Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felvetették a "szülés utáni...

Felvetették a "szülés utáni abortusz" - azaz a már megszületett kisbaba "abortálásának" - lehetőséget. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 2. 11:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok abortusz-ellenes, de ez nagyon durva... Ez nem abortusz, hanem szimpla gyilkosság.

És mi az ,hogy "anyukának a terhesség közben jelentősen megváltozik az anyagi helyzet". Attól, hogy a megszületett babáját megöli, jobb lesz neki? Lesz pénze, fog munkát kapni?

Ezt nem fogják hagyni... Főleg úgy, hogy rengetegen várnak örökbefogadásra.

2012. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

A nem kivant babat orokbe lehet adni. Nem ertem miert kene megolni??? :(

Ahogy az egyik valaszado irta, hogy a gep tartotta eletben a babat itt sincs sok valasztasi lehetoseg mert el kell engedni ot. A korhazak sem fogjak egy eleten at gepen tartani es meg ha nagyon nehez a szuloknek is el fogjak engedni. Akinek az elettel osszeferhetetelen serulesei vannak annal sincs nagy valasztasi lehetoseg. Ezt en nem neveznem gyilkossagnak.

Ha beteg egy baba de nem halalosak a serulesei akkor vannak speci intezetek, segitseg, iskolak... es ha eldob valaki egy ujszulottet emiatt akkor az onzo mert a sajat kenyelme erdekeben teszi mert fel a nehezsegektol. A lelkiismeretevel, hogyan tud elni azt fel nem foghatom. Megolni??? Hat mar odajut lassan a vilag, hogy felmerul a gyilkossag tamogatasa??? Nem eleg, hogy mar lassan mindent a depressiora kennek, most mar nyilvanosan olni is akarnak? Szerintem nagyon durva meg elmeletben is.

2012. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Szerencsére ez csak egy "tanulmány", de szerintem már az is felháborító, hogy valaki ezt egyáltalán leírta.
2012. márc. 2. 11:48
 14/31 anonim ***** válasza:
Én nem látom azt az orvost, aki erre képes és hajlandó lenne és azt a törvényes keretet, amely nem gyilkosságnak sorolná be egy élő ember (még akkor is ha a szerző szerint nem "személy") megölését, akármilyen korban. Felháborító, a szerzőt szerintem intézetbe kéne rakatni, mert nem normális.
2012. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%
A normál, engedélyezett abortuszt is gyilkosságnak tartom (hiszen élő embert ölnek akár legális akár nem), a szülés utáninak meg értelmét sem látom. Az örökbefogadók éveket várnak kisbabára, csak oda kell nekik adni. Élve.
2012. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nem kívánt gyerek megölése.Beteg aki ezt kitalálta, élve kínoznám meg.Undorító egy ember.Meg ha annyira nem kívánt gyerek miért nem hónapokkal előtte gondolkozott??!!
2012. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Fúúúú ez nagyon kemény!!! Itt nem is betegen született babákról van főleg szó, hanem az egészségesekről. Nem hiszem el mennyire beteg ez a világ. Azért kíváncsi lennék, hogy ez az állat aki kitalálta mivel indokolná... Miért nem jó "neki" az örökbe adás ha már nem kívánt újszülöttekről gondolkozik. Még hogy nem legális gyerekgyilkosság, meg hogy CSAK emberek mikor megszületnek és nem személyek. Bocsi lányok, de elszakadt a cérnám!! Nem kapok szikrát.
2012. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szerintem erről még beszélni is felesleges, legalábbis addig amíg az aktív eutanáziát a legtöbb ország nem engedélyezi. Tehát még a saját életedről sem dönthetsz, még akkor sem ha a hátralévő idődet méltóságod megőrzése mellett szeretnéd eltölteni. És ez a szülés utáni abortusz a nem kívánt babáknál...hajmeresztő, és felháborító még a gondolata is! Főleg, hogy nagyon sokan a fél karukat is odaadnák csak azért, hogy saját vagy örökbefogadott babájuk legyen!
2012. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Lassan ott tartunk, hogy ha kirúgnak valakit a munkahelyéről, akkor az 5 éves gyerekét is megölheti.... Sőt, akár a feleségét/férjét is. De tovább is mehetek: nem tetszik valaki az utcán, fegyvert elő!.... :((((

Egyébként szerintem a törvényileg engedélyezett abortusz is ugyanúgy gyilkosság, mint ez.

2012. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

És most képzeljétek el, hogy Kínában ezt egy ideig csinálták. Az állam egy gyereket engedélyezett családonként, a másodiknál már kötelező volt az abortusz. Ha a nő ellógott előle, titkolta a terhességét, akár a 8. hónapban is elvették tőle a babát. Nyilván ilyenkor már csak a szülésindítás jöhetett szóba, és az újszülött is életképes volt. Hát a kutacsán keresztül befecskendezett anyaggal ölték meg.

Egy fiatal kínai doktornő írását olvastam ezzel kapcsolatban. Őt annyira megviselte az első ilyen eset, hogy lemondott volna a szüléshez való jogáról, hogy a baba életben maradhasson, de nem engedték neki. Elvitték, és megölték a gyereket.

2012. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!