Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a kispapával?

Mit kezdjek a kispapával?

Figyelt kérdés

Már megint egyyedül hagyott, csak azért, mert játszik.

És már nagyon jó lenne, ha néha velem is foglalkozna. Dagad mindenem, keményen jóslózunk, jó ha még két hetet kihúzunk egyben, és ilyenkor olyan rossz, hogy egyedül hagy, jól esne, ha egy picit velem is törődne. Ma is megigérte, hogy nagyon finoman kicirógatja a lábamat, meg egy picit a derekamat is(nem maszírozás, csak valami jelképes izé) de ebből sem lett semmi. Helyettem és az igérete helyett elviharzott a szomszédba valami fontosat megbeszélni, utána kicsit segítsek neki a munkájában(amit szivesen, de azt sem fejeztük be, mert elcsörtetett telefonálni(égi szikra), és most meg játszik) És tök jó, hogy játszik, nem sajnálom tőle, de max éjjel vagyunk együtt, mikor alszunk, reggel elmegy dolgozni, este 6kor hazajön, eszik és megy játszani, és max 30percig van velem, akkor is azért mert rászólok, hogy üljön le velem filmet nézni. És kínomban ülök és netezek, vagy alszok, és pityergek, mert ha elvan, akkor semmi más nem érdekli, csak, hogy végre csend legyen és játszhasson, mert ha valamiért hívom, vagy megzavarom, akkor teljesen figyelmetlen, és amit elkezd csinálni, abban nincs köszönet. És ebből elegem van, be vagyok zárva 6hete, alig mehetek el valahová is/ most már nem is bírok elmenni. Senki nincs az ismeretségemben akivel szívesen lennék, áthívnám, akármi, és még a ksipapám is mással foglakozik.

És nem tudom én várok el sokat, és az a normális, hogy ha felhívom, úgy érzem baj van, akkor csak annyit mond, jó majd megyek, ha végeztem, de legkorábban max 4kor.

(fent voltam Pesten orvosnál, laboron, 30perc az út haza HÉVvel, de nem voltam jól, beültem egy plázába, hátha csak kimerültem és hívtam a párom, hogy nem merek elindulni haza, igazából csak nagyon szédültem, gyengének éreztem magam, meg jöttek a rendszertelen de erős fájások, ha meg mentőt hívok, és egy teljesen idegen helyre visznek, pláne ha vaklárma, persze ha muszály hívom, csak esetleg mi lenne, ha kivételesen első lennék a listán, 5ig vártam rá, 2kor szóltam, addig meg imátkoztam, hogy valóban csak vaklárma legyen, kedvesen megköszöntem azoknak a "jól van, hívjunk mentőt" "tudunk valamiben segíteni" embereknek a jóságát, és ültem és vártam) és tudom mi az munkahely, 6héttel ezelőtig keményen hajtottam, 12-13óráztam bent, de ha nem bírtam haza Zavartak pihenni, és nem hiszem, hogy a párom ne tudna eljönni, nem hiszem, hogy a munkája elszaladna.

Ha sírva fakadok akkor három percig babusgat, "ne sírj, csit..." és magamra hagy újfent.

Ha csak úgy babusgat, akkor is max 3 perc, és azt is úgy, hogy ne érezzem magam jól közben, és hírtelen megint a lakásban van nálam érdekesebb, a másik gép, a játék. És ha szólok, ha kérem, ha bújnék, jön, hogy fáradt, és különben is szeretne játszani...


És már lövésem sincs, mit is tegyek, hogy velem is foglalkozzon, akár emberrel, akár nővel, akár a párjával.

És annyira elkeserít a helyzet, hogy néha bánom, hogy belevágtunk, és közös gyerekünk lesz. (imádom a Picurt, alig várom, hogy kibújjon, és velem legyen)

Baromira magam alá zuhantam


2009. jún. 4. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen Veled a párod:-( De szerintem vegyél egy NAGY levegőt, és lépj túl a dolgon! Úgy értem, hogy csak magaddal és a születendő babával foglalkozz! Vegyél meg magadnak és neki mindent, ami még elmaradt, vedd fel a kapcsolatot a régi ismerőseiddel, barátaiddal itt a neten akár! Tervezgess, mosolyogj, gondolkodj pozitívan! Nagyon nehéz lesz/lenne a párodat hirtelen megváltoztatni! Ha Ő ezt nem érzi át magától és a Te jelzéseidet sem veszi, akkor szerintem kár erre az energiádat pazarolni! Ha rossz a kedved, sírdolgálsz, a baba is megérzi! Hallgass jó kis zenéket, töltsd el az idődet kellemesen! Minél kevesebbet rágódj azon, ami bánt! Tudom, nehéz, de sajnos vannak férfiak, akik nem tudják beleélni magukat időben az apaság gondolatába.

2009. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj az őszinteségemért,de lehet kivágnám mint macskát....Hála istennek a férjem nagyon sokat kényeztetett.Egy kismamának van a legnagyobb szüksége a törődésre.Kitartás,hátha a bébi megváltoztatja.
2009. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elszomorító, mert most is nagy szükséged lenne rá, de mi lesz majd ha megszületik a pici és te olyan leszel mint a kifacsart mosogatórongy, ezek alapján akkor is csak játszani fog? Játszani? Nem is értem!

Azonnal beszélned kell vele h e így nem mehet tovább! Akarta ezt a gyereket? Hány éves?

2009. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Dúrván egy hónapja kezdődött az egész, hogy folyton játszik, nem foglalkozik velem.

A picit nagyon várjuk, mind a ketten. Szereti is. Engem is, legalábbis azt hajtogatja.

Csak az a baj, hogy veszélyeztetett 36hetes vagyok, és igenis segítségre, törődésre van szükségem, amit nem kapok meg.

Ilyen hajnalban nem szoktam fent lenni, de úgy fest benyeltem egy kellemes hörgőhurutott, annyira köhögök, hogy az már fáj, és olyan hangerővel, amire a szomszéd felkel, de a párom még csak egy bögre vizet sem hoz, hanem "mélyen alszik"

2009. jún. 5. 03:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 36 hetes vagyok, csak szerencsére nem veszélyeztetett, így ki tudok mozdulni. Bár nagyon fáradékony vagyok így tömegközlekedni már nem nagyon bírok. A múlt héten nagyon kiborultam a páromra. Együtt terveztük a babát, úgy tűnik várja is, símogatja a pocakom, beszél hozzá, de mindig csak fegyelmezi szegényt, hogy mostmár aludjon, ne rúgdosson stb. Amióta várjuk a babát egyre többet dolgozik, hiába jön haza 5-6 körül, akkor is beül a szobájába a számítógép elé, dolgozik, meg netezik. Jelentkezett egy tanfolyamra ami fél éves most indul és heti 2X lesz, egyik hétköznap este és vasárnap egész délelőtt. Nézegeti a tengerparti nyaralásokat és mondogatja h mennyire szüksége lenne 2 hét nyaralásra, mikor én már nem is mehetek, nem is mennék sehova. Arról álmodozik hogy tanyát kéne venni, pedig én semmiképp nem költöznék tanyára egy kisbabával. Szóval úgy tesz mintha nem is jönne a baba. Én meg sokkal több szeretet, törődést igényelnék mint egyébként. Szóval múlt héten kiborult a bili. Azt mondta én őt meg akarom kötni, korlátozni, ő meg ezt nem bírja elviselni. Meg azt sugallom neki hogy ő nem lesz jó apa. Nagyon fél a babától, a vele járó felelősségtől és kötelezettségektől. Mióta megbeszéltük sokat javult a helyzet, igazán viszont akkor derül ki ha itt a baba, hogy melyen hatást is vált ki benne majd. Remélem oda lesz érte, és minden rendbejön majd. Nektek is ezt kívánom!
2009. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!