Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikerfiú-nevek? Nagyon megköszö...

Ikerfiú-nevek? Nagyon megköszönném a véleményeteket és/vagy az ötleteiteket.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már nincs sok hátra, de még mindig hezitálunk :)


A keresztnév: Bene

Van már fiunk, ő Botond. A mostani megmaradt listás nevek pedig: Bercel (személyes kedvenc nevem), Bálint, András vagy esetleg Andor, Szabolcs.

A férjemnek egyetlen kikötése van, hogy ne legyen bibliai eredetű név pl Péter v Dávid. A Balázs, Tamás, Csanád, Zsombor, Tibor és Marcell pedig kilőve, mert van a közvetlen családban. Illetve látjátok, hogy kb milyen kaliberű nevek jöhetnek szóba, úgyhogy szívesen vennék más ötletet is, vagy érvet, hogy a fentiek közül mit, avagy mit ne :)

Köszi szépen, és bocs, ha bonyolult eset vagyok, a férjem teljesen rám bízta, mert az első kettőnél az ő szava volt a döntő, így én most nagyjából szabad kezet kaptam!


2012. febr. 24. 17:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Bár a Bene Bercel elég nyelvtörős, de mivel nagy kedvenced én ezt választanám egyiknek, ahogy már írtad is hogy választottad :) A másiknak viszont én az Andort javasolnám. Az egyik névmagyarázat szerint a jelentése: férfiak legyőzője.

A Belián se rossz, csak nem tudom hogy lehetne becézni, esetleg Beli. Akkor meg Berci és Beli lennének, szerintem túl hasonló, téged fog zavarni.

Bercel és Andor hasonló, de mégis különböző, ikrek, de két külön személyiség.

Más ötlet még: Kolos, Gergő, Hunor, Patrik, Rajmund, Roland, Soma, Tomaj

Remélem sikerült segítenem.

Majd írd meg végül mi lett a nevük az uraknak.

2012. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Még 1x kösz mindenkinek!

2012.03.03-án megérkeztek a srácok, Berci 2210 grammal és Balu 2370 grammal, mindketten 49 centisen - Bercel és Balián. Mivel a férjem anyai ágon török származású, így engedélyezték a Belián változataként, ott mindkét névváltozat használatos (névnap Belián napján). Azért döntöttem emellett a név mellett, mert így hangzásra is teljesen különbözőek a fiúk nevei és becézni is egyértelműen lehet őket. Ha nem engedélyezték volna, akkor a Bálintot választom.

Egyébként amekkora megrökönyödést váltott ki nevük a család és az ismerősök körében első hallásra, a személyes "találkozást" követően annyira nagyon rájuk illőnek találta mindenki :)

2012. márc. 8. 14:36
 23/25 anonim ***** válasza:

Gratulálok a fiúkhoz és a neveikhez!!! Sok boldogságot!!

7es voltam

2012. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Gratulálok nektek!

Gyönyörű nevük lett, és biztos gyönyörűek a fiúk is!

Egészséget és sok boldogságot nektek!

21 voltam.

2012. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szívből gratulálok Nektek!!

A nevek is nagyon klasszak!!

Én is igy jártam a lányom nevével...de már senki nem tudja más néven elképzelni:))

Jó egészséget kivánok!

2012. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!