Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes az munkaviszonynak számit?

Gyes az munkaviszonynak számit?

Figyelt kérdés
Ha gyesen vagyok és mikor letelne a 3 év akkor születne valamikor a második baba akkor kaphatok gyedet vagy akkor is gyes jár?
2009. jún. 4. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Önmagában a gyes nem számít munkaviszonynak. Ha mellette dolgozol, akkor a munkahelyed miatt leszel biztosított.


Ha mindez 2010. ápr. 30. előtt történik, akkor kapsz gyed-et, mert megvan a 180 biztosítotti napod.

Ha 2010. ápr. 30. után, akkor is jogosult leszel a két éves gyedre, mert van egy olyan szösszenete a törvénynek, hogy ha a gyed lejártát követő két éven belül igényelsz újra gyedet, akkor még akkor is két évig maradhatsz otthon gyeden, ha nincs meg a két éves munkaviszonyod az elmúlt két évből.

2009. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Munka viszonynak számitt.

Nekem 1.2.év gyed és a 3. év gyes.

Te ha szülsz gyedet kapsz. Nekem igy van.

Nem tudom mi lessz akkor,hisz most is megváltozott minden és azt akarják,hogy csak 1 évet maradjon othon az anyuka.

Ha a komu.... gyöznek,be is vezetik.Épülnek a bölcsödék!

De minek?

2009. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelyed, sztem a gyed jár.

De itt meg tudod kérdezni ügyvédektől ill. jogászoktól : [link]

2009. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!