Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ikres anyukák miért tagadjá...

Az ikres anyukák miért tagadják le gyakran, hogy pici segítséggel fogantak a babák?

Figyelt kérdés
Több olyan ismerősöm is van, ahol előbb évekig nem sikerült a baba, aztán egyszerre csak ikreik születtek. De ha szóba került, senki sem vallotta be, hogy kezelés miatt lett így. Tudom vannak spontán ikrek is (még jó), de hogy 10-ből 10 ismerősnél spontán legyenek, az kicsit furcsa, nem?
2009. jún. 8. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek nem szeretik bevallani, hogy nem természetes úton fogant a baba, mert azzal végül is, bocs a fogalmazásért, de elismernék, hogy valami nem stimmel a "készülékükkel", nem tökéletes emberek. És az emberek szeretnek a "tökéletes ember" szerepben tetszelegni.
2009. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sose tagadtam. De már az egyes babát se tagadtam, hogy nem spontán. :-)

Viszont nővéremnek spontán ikrek.

Így két ikerpár van a családban, mind a 4 baba fiú :-))))

Nekem mindig feltételezik, hogy spontán és megkérdezik, van-e iker a családban, én meg mondom, hogy igen, a tesómnak is iker fiai vannak. Ilyen esetben nem közlöm külön kérdés nélkül, de csak azért nem, mert nem kérdezték.

Igazad van persze, hogy a 90%-ának nem spontán.

2009. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismeretségi körömben is vannak olyan ikresek, akiknek inszeminációval vagy lombikkal sikerültek a babák. Én úgy gondolom, akik sok év próbálkozás után, rengeteg lelki és fizikai fájdalommal a hátuk mögött végre szülők lesznek, azok inkább kitörölni szeretnék az emlékeiket, nem pedig újra és újra elmesélni. És ez nagyon személyes dolog, ha külön nem kérdez rá valaki, akkor miért mondanák el? Én még azt is furcsának találom, ha tőlem megkérdezi valaki, h' hüvelyi szülésem vagy császárom volt-e, vagy szoptatok-e. Arról pláne nem beszélnék, h' milyen volt évekig várni, és milyen orvosi beavatkozással sikerült.
2009. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez sztem nagyon intim dolog. A másik, hogy sok ember, főleg az idősebb generáció nem tudja ezt a dolgot kezelni, azt gondolják, valami csodabogárról van szó. Nekem is lombikból sikerült a kisfiam, és én sem szívesen hangoztatom, pont ezért, sok ember nem elég érett/intelligens ehhez a kérdéshez.
2009. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok újra. Első, egyszem gyerekemnél mondtam, hogy lombik, erre a valóban művelt, inteligens szomszéd mondta, hogy nem is látszik rajta :-)

Akkor mit várjak másoktól? :-)

Szóval lehet, hogy ezért nem mondják.

2009. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!