Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyám ugyanebbe a fejlett...

Ha anyám ugyanebbe a fejlett korba született volna, mint én, akkor is ez lenne a véleménye?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van.

Anyámnak mindig határozott véleménye van mindenről, de sokszor bántóan, ő ezt persze nem érzi, szerintem.

Tegnap pl. azt mondta, hogy a gyes 3 éve arra van, hogy az anya a gyerekével foglalkozzon (ez rendben is van) és NE A SZÁMÍTÓGÉP ELÖTT ÜLJÖN!

Kíváncsi lennék, hogy ha most születne, ő leülne-e néha elolvasni ezt-azt.

Szerinted?


2012. jan. 13. 09:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy legtöbben egyetértetek.
2012. jan. 13. 13:00
 12/16 anonim ***** válasza:

Az én anyám kötött, horgolt,tehenet fejt, kapált, állatot etettet, keverőtárcsással mosott és ha volt ideje olvasott.

Szerintem ma természetes hogy inkább gépezni ülünk le mint kötni vagy hímezni.

2012. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Képzeld, még én is mostam keverőcsárcsásal, és centrifugáztam is.

Sőt adás se volt hétfőnként. Nemhogy egész nap mese...

Egyszer egy nap. az estimese.

Anyáink más korba születtek, de már a gyerekeinek is majd idegen lesz ez a kor amiben mi élünk.

2012. jan. 17. 09:50
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ezért nem szoktam érteni, amikor valaki azt mondja "bezzeg az én időmben". Mindenkinek volt "saját ideje", de az idő telik, és a világ meg mi is változunk.

Lehet egyes dolgokhoz ragaszkodni, de közben ugyanúgy haladhatunk is az élettel.

Régen az én anyukám is kötött, meg miegymást csinált míg kicsi voltam, de soha egyszer sem mondta, hogy én magam ne számítógépezzek a jelen korban. Sőt támogat abban, hogy ne gubózzak be otthon a gyerekkel. Vannak hagyományok, szokások amikhez ragaszkodik, de szerencsére elfogadja, hogy már mások a mi szokásaink.

Biztos számomra is furcsa lesz ez vagy az 30 év múlva, de majd megpróbálom beleélni magam az "újkorba", és eszem ágában nincs bántani a gyerekeimet, mert valamit másképp csinálnak, mint én.

2012. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én 40 éves leszek idén(ergo nem vagyok mai csirke),2 gyerekem van(a nagy egyetemista, a kicsi kiscsoportos óvódás,és dolgozunk a 3.-on)tehát nem ebbe a korba születtem,ám úgy gondolom Anyukádnak nincs igaza.Az én Anyukám 64 éves,és állandóan minket-leginkább a férjemet-"traktálja",hogy mutassa már meg,hogy mit hogyan kell csinálni a gépen...na,ezt nem azért írtam mert Ő tökéletes(ne tudd meg miket szekált/szekál sok mindennel(igény szerinti szoptatás,napirend,sírni nem hagyás,etetés,altatás, stb.,stb.).
2012. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Akkor nézzük egy kicsit morbid szemszögből.

kapod a gyed-et hogy munka helyett a gyerekekkel legyél. átlagos munkaidő napi 8 óra. pénzt kapsz azért hogy legalább nap 8 órát foglalkozz a gyerekekkel. és nem csak az számít foglalkozásnak ha ottt ülsz melledte és játszol vele. ha már megfőzöl neki fölöltözteted, pelenkázod stb... csak ezekből összejön napi 12 óra. és már nemazért de mi volt 30 évvel ezelőtt? 3-4 éves gyerekre már majdnem szartak rá hogy mit csinál hol van, most egy anyuka a 8-9 éves gyerekét az udvarra nem engedi ki egyedül... 30-40 évvel ezelőtt a 8 éves gyerek ha már nem besegített a háztartásban de már tanították. 12-13 évesen már egyedül mentek ki a földekre dolgozni!!!

2012. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!