Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukám halála után kapott...

Apukám halála után kapott pénzből szeretnék venni valamit a gyermekemnek, amiről mindig ő jutna majd az eszébe (1,5 éves) mit vegyek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 09:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Kb. 10.000 Ft-ért
2012. jan. 17. 09:47
 2/9 anonim válasza:
89%
Egy ékszert vegyél!
2012. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

1,5 éves gyerek játékon kívül másnak még nem igazán örül, ha valami maradandót szeretnél venni akkor olyan amit majd felnőtt korában fog értékelni.


1,5 éves gyerek nem fog emlékezni arra, hogy ki is volt ez az ember, így nem hiszem hogy eszébe fog jutni egy tárgyról.



Helyedben ezt az összeget egy számlára raknám és havonta tennék hozzá 1-2 ezer forintot, mire nagykorú lesz összegyűlik egy kisebb összeg és arra költi amire nagy szüksége van.


Nekem is nyitottak ilyen számlát és nagyon jól jött amikor elköltöztem otthonról, mert volt miből bútort venni.

2012. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is valami ékszert(arany medál pl gravírozva, valami fiús) vennék, és mikor már elég nagy megmondani, hogy ez kitől is van, és mire nagyobb lesz hordhatja is, vagy elrakja emlékbe.Én a pénzrakást nem tenném, 10 ezer ft semmi manapság is, és sajnos mire elköltözik még kevesebb lesz.Ha meg te rakosgatsz hozzá, akkor a papa emléke "feléledésbe" merül jobban. Ha valamit veszel akkor viszont nem!
2012. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy facsemetét ültetnék a kertbe persze ha van kert, és elnevezném papa fának..ha nincs akkor a tízezer forinttal nyitnék a gyereknek valami takarék formát amibe később is lehet pénzt tenni, és mire nagy lesz addigra gyarapodik.
2012. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"10 ezer ft semmi manapság is"


de több mint a semmi

2012. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!fa sztem nagyon jo ötlet vagy vmi ekszer is!a Parom 30.-dik szulinapjara kapta meg a nagypapajatol a dednagyapja orajat!soha nem ismerte de mai napig nagy becsben van tartva!az en szuleimrol csak kep van az en kislanyom csak arrol ismerheti meg oket!sajnos nekem nem maradt roluk semmi mas emlekem!pedig nagyon orulnek neki....
2012. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy pontosan mit, azt nem tudom, de iagzuk van a többieknek az ékszerrel kapcsolatban, olyat vegyél neki, amiről majd egyszer eszébe jut a nagypapa!
2012. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Semmit!Ha veszel neki valamit,igen ,mindig ő fog eszébe jutni róla.Nekem kisebb koromban volt egy képem az elhunyt nagyapámról,és csak jobban fájt,ha ránéztem.Pedig nem is emlékszem rá.Csak fájni fog a kicsinek később.Esetleg,ha van valami családon belül örökölt holmi,amit apádtól örököltél,azt add oda neki,majd ,ha kicsit idősebb lesz,és fel tudja fogni az értékét.De az apukádtól örökölt pénzből ne vegyél neki semmit,az személytelen.
2017. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!