főzni tudás, jogsi, ide vágó munkatapasztalat, jó személyiség, rendszeretet, alkalmazkodó készség...


A negatív tapasztalatokból is lehet tanulni. Képviseld az érdekeidet, legyél korrekt, és ne hagyd magad kihasználni.


Pl.

-aláírt szerződés nélkül jegyet sem szabad venni a gépre. Ez is munka, legálisan ez is feltétel. Ha illegálisan dolgoztat, csak a jóindulatán múlik, hogy nem tesz ki az utcára hajnal kettőkor, hogy akkor mehetsz haza...


-a fizetés kevés, ezt most megmondom neked. Igen, magyar pénzben nem tűnik rossznak...már ha itthon akarod elkölteni. Viszont X ideig ott kinn fogsz élni, és lesznek napi szükségleteid, amiknek helyi árai lesznek. Tömegközlekedés, személyes higéné, nyelvsuli, szabadnapon kaja, repjegy... Merj alkudni és nyugodtan tornázd fel az árakat.


-Kettőnél több gyerekre egyszerre vigyázni már kemény meló. Ezért már adjon plusz pénzt vagy plusz szabadidőt.


-Ragaszkodj a szabadnapodhoz. Heti egy nap törvényileg jár. De inkább legyen az kettő.


-Legyen zárható helye a cuccaidnak. A gyerekek elvesznek dolgokat, eltörheti, lenyelheti, beleöntheti az ivóvevet...


Akkor nem lesz sząr meló, ha kiállsz magadért, és nem mégy bele tisszeségtelen ajánlatokba. Legyél kedves, de ne szúrja ki magaddal mert belebetegszel.


Amire kérdezz rá:

-mennyi a bér, ezen felül mit fizetnek neked pluszba (bérlet, telefon, nyelvsuli, repjegy szokott lenni)

-heti hány óra meló, mi a timetable.

-milyen a szoba, hol van, van-e rajta zár, mutassák meg skypeon.

-beszélj a gyerekekkel skypeon

-van-e kutya v. macska és ha igen, ki takarít utánna

-milyen különórák vannak a gyerekek rutinjában?

-mikor van a szabadnap, hány éjszakai műszak van.

-van-e takarítónő? sok családnál van.

-milyen ételeket esznek, mit kéne főzni?

2014. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!