Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis kérdés, tudnátok...

Bölcsis kérdés, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki, hogy ha csak ránk nem szakad pár millió Ft, akkor januárban vissza kell mennem dolgozni. Kislányom most 10 hónapos tehát akkor még 2 éves sem lesz :-(

Nagyon kezdő vagyok a témában úgyhogy lenne pár kérdésem.

Most lesz a beiratás tavasszal a szeptembertől kezdődő évre? Ha szeptembertől nem szeretném járatni csak dec közepétől, akkor azt megtehetem ? Vagy ezzel úgymond elveszem a helyet a többiektől arra a pár hónapra és nem fogják megengedni? És olyan van, hogy csak a 2. félévtől iratom be, vagy onnantól kezd járni?

Ja és sajnos ez nem ilyen egyszerű, mert időközben költözni is fogunk, de még nem tudjuk hogy hova. Most Bp mellett lakunk , ahol 1 bölcsi van, de idén vagy legkésőbb jövőre Bp-re fogunk visszaköltözni. Laktunk már ott és oda is vagyunk bejelentve állandó és ideiglenes lakcímre. Tehát elvileg oda is beirathatom? Bár ha elkezd járni szeptemberben akkor még valószínűleg itt fogunk lakni...

Nagyon bonyulult. Ti hogy csinálnátok hasonló helyzetben?


2012. márc. 9. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Írhat itt majd mindenki saját tapasztalatot, de rajtad nem ez fog segíteni. Ugyanis a bölcsiket az adott kerület vagy település önkormányzatai működtetik. Nézd meg az illetékes önkormányzatod honlapját és ott érdeklődj.


Én leírom nálunk hogy van, de ez rajtad nem segít, mert lehet nálatok tök máshogy van. Újpesten lakom, itt kemény szabályok vannak, már tavaly szeptembertől lehetett várólistára íratni a kicsiket, és júniusban derül ki, kik vettek fel és kit nem. Tehát szerintem aki hónapokkal később jelentkezett, esélye sincs. Kizárva akinél anyuka otthon van, gyesen van, terhes, stb.

Ezenkívül sorrendet néznek, nem szociális helyzetet. Én a negyedik napon jelentkeztem, és már több, mint 25 gyerek volt előttünk a várólistán. Megkérdeztem, mire számíthatok, annyit mondott a hölgy "nem lehet tudni de szerintem még belefér ez a sorszám".


Hívd fel az önkorit.

2012. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez milyen durva, hogy tavaly szeptemberben még csak 5 hónapos volt, eszembe nem jutott volna várólistára iratni. Most eszméltem :-( Most néztem a honlapjukat, mármint az önkormányzatét, 78 férőhely van és előnyt élvez az, aki egyedülálló stb. Most lesz beiratkozás 29-én, gondolom akkor mindent megtudok. Nem tudtam, hogy mindegyik bölcsiben mások a szabályok.
2012. márc. 9. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:

MOst tavasszal lesz a beiratás, te is írasd be mindenképpen, és közöld előre, hogy csak decemberben kezd.


Nálunk is be kellett íratni, de folyamatosan volt gyerek, aki átment oviba, és így mindig fel tudták tölteni a helyeket. Általában a várólistás gyerekekből töltenek, de ha felveszik a kicsit, akkor tartják a helyét.


Viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot, ne december közepén kezdd el beszoktatni. A legtöbb bölcsiben két ünnep között csak ügyelet van, így mire beszokik, vagy maradsz vele otthon egy hetet, vagy tök idegen csoportba lökik be.


Vagy januárba kezdjétek a beszoktatást, vagy november végén, így a kicsinek könnyebb lesz.

2012. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Persze a legfontosabb, hogy neki legyen könnyebb. Megpróbáljuk akkor úgy időzíteni a beszoktatást is, végül is arra nem gondoltam, hogy ha januártól mennék vissza akkor is a felgyűlt szabikat ki kell hogy adják, tehát lesz időm beszoktatni még abban a hónapban.

2012. márc. 9. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én 3 hetesen (!!!) beírattam a gyereket a bölcsibe, hogy 2 évesen mehessen, és nem vették fel. Amikor feliratkoztunk, akkor voltunk a 114. a listán. Naná, hogy nem volt rá esély a 2 év alatt bekerülni.

Úgyhogy maradt a családi napközi, havi 52ezerért. De így még mindig több marad a fizetésemből a bölcsi kifizetése után, mintha 25ezres gyessel itthon maradtam volna...

2012. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!