Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meló-ovi, esetemben hogy a...

Meló-ovi, esetemben hogy a manóban oldhatom meg?

Figyelt kérdés

Abszolút ötlettelen vagyok, kérlek adjatok valami tanácsot!

Szóval felköltöztünk vidékről Budapestre decemberben. Lányom decemberben lett 3 éve, ott oviba még nem vették fel, bölcsiben nem volt hely.

Itt a kerületi ovik egyikébe sem tudják felvenni központi igazgatónál voltunk elbeszélgetésen) mert nincs hely és év közben vagyunk.

Hiába mondtam, hogy de szeretnék vissza menni dolgozni(a régi munkahelyem visszavenne, mert jó dolgozó voltam), de így nem tudok.

Válaszuk az volt, hogy mivel a párom külföldön dolgozik, így csak kijövünk valahogy anyagilag, és mivel albérletben lakunk, az állandó lakcímesek élveznek elsőbbséget, jelentkezzünk májusban.

ILYET ÉN MÉG ÉLETEMBEN NEM HALLOTTAM, ilyen indokokkal elzavarni minket!

Védőnőhöz mentünk vissza, erre az meg elkezdi mondani, hogy keressek állást, ha van papírom, a gyermeket kénytelenek felvenni a bölcsibe még, amíg ovis nem lesz.

DE mégis hogy oldjam meg, ha egyedül nevelem, és segítségem nincs?!

Az oké, hogy apa kinn dolgozik, de nekem nincs keresetem, 2 albérlet, rezsik, étel, stb-tehát nem úszkálunk a pénzben..

Hogyan oldhatnánk meg ezt a helyzetet?

Komolyan napi feszültséget okoz már a párom és köztem ez az állapot, mert őt is zavarja, hogy a gyerek nincs közösségben, én meg nem tudok dolgozni, és ő tart el egyedül minket..


2012. márc. 9. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ilyen indokot még én sem hallottam soha,hogy úgyis kijöttök anyagilg,mert kinnt dolgozik a párod!Ez nagyon durva ilyet nem mondhatnak!Én úgy tudtam 3 éves korban kötelező bevenni a gyereket oviba.eezek szerint már nem így van?Bocs,hogy ötletem nincs,esetleg rokonság a közelben,aki vigyázna a gyerkőcre,míg dolgozol?barátok?(Én pár hónapig bevállaltam a barátnőm leányát,mikor visszament dolgozni,amíg ovis nem lett-jó én itthon voltam még akkor a babáimmal.)
2012. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező 3 évesen felvenni,csak 5 évesen(az utolsó évre,mert az "iskola előkészítő").Majd csak 2013-tól(ha jól emlékszem) lesznek a 3 évesek is óvoda kötelesek.Különben helyhiányra hivatkozva elutasíthatnak benneteket,és az is igaz,hogy először a körzeteseket veszik fel.Azt szerintem csak pluszként fűzte hozzá,hogy csak kijöttök anyagilag(holott semmi,de semmi köze hozzá).
2012. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ovi csak 2014 szeptembertől lesz kötelező 3 éves kortól, addig - jelenleg is - csak 5 évtől, azaz nagycsoportba kötelező felvenni minden gyereket.

Mivel kevesebb ovi van, mint amennyi gyerek, és az ovinál nem feltétel, hogy a szülők dolgozzanak, ill. az ovikhoz körzetek tartoznak, így elsősorban azokat veszik fel, akik állandó lakcím szerint a körzetbe tartoznak. Ha marad szabad hely (van, ahol még a körzeteseknek is kevés), akkor jöhetnek a nem állandó lakosok gyerekei.


Ha a körzeti oviba nem veszik fel helyhiány miatt, akkor magánoviba tudtok menni, csak az ugye sokkal többe kerül.

2012. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző voltam: még egy ötletem van, persze ez is csalás, de sokan ezt csinálják: szerezz állandó lakcímet, ha tudsz, jelentkezz be valakihez. Nyilván csak olyan rokonhoz, jó baráthoz tudsz, aki megbízik benned.


Nálunk csak a bölcsinél kérnek munkáltatóit a szülőktől, az ovihoz nem.

2012. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!