Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz anya vagyok...

Szerintetek rossz anya vagyok mert 1éves fiam meglett próbálok dolgozni? Interneten illetve hétvégéken?

Figyelt kérdés

Röviden a történetünk: édesapa elhagyott, gyesből élünk szüleimmel lakom.

Édesanyám most lett munkanélküli.Ezért hétvégéken a kocsmában dolgozom(nem sok pénz de azért mégis valami)

Hét közben pedig interneten dolgozom, napi 2-2,5órát, ezt próbálom akkor megoldani mikor alszik a pici, vagy éppen fél órácskát fenn vagyok itt mikor játszik egyedül.Ebből most 2,szor kaptam pénz, ami szintén nem jött rosszul, nem kevés összeg.(a gyesemhez képest legalábbis)

Kaptam a visszajelzéseket barátoktól rokonoktól hogy ha kocsmában dolgozom, akkor anyukám vigyáz a fiamra, neki e szültem?

Hozzáteszem édesanyám teljesen megbízható.Imádja az unokáját.Valamint hoyg mért ülök a gép előtt inkább foglalkoznék a fiammal.

napi fél órát vesz el tőle maximum az internetes meló.De ebből telik a pelusra, popsitörlőre..

Nagyon elgondolkodtam rajta hogy valyon ez jogos e?Szerintetek?

Tegnapi napot szinte végigsírtam mikor ezt megkaptam


2012. jan. 23. 19:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a rossz indulatú emberekkel!Legyél büszke magadra hogy képes vagy még dolgozni is pici baba mellett,hisz Te legalább mindent meg teszel hogy meg tudjatok élni,nem csak siránkozol, hogy nincs miből élni és még apuka is lelépet!Példát vehetne rólad sok ember ahelyett, hogy ítélkeznek!

Ha esetleg meg írnád priviben milyen netes meló amit csinálsz megköszönném,mert én is sokat próbálkoztam már a lányom mellett de mindig kamu munkákkal találkoztam.

2012. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már az 1 hós gyerek mellett dolgoztam, a párom vigyázott rá, vagy otthon csináltam. Fodrász vagyok, ha abbahagytam volna, az összes vendégem eltűnt volna és később kezdhettem volna újra.Napi 2-3 órát dolgozom, apuka pedig teljesen pöpec mindenben. Ne izgulj, főleg ha párod sincs, semmi gond nem lesz.
2012. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár már sokan írták (szerencsére :)), de ne foglalkozz az ilyen emberekkel. Sokan nem tudják, hogy milyen szerencsések, hogy ha otthon akarnak maradni a gyerekkel sokáig akkor meg tudják tenni. Nem mindenkinek adatik meg.

Tényleg ne foglalkozzál az ilyen beszólásokkal.Ügyes vagy jól csinálod! :)

Sírni meg tényleg nem szabad!

2012. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok

Azt még hozzá teszem, hogy én is kaptam kígyót, békát. Azóta a kismama ismerőseim totál depressziósak és mást se hallok, csakhogy nekem milyen jó, mert emberek között is vagyok.

2012. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most még jobb a helyzetem.Ugyanis édesanyámat elbocsájtották, így nincs más lehetőség csak hogy megyek teljes munkaidőből dolgozni.ami azt jelenti hogy 2nap munka, 2nap itthon. MUnkaidő reggel6tól, minimum este10ig, ami azt jelenti hogy a fiamat 2napig körülbelül nem is látom.

Na ezért már most mit kapok...Hogy mama megy gyesre vele...

2012. márc. 5. 08:55
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy rossz, a LEGJOBB ANYA VAGY mert a kicsidért dolgozol hogy neki mindene meg legyen :D
2012. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
1 éves gyerek mellett nyugodtan lehet dolgozni, ha a gyerekre olyan vigyáz, aki szereti. Nyugaton még kisebb gyerek mellől is visszamennek dolgozni. Ez a 3 év gyes nem azért lett kitalálva, mert a gyereknek hű de jó, hanem mert kevés a munkahely és addig se a statisztikát rontják a nők, amíg gyesen vannak (ezt gyermekpszichológus mondta nekem...) Erős, belevaló csajnak tűnsz, szerintem légy büszke magadra és ne törődj a barmokkal, akik beszólnak, ők csak irigyek, amiért ilyen jól megállsz a lábadon.
2012. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya!!!

Sajnos a mai világban nem lehet megélni pusztán a gyesből. Én másfél éves korában akartam visszamenni dolgozni, csak sajnos nem jöttek össze a dolgok. Nálunk is nagymama lesz itthon vele, mivel ha beadnám bölcsibe kb ugyanott lennék, mintha maradnék GYEDen. Mi albérletben lakunk és az a plusz 20-30 000 nagyon sokat számít. Lassan terhességgel együtt 3 éve itthon vagyok, elég volt a nadrágszíj meghúzásból. Meg tudjuk oldani, hogy jobb legyen, hogy a gyerekem minél többet megkapjon, akkor miért ne tennénk meg?

Ha kötözködnek kérdezd meg az illetőt, hogy megveszi-e a gyermekednek a havi adag pelusát, a tápszerét stb stb.

Ne sírj többet ez miatt! Örülj, hogy meg tudod oldani és örülj, hogy sokkal többet meg tudhatsz majd adni neki.

Még annyit, hogy én állandó éjszakára megyek vissza dolgozni, és mindezek mellett sulizok is, hogy jobb beosztásba kerülhessek, ergo több pénzem legyen, hogy több mindent meg tudjak adni a gyerekemnek. Magamra én se nagyon költök, csak a legalapvetőbbeket és így is szűkös a költségvetés.

2012. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!