Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mennyit fog...

Mit gondoltok, mennyit fog számítani a későbbiekben, hogy a gyerek szopis baba volt vagy tápszeres?

Figyelt kérdés

Szoptatom a babámat, igaz, nem mindig egyszerű (nehezen indult meg a tejem, bimbóproblémák is voltak, aztán hol több, hol kevesebb van, de a babám szépen fejlődik) Sok tápszeres anyuka azt mondta, hogy a későbbiekben úgysem fog számítani, hogy annak idején mit szenvedtem azért, hogy minél tovább anyatejet tudjak biztosítani a picimnek. De tényleg, ahogy elnézem őket, nem stresszelnek sosem amiatt, hogy van mit enni, nincs mit enni, hízik, nem hízik, híg a tej vagy zsíros a tej, nagyon spriccol, begyullad, stb. Tudom, immunanyagok, de én is tápszeres voltam és se allergia, se komoly betegség! Az anya-baba kapcsolat sem ezen múlik, nem?

6 hós a babám, és addig szopiztatom, amíg csak lehet, de nektek mi a véleményetek?


2009. máj. 27. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudod, szoptasd, ez természetes.Én nem tudtam, mégsem voltam emiatt szomorú, hiszen a jó szülő-gyerek kapcsolat nem ezen múlik. Ismerek anyákat, még másfél évesen is szoptatnak, de közben már rég apa van otthon a gyerekkel gyesen, mert visszamentek dolgozni.Szóval erről ennyit...
2009. máj. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Olvastam egyszer egy felmérést amiben a 6-10 éves korosztály vett részt.És kimutatták,hogy azok a gyerekek akik anyatejen nőttek fel azok sokkal fogékonyabbak jobb a koncentrációs képességük kevesebb a tanulási problémájuk mint a tápszeren felnőtt társaiké.Gondolom,hogy itt is van kivétel mint minden másban!Ez nem azt jelenti,hogy a tápszeres babák "buták" lesznek hanem azt,hogy a szopis babák könnyebben tanulnak!

Az én fiam most lesz 1 éves és szopizik,el sem tudnám képzelni,hogy tápszert kapjon,ez így nagyon jó és kényelmes.Ha éjjel felkel,nyűgös vagy jön a foga akkor magam mellé teszem és szopizik.Utána megnyugszik és alszik tovább.

A nagy fiam is sokáig cicizett,ő most 15 éves soha nem volt tanulási problémája!Hogy a tejcsitől-e?azt nem tudom!

Én kimondottan a szoptatás híve vagyok!De!Ha az anyuka stresszes ideges mert nincs elég teje,akkor valóban tápszerhez kell nyúlni,mert a legfontosabb hogy az anyuka kiegyensúlyozott legyen!

2009. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Dehát, ha már 6 hós a babád, akkor miért nem kezded a hozzátáplálást. Akkor már csak 1-2 hó és nem nagyon kell szopiztatni, max reggel meg este.

Egyébként én is ilyen cipőben járok, de az én babám még csak 2 hónapos, viszont nagyon nagy baba 6300g!!4500grammal született!Mindig attól félek,hogy nincs elég tejem, meg a mellbimbóm is nagyon fáj.Én alig várom már, hogy elkezdhessem a hozzátáplálást. De anyatej párti vagyok! Szóval, ha nem muszáj, én se fogok tápszert adni neki.

2009. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még csak most fogjuk elkezdeni, de nem szeretném eröltetni. Annak ellenére, hogy voltak nehézségek a szopiztatással kapcsolatban, nem csináltam volna semmit sem másképp. Csak elgondolkodtam azon, hogy ha nem lett volna anyatejes a babám, akkor sem dőlt volna össze a világ.
2009. máj. 27. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Borzasztó a kismamák között ez az állandó szoptatott-tápszeres ellentét. Mindkét gyerekemet szoptattam,de ha nem lett volna tejem,adtam volna a tápszert. Több mint 30 éve tanítok,sokat beszélgettem a szülőkkel,a szoptatás és tápszerezés is szóba jött,figyelgettem az általam tanított gyerekeket,és nem vettem észre,hogy az anyatejesek könnyebben tanultak volna,ez rengeteg mástól is függ. Pl. az sokat jelent hogyan és mennyit foglalkoznak a szülők a gyerekükkel. Ja és a nem idén barnult emberek pl. szinte kizárólag szoptatnak, a gyerekek értelmi szintjén viszont nem mutatkoznak az előnyök. Vagy akkor mégsem a szoptatástól függ? Tudom,hogy most jön a lepontozás, de szívből sajnálom a "tápszeres" babák szüleit,mert ma amúgy is divat ledegradálni őket. Szegény kínlódik,mégsincs teje,gyötrődik,stresszel,aztán a kedves ismerősök: Aztán jól szopik? Én így közel 60 évesen is haragszom ezért,mindenkinek magánügye a szoptatás. Sőőt,véleményem szerint jóval kevesebb az az anya,aki "kényelemből" választja a tápszert,mint az,aki valóban mindent megtett a szoptatásért,de valamilyen ok miatt nem sikerült. Nem lesz a kisbabádnak semmi baja, hidd el.6 hós kisbabánál meg már úgy is érdemes lassan elkezdeni a hozzátáplálást.
2009. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, én mindenki válaszát hasznosnak találtam!
2009. máj. 31. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!