Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretem a gyerekeket, ez...

Nem szeretem a gyerekeket, ez változhat még?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Valahol nagyon mélyen elismerem, hogy aranyosak, és szerethetőek, de ezt nagyon mélyen eltemetem magamban:D. Sokkal inkább idegesítenek, irritálnak, nem tudok velük mit kezdeni, mindig azon imádkozom, hogy a közelembe se kerüljenek..Zavar, hogy mindenki elvárja, ha ilyen helyzetbe kerülök, akkor gügyögjek, és foglalkozzak velük, legyek elolvadva..de én nem tudom, és nem is akarom eljátszani, hogy így van. Viszont nem tudom elképzelni, hogy egyszer ne legyen majd gyerekem, hogy ne érjen el engem is az anyaság iránti vágy. Normális még ebben a korban, hogy egyáltalán nem vágyom gyerekre, sőt frászt kapok a gondolattól is? Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan viszonyult a témához, és egyszer csak megváltozott benne valami?
2012. febr. 28. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, nem vagyunk egyformák. Még fiatal vagy, nem késtél el semmivel. Ez idővel változhat, főleg ha már most úgy érzed, hogy nem tudod elképzelni, hogy ne legyél egyszer anyuka.
2012. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális! Ne aggódj!


A saját gyerek pedig teljesen más érzéseket ébreszt majd benned!

Ha ez vigasztal egy kicsit, akkor elárulom neked, hogy anyukaként is sokszor frászt kapok más gyerekektől. Ettől függetlenül a sajátomat imádom, és soha nem csinálnám vissza!


Nincs az előírva, hogy minden gyereket szeretni kell! Elég, ha a sajátodért vagy oda meg vissza!

2012. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen ugyanígy vagyok. Azzal a különbséggel, hogy azt érzem, hogy határozottan szeretnék saját gyereket a közeljövőben. Mások gyerekei viszont idegesítenek, nem tudok velük bánni, ezért engem is sokat bántanak. Főleg, hogy van egy keresztlányunk a férjemmel, és sajnos vele sem tudok mit kezdeni. A rokonok meg mindig kibeszélnek a hátam mögött hogy hogy lehetek ilyen hogy nem érdekel a keresztlányom, stb.

Eddig akivel mertem erről beszélni, mindenki azzal vigasztalt, hogy nem vagyok emiatt rossz ember, és ez meg fog változni akkor, ha lesz sajátom.

2012. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy változni fog. Én már terhes voltam az elsővel, vártam is a babát, de attól frászt kaptam, hogy az ismerősi körben minden csecsemőt nekem adtak ide először, mondván: gyakoroljak. Szerintem látszott rajtam, hogy nem tudok mit kezdeni velük :-)

Azóta, 2 gyerekkel a képzeletbeli szoknyám körül, teljesen másképp, természetesebben, erőlködés nélkül közeledem a picikhez. Hiába,a gyakorlat... :-)

2012. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én sem tudtam gügyögni a gyerekekkel, egyáltalán nem is tudtam mit kezdeni velük. De mióta nekem is van két fiam teljesen más a helyzet, már nemcsak a sajátjaimat imádom, hanem másét is képes vagyok szeretni és babusgatni.
2012. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy éreztem, ahogy te, azzal a különbséggel, hogy azt gondoltam, engem nem is fog elérni soha az „anyaság iránti vágy”. Nem is ért, viszont terhes lettem, és ma már egy egész nagy gyerekem van, akinek (lehetőségeimhez mérten) igyekszem a legjobb anyja lenni. De azt továbbra sem tudom, vajon valaha lett volna gyerekem, ha „nem esem meg”.

Az tény, hogy az ember másképp viszonyul a saját gyerekéhez, de azt nem tartom evidenciának, hogy attól, hogy sajátod lesz, a többiekét is kedvelni fogod. Engem kedvelnek a gyerekek (nyilván nem vagyok velük tahó, és talán azért, mert nem vagyok gügyögős típus, hanem emberszámba veszem őket), azonban én általában azokat a gyerekeket kedvelem, akiknek a szüleit is szimpatikusnak találom.


Szóval bennem igazából nem változott meg az alapérzés, hiába lett gyerekem. Örülök neki, hogy eddig nem kellett nagyszabású zsúrt tartanom például. :)

2012. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van, akiket imádok, viszont a mai napig nem tudom elviselni mások gyerekeit. Természetesen ezt nem mutatom ki, de idegbajt kapok más gyerekektől. Én is féltem, hogy a sajátjaimat sem fogom szeretni, de nem így lett. Értük bármit megtennék.
2012. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!