Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Téli vagy tavaszi ruhákat...

Téli vagy tavaszi ruhákat vesztek már inkább?

Figyelt kérdés

Használt ruhákkal szeretnék foglalkozni, szerintetek melyiket érdemes megvenni?

Ha magamból indulok ki akkor inkább még télieket veszek főleg kicsi babának, de kíváncsi lennék a véleményetekre.


2012. jan. 30. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Újszülött méretből inkább tavaszit szerezz be.


Téli ruhákból pulcsik, nadrágok jöhetnek a nagyobb babáknak, de pl. overált szerintem senki nem vesz.

2012. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor már nem vásárolok téli ruhát, kb. a karácsonnyal kifújt az erre a szezonra való vásárlás. Persze ha valamit pótolni kell, mert elvész/elszakad/elhasználódik, akkor megteszem, de nálunk most szünet van vásárlás szempontjából, mert erre az évszakra már minden megvan. Majd március körül ráállok a tavaszi ruhák átnézésére, szükséges darabok beszerzésére.
2012. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én már beszereztem jó pár hónapja a téli ruhákat.

Tény, hogy most lett hideg, de most már nem igazán vennék téli cuccokat, mert már megvettem.

Kb. úgy csinálom, mint a 3. válaszoló.

2012. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, a 3. én vagyok. :):):)

Szóval úgy csinálom, mint a 2. válaszoló!

2012. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi bizony a napokban vettünk még téli ruhát! Ugyanis az október-novemberben megvett overál és bakancs is kicsi lett mostanra. Kénytelen voltam újat venni!
2012. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Várom még a válaszokat! az eddigieket köszönöm!
2012. jan. 30. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Én már nem veszek télit.
2012. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem veszek már téli ruhát.

Úgy gondolom ahogyan a 2. válaszoló.


Mondjuk én eleve akkora ruhát veszek a 2 éves lányomnak őszre, télre, ami picit nagyobb (pl. az ujját fel lehet hajtani), mert ha pont akkorát veszek amilyen kell neki, azt 2 hónap alatt kinövi.


Sok sikert hozzá, én is sokat járok használt ruha boltba, a lányomnak onnan vannak a legédesebb ruhái. :-)

2012. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aki mostanában (1-2 hónapon belül) várja a babáját, az szerintem már többségében megvette/beszerezte az újszülött ruhákat. Esetleg az lehet, hogy a gyerek nem akkora, mint amire számítottak (sokkal kisebb vagy nagyobb), és emiatt nem jó a méret, ilyenkor gyorsan kell venniük egy párat.

Nekem már vannak gyerekeim, én általában pár hónappal előre vásárolok, ill. kapunk is ruhákat ajándékba, így csak akkor veszek aktuális méretet, ha éppen valamiből kifogyunk. Ez leginkább cipő lehet, vagy esetleg overáll, ha hirtelen kinövik, a többi ruhaféléből van mindig tartalék is. Én pl. már téli ruhát biztosan nem fogok venni, majd csak ősszel. Most még fogalmam sincs, mekkora kell 1 év múlva nekik.

Szóval szerintem lehet, hogy elmenne még 1-2 téli cucc is, de többségében inkább már a tavaszit fogják venni.

2012. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ami kellett téli, azt már novemberben-decemberben megvettem, most már nem vennék, jövőre már valószínűleg nem lenne rá jó.

Tavaszit meg MÉG nem veszek, majd úgy február vége felé, március elején. Inkább olyasmit vásárolok (ha szükséges), ami évszaktól függetlenül kell (póló, pulcsi, játszós/melegítő nadrág, zokni).

Mondjuk az enyém már nem baba, 4 éves elmúlt.


Ha magamból indulok ki, szerintem meg se próbálom eladni a tavalyi télikabátját, pedig most találtam meg a szekrényben, de kétlem, hogy valaki ilyenkor, január legvégén akarna nagykabátot venni :S

2012. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!