Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen dalocskákat énekeltek...

Milyen dalocskákat énekeltek a kisbabátoknak, születendő kisbabának?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni vmi szép kis altató dalt vagy csak sima éneket.
2011. aug. 6. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a fiamnak amíg nem értékelte a hamis hangot a bóbitát énekeltem,mert azt szerette...Később már verset mondtam neki,mert imádta a verseket hallgatni( vagy rájött,hogy borzalmas énekhangom van)
2011. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 skarma ***** válasza:
Nekem anyukám Hofi Bölcsődalát énekelte nagyon szépen :)
2011. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

a nene ezt szokta énekelni a babájának=)

http://www.youtube.com/watch?v=nYlK_E0UGwE

2011. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a -Hóban ébred- karácsonyi dalt éneklem gyakran (tudom, nyár van) de azért, mert szeretem, és azért, mert későőszi születésű lesz, szóval mire konkrétan már neki fogom énekelni, pont aktuálissá válik majd :)
2011. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha egyszer lesz egy kislányom, ezt fogom neki énekelni:

http://www.youtube.com/watch?v=Y8LS2lDq-0Y

2011. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ezt ajánlom, egyszerű kedves dalok

- csak tiszta forrásból! :))

Kodály Zoltán: Kis emberek dalai

[link]

*

2 hetes koruktól - ~6 éves korukig minden este

énekeltem nekik kis altatót,

mondtam kis Weöres verset - a Bóbitából.

(pár perc ez- nagyon megéri rászánni!)

(3-től minden este kis mese is volt előtte)

Nagyon tetszett - hamar fogják ám! látszott, már 3 hónaposan: lenyugodnak, biztonságban érzik magukat. És most jön az a napszak, amikor nem akarnak velem foglalkozni.. tudják ám 3 hónaposan:)))nem buták:kicsik.

*

egy-két altató népdalt is lehet tanulni

Ebben viszont NEM kell változatosságra törekedni, az ismétlődő kedves, csendes szertartás biztonságot ad nekik.

*

(a 3 gyerekem fél éves kora óta csak(!) akkor sírt fel éjjel, ha beteg volt.. és ma már nagyobbak: szeretnek olvasni, zenélnek, valahogy itt alapozódott meg)

*

nagyon fonos : Kodály mondta:

a gyerekeknek CSAK TISZTA FORRÁSBÓL szabad adni.

Minden felvesznek, minden alakítja őket.

(a szennyező dolgoktól meg kell óvni őket, amíg kicsik, tv-t, videó-t ne, amíg kicsik)

*

Ezek a kis pentaton dalok jók, Weöres hatalmas művészi erejével hat.

Weöres Sándor: Bóbita

[link]

A ritmust érzik, a versek szövegét, verbális tartalmát még a középiskolások is csak kezdik érteni.

De a ritmus nagyon fontos, a szívverés, a légzés, a ritmikus rendszer - harmonikus segítséget kap a fejődéshez:)

*

2011. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11:59: még hozzátenném, szintén Kodály fejtegette ez sokszor: a kicsiknek jobb a pentaton, az egyszerű, tiszta dallamok, dalok - mert 2-3 évesen már ő is próblágatja, utánozza - és az megy- a bonyolultabb viszont nem , és elkeseríti. (Főleg az ilyen esti szertartáshoz)
2011. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Thalia: Hijita mia
2011. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!