Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tavaly majdnem meghaltam...

Tavaly majdnem meghaltam szüléskor, császár utáni komplikácóban, de szeretnék mégegy gyermeket, ez sem vette el a kedvem, mennyi esélyem lehet, hogy ugyanez megtörténjen? Valaki vállalna ezek után mégegy gyereket?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vállaltam.Nekem az első szülésem természetes volt,és nagyon szép emlék.A másodikkal sajnos komplikációk adódtak meg kellett császározni.Én olyan rosszul voltam már ébredés után,hogy ezt hittem meghalok.Előzményként volt a 7 hónapban egy tüdő embóliám ezért altatni kellett,nekem még ez is kockázat volt egy újabb terhességnél.Több mint egy év kellett,hogy rendbe jöjjek,de még akkor sem voltam az igazi.

Aztán 2 éves sem volt a babóm amikor vállalkoztunk a kistesóra.Sima szülésre készültem,de sajna megint gondok akadtak a szülésnél,vele is megcsászároztak.Mikor közölte a doki,hogy tovább nem kockáztathatunk mert veszélyben a baba irány a műtő azt hittem szörnyet halok az ijedtségtől.Most gerincbe akartak érzésteleníteni,de nem hatott éreztem ahogy felvágtak.Azonnal elaltattak,ettől féltem nagyon.De úgy ébredtem,mintha mi sem történt volna.A két császárt össze sem lehet hasonlítani annyira jó voltam a második után.Mondhatom,majdnem úgy pattantam fel az ágyról amikor felkelhettem végre.Nem mondom,hogy a vágás nem fájt,de nem voltam olyan elviselhetetlenül rosszul mint az elsőnél.Felvittek az osztályra,2 perc múlva a babámat kerestem,bevittem magamhoz,és azóta még ki nem adtam a kezemből.

Ne félj,mert először is van esélyed simán szülni,ha nem megy akkor is kicsi az esély a szövődményekre.

Minden jót,sok sikert a következő babához.

2009. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Egyébként sajnos nincs esélyem simán szülni, azt mondta az orvosom, szülhetek még sok gyereket, de csak császárral.Mert engem újraműtöttek császár után mert leesett a vérnyomásom 60 ra és gyorsan ct re küldtek, és ott mondták vissza a műtőbe, mert 1.5 liter vért el kell távolítani a hasamból.Négyszer kaptam vérátömlesztést,6 napig gyomorszonda, meg infúzió, hát nem panaszkodhatok, hogy súlyfeleslegem lett volna mikor kijöttem 16 nap után a kórházból.Terhsen 63 kg al mentem be, és kb.48-50 kg al jöttem ki.Szóval nem volt egyszerű szülésem.Ráadásul a gyermekem egy koraszülött kórházba átszállították.:(Nem is láthattam, csak képen.:(
2009. máj. 26. 23:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vállalod, bátor vagy és minden jót kívánok!Én is majdnem meghaltam, meg a babám is tavaly, így bennem egyelőre fel sem merül.De az ilyen anyák, mint Te, erőt adnak, hogy később talán...Sok szerencsét!!!
2009. máj. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megmondom őszintén...rettenetesen félnék!De téged nagyon-nagyon becsüllek ezért!Remélem a babud jól van!És remélem te is!Sok szerencsét!!!
2009. máj. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Én természetesen szültem(ritka hama,és könnyen meglett a kislányom),de nagyon furán éreztem magam már a korházban is.Hőemelkedésem volt,éjjelente vacogtam,a viz meg ömlött rólam mikor szoptattam.nem tulajdonitottak neki jelentöséet,azt mondták dolgozik a szervezetem.Hazajöttünk,mindenki mondta milyen szrul nézek ki(ugy is éreztem magam).Másfél hetes volt a kicsim,mikor nem tudtam felkelni az ágyból még szoptatni sem.ugy fektették mellém a kislányom.Bementem a Kórházbs 38.5 fokos lázzal,hazaküldtek,hogy azért vagyok lázas,mert köhögök.Másnap bementem ultrahangra,és kiderült,hogy bennem maradt egy méhlepénydarab,pedig azorvos szülésnél látta,hogy véres,csak azt mondta,hogy nagyongyors szülés volt,és bitos csak véres lett mikor megszültem.(hozzáteszem ez az orvos küldött haza)Nem maratam bennt,mert hazajöttem a babámhoz,és másnap mentünk be(ö is bennt lehetett velem),és ugy küldtek fel a nögyógyra,hogy nagyon vérmérgezés gyanus vagyok,fél orán belül meg kell mütteni.Hát még mindigaz az orvos volt.Telenyomott gyogyszerrel,hogy lemenjen a lázam,és nem mütött meg,mert lejárt a müszaka.Metudta a föorvos,teljesen eltiltotta tölem,és kirugták.Násnak a vezetö orvos mütött meg.De még igy is bevállalnék még ey babát,és természetes uton szeretném megszülni okvetlenül
2009. máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fúúú utolsó ez azért nem semmi!mondjuk más ha az orvos egy béna pancser és más ha valami komplikáció lép fel veled vagy a babával,de h ilyen megtörténjen?biztos a piacon vette a diplomáját!am,2 vagyok és remélem sikerülni fog minden gond nélkül!nagyon szurkolok nektek!nagyon jóóó egészséget!és neked is utolsó :)
2009. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!