Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatom meg a külföldö...

Hogyan oldhatom meg a külföldön születő gyermekem magyar anyakönyvezését hogy ne kelljen konzulokkal szórakozni?

Figyelt kérdés

minden ismerős hazament anyakönyveztetni.

az én városomból elküldték édesanyámat mert én nem intézhetem csak a spanyolországi magyar konzulátusnál lehet anyakönyvezni.-konzuldíjak,odautazás,hol tartozkodok addig,a gyerekem hova teszem???


2010. máj. 14. 15:32
 1/4 anonim válasza:

Szio


Én igaz Írben élek és nem spanyolban de mikor én intéztem az anyakönyvezést magyarországon akkor mivel fóti vagyok az ottani önkom. küldött kérelmet az Állampolgársági és Bevándorlásügyi Hivatalba ahol egy hét alatt megvolt minden díj mentesen. De mindent személyesen kellet intézni, mármint mind két szülö ott kellett hogy legyen az önkormiban meg az ÁBH nál is csak személyes átvétellel adták ki Férjemnek. Bár nekünk sürgős volt, lehet az ÁBH postán kiküldi az önkorminak is. Viszont az anyukád nem intézheti csak te mint anya és az apa együtt vagy te meg egy apasági nyilatkozat. A konzulátus meg úgy csinálja hogy felmentek kellenek a papirjaitok meg a kicsi spanyol anyakönyvije és ők intézik magyarországgal az ügyet, neketek meg postán küldik majd ki.

2010. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
[link] nézd meg ezt az oldalt és hívd fel őket ők pontosan tudják mi hogyan megy
2010. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
[link] ez meg a BÁH honlapja
2010. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi ugy anyakonyveztettuk a nagyobbik fiut, hogy Angliaban laktunk, ott is voltunk, anyosom kozben itthon intezte az anyakonyvezest. Mi az idohiany miatt tettunk igy, mert az anyakonyvezes kellett az utevelkesziteshez, hogy haza tudjunk latogatni a babaval, ott viszont azt mondtak, hogy ket honap kb, ennyi idot nem akartam varni.

Hazakuldtunk minden papirt (angol szul.anyakonyvi kivonat, hazassagi anyakonyvi kivonat, osszes szemelyazonositonk fenymasolatat, mindent, amire szukseg lehet, plusz egy meghatalmazast anyosomnak, hogy a gyermekunk anyakonyvezesevel kapcsolatban az illetekes szerveknel teljeskoruen eljarhat. O vitte el az anyakonyvet is fordittatni. Siman elindult igy a folyamat, nem kotott bele senki!

Egy honapot mondtak (de ket heten belul keszen volt). Kozben en kint kertem egy egyszeri hazautazasi engedelyt a babanknak, ezzel MO-ra jutottunk, addigra mar keszen volt az anyakonyv, masnap mentunk utlevelet igenyelni. Ket hetig nyaraltunk itthon, az utlevel is elkeszult egy het alatt, indulhattunk vissza gond nelkul. (jah, a tb kartyat szemelyesen igenyeltem, varakozassal egyutt 15 perc alatt keszen volt, azonnal meg is kaptuk.)

Rengeteg idot sporoltunk, arrol nem is beszelek, hogy igy a felebe sem kerult (a hazautazasi engedely nem volt draga, az utlevel itthon asszem 2000 forint volt, most mar szemelyit is lehet kerni gyereknek, az ingyen van, az anyakonyvezes itthon ingyen volt, a forditasert kellett meg fizetni, mert abbol csak hivatalos volt jo). Kint mar cak az anyakonyvezes konzuli koltsege tobb lett volna ettol, az utlevel meg tobb, arrol ne is beszeljunk, hogy a ferjem szabadnapot fecserelt volna el a konzulatos hulye nyitvatartasa miatt (rovid es csucsidoben).

Ez egy eve volt, nemtom, hogy azota valtozott-e valami, de jarj utana, hivogasd az illetekes hivatalt, mert ha egyik helyen egcsinaltak, akkor mashol is mukodnie kell igy.

2010. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!