Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikerfiú-nevek? Nagyon megköszö...

Ikerfiú-nevek? Nagyon megköszönném a véleményeteket és/vagy az ötleteiteket.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már nincs sok hátra, de még mindig hezitálunk :)


A keresztnév: Bene

Van már fiunk, ő Botond. A mostani megmaradt listás nevek pedig: Bercel (személyes kedvenc nevem), Bálint, András vagy esetleg Andor, Szabolcs.

A férjemnek egyetlen kikötése van, hogy ne legyen bibliai eredetű név pl Péter v Dávid. A Balázs, Tamás, Csanád, Zsombor, Tibor és Marcell pedig kilőve, mert van a közvetlen családban. Illetve látjátok, hogy kb milyen kaliberű nevek jöhetnek szóba, úgyhogy szívesen vennék más ötletet is, vagy érvet, hogy a fentiek közül mit, avagy mit ne :)

Köszi szépen, és bocs, ha bonyolult eset vagyok, a férjem teljesen rám bízta, mert az első kettőnél az ő szava volt a döntő, így én most nagyjából szabad kezet kaptam!


2012. febr. 24. 17:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is szep a Bercel de nekem tul nyelvtoro a Bene vezeteknevhez.

A Balint,Andras,Andor es Szabolcs szep nevek.

De ezen belul az Andrast es a Szabolcsot adnam.

2012. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Mit jelent az, hogy az első kettőnél a férjed szava döntött? Nem 1 fiatok van?

Az én fiam is Botond, és ha lesz fiútesója, akkor Barnabás vagy Benedek lesz. A B kezdőbetűt leszámítva nem hasonlítanak egymásra, egyik csupa o-s, másik e-s, harmadik a+á-s.

A Bercel is nagyon tetszik, gyönyörű név, de a Bene mellé furcsán hangzik. Most gondolkodom, Nektek a Benedek is kilőve. Akkor: Bertold, Bertalan (Bercinek becézve).


OFF Az olyan válaszolók, mint a Romolus-Remus, Lolka-Bolka -s, direktarra mennek, hogy le legyenek pontozva. Én az ilyenekre direkt is zöld kezecskét nyomok, egyszer csak megunja, hogy akárhogy teper, akkor sem lesz alacsonyabb %-os.

2012. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nekem a Bálint és a Bercel tetszik a legjobban.


Nekem is ikerfiaim vannak (a mi családnevünk is B betűs :-) ), nevük : Bence és Bálint.

2012. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a Bercel. Jól hangzik mellette a Vendel. :) Olyan kis rímes. Tetszik az Andor, Dominik, Döme is.
2012. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Sztem maradj a B betűseknél.

Benett, Bálint, Benjamin, Bendegúz, Benedek, Boldizsár

2012. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek :)

(Egy fiunk és egy lányunk van már, így értettem, hogy az első két gyereknél döntött a férjem...)

Azt hiszem a Bercel már marad, mellé még hezitálok, hogy Bálint, vagy megtetszett a Belián is... Hát nem tudom, jövő hét végégig el kéne döntenem!

A nagyfiam szerint ezek mind ritka idétlenek, a lányom szerelmes egy Alex nevű kisfiúba az oviban így ő mindenáron ezt szeretné, a férjem szerint pedig be kéne dobni az összes nevet egy kalapba és onnan húzni :D - lehet hogy ez lesz.

Hát majd meglátjuk, lehet hogy addig megálmodom és nem lesz szükséges a véletlenre bízni.

2012. febr. 25. 10:53
 17/25 anonim ***** válasza:
A Bercel és a Belián azért is jó párosítás, mert mindkettő régi magyar név. Ráadásul mindkettő ritka. Ennek nem biztos, hogy van jelentőségem, de én például mindig irigykedtem a húgomra, mert neki különleges neve van, az enyém meg tucatnév.
2012. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Meg hát a Botond is magyar név? A kislányodat hogy hívják?
2012. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Bocs, de a ? pont akart lenni. A Botond magyar név.
2012. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Akkor a Bercel mellé legyen Bálint :)
2012. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!