Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok olyan verseket, dalocsk...

Tudtok olyan verseket, dalocskakat amit mutogatni is lehet?

Figyelt kérdés
16 honaposom angol bolcsibe jar. Meg nem beszel, de mar szepen mutogat egy angol dalocskat es a testreszeit is. Szeretnem, ha magyarul is rendesen megtanulna beszelni, ezert szeretnek neki magyar dalokat is tanitani, amit elmutogathatunk. Sokszor enekelek neki magyarul, de egy dalt se ismerek, amit el is lehet mutogatni.
2012. jan. 22. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. itt: [link]
2012. jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az erdö szélén háziko pl egy mutogatós,

aztán az újakon is van mutogatós.


sajna a magyarba olyan sok nincsen mint az agolban lányom is imádja a mutogatósat.


sajnos nálatok nehéz lesz a nyelv kérdés, ahogy írod angol bölsibe jár, gondolom apuka is angol azért. nem tudom hol laktok de keress magyar csoportot. rengeteg városban vannak magyar baba-mama csoportok ahogy heti 1 foglalkozás van és sokat énekeltek, mondókáztok.

mi is járunk ilyenbe, és én sem tudtam már semmi gyerek dalt, most meg megállás nélkül énekeljük itthon.


amúgy voltam nanny amerikába régen és ott megtanultam ezer gyerekdalt, és sok mutogatós van.

2012. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hittanos gyerekdalokat többnyire lehet mutogatni, én ilyeneket tanítok az enyémeknek.


Amúgy épp a minap láttam ilyet a youtube-on, az Alma együttestől a Nád a házam teteje c. nótát, nézd meg. :)

Bár én más mutogatását ismertem régen, de ez sem rossz.

2012. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, holnap nekiallok megtanulni a mondokakat :D
2012. jan. 22. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:

jó ez a mondókás link:)

amúgy szerintem bármilyen mondókához kitalálhatsz mozgást.

Pl van a hej Gyula Gyula Gyula kezdetű mondóka,úgy játsszuk kisfiammal, hogy az első sornál a vállunkat ütögetjük, a 2.-nál a pocakunkat, a 3.-nál a combunkat, a pattogatott kukoricánál meg az ujjunkkal "pattogtatjuk" a fejünk tetejét.

De szinte az összes dalocskához,mondókához ki lehet találni valamit:)

2012. jan. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyuszi fülét hegyezi,

Hosszú bajszát pödöri,

Répát eszik ropp-ropp-ropp,

Ugrándozik hopp-hopp-hopp !


Ezt könnyű mutogatni is !

2012. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fújja a szél a fáááákat,

Letöri az áááágat,

Reccs!

Az "1." két sornál állsz, felemeled a kezed, és jobbra-balra mozgatod, mintha tényleg a szél fújná.

A reccs-et jó hangosan mondod, és hirtelen leguggolsz!

A kisfiam nagyon szereti, és ő is mutogatja.


Akkor van egy olyan, hogy:

Kaszálj Pista, kalapálj,

holnap délig meg se állj!

Ez egyszerű, a levegőben kaszálsz a karoddal :)


Cini-cini muzsika.. folytatom, csak felébredt a kisebbik

2012. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!