Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyám ugyanebbe a fejlett...

Ha anyám ugyanebbe a fejlett korba született volna, mint én, akkor is ez lenne a véleménye?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van.

Anyámnak mindig határozott véleménye van mindenről, de sokszor bántóan, ő ezt persze nem érzi, szerintem.

Tegnap pl. azt mondta, hogy a gyes 3 éve arra van, hogy az anya a gyerekével foglalkozzon (ez rendben is van) és NE A SZÁMÍTÓGÉP ELÖTT ÜLJÖN!

Kíváncsi lennék, hogy ha most születne, ő leülne-e néha elolvasni ezt-azt.

Szerinted?


2012. jan. 13. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ő se ült állandóan melletted/mellettetek, amikor te voltál kisgyerek.. Az akkori anyák sem foglalkoztak a gyerek ébrenlétének minden percében csakis vele, hisz a házimunka még nem volt ennyire gépesített, nem volt ennyi félkész, ill. mirelit étel. Gondolom, anyukád is olvasott néha, leült kézimunkázni/30-40 éve nagy divat volt!/, nézett tv-t vagy elfoglalta magát mással. Az, hogy mi ma leülünk hosaszabb-rövidebb időre a gép elé, csupán az eszközben különbözik. Én 40 éves vagyok, 4 gyerekkel. De nekem is kell néha kikapcsolódás, kellenek az emberi kapcsolatok. a való életben és ha máshogy nem megy, hát virtuálisan is. Szóval ne foglalkozz azzal, hogy neki más ebben a véleménye.. gondolom, nem csak ebben (etetés, hozzátáplálás, a kicsi fejlődése és még sorolhatnám). Más világot élünk, máshogyan, más környezetben, eszközök között. Ha a gyerekeid hagyják, hogy te néha leülj a gép elé, közben ők jól elvannak vagy épp alszanak, de ők elégedettek, így is jól érzik magukat, szépen fejlődnek, te is eleget foglalkozol velük... akkor mi a gond? Anyukádnak nem kell elszámolj minden percedről, lépésedről, főleg, hogy 3 gyerekes anya vagy magad is...
2012. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy leülne, rengeteg olyan anyát ismerek, aki nem gépen szokott szórakozni.
2012. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én ebben a korban születtem és egyet értek anyukáddal. Ez persze az őszinte véleményem és nem bántani akarlak.

Nekem 2 gyerekem van és sajnos nem tudom megállni, hogy néha-néha le ne üljek a gép elé. Bár jobb lenne, ha most is például a fiammal játszanék a helyett, hogy írogatok.

Hátha egyszer menni fog...

2012. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Az én anyám azt sem érti, miért van 3 év gyes. (Az más kérdés, hogy ebben egyetértünk.)
2012. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Dehogy foglalkoztak régen ennyit a gyerekekkel.... hagyták, hogy nőjjön mint a gaz...
2012. jan. 13. 09:41
 6/16 A kérdező kommentje:
1. válaszadó! szívemből szóltál.
2012. jan. 13. 09:42
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért nem 24-ből 24-et kell a babára vigyázni! Ne essünk túlzásokba!

Szerintem ha nem túlzottan sokat ülsz a gép előtt, akkor nincs baj.

2012. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem rám mondta szerintem, csak úgy általában az anyákra.
2012. jan. 13. 09:56
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy ha most szült volna anyukád, akkor mit csinálna, de azért na, nem kell úgy beállítani a dolgokat, mintha ő csak és kizárólag minden percben valami "hasznos" tevékenységet végzett volna (amúgy szerintem a szórakozás is hasznos).

Amikor én voltam kicsi, meg az öcsém, az én anyukám is nézett tévét, olvasott könyvet/újságot, varrt, találkozott a barátnőivel, stb., csak éppen számítógép nem volt még. Hát most meg van, miért ne használnánk?

Gondolom mire a mi gyerekeinknek lesznek gyerekeik, ők olyan dolgokkal fogják magukat szórakoztatni, amik most még nincsenek, ettől még a lényege ugyan az: kell az embernek egy kis kikapcsolódás, az pedig személyfüggő, hogy kinek mennyi kell, illetve hogy ki mivel szereti elfoglalni magát.

2012. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég anyukám és a húga megbeszélték, hogy milyen szép időszak volt az, amikor a gyerekeikkel otthon voltak. Mennyi mindenre volt idejük, kézimunka, könyvtár, olvasás stb.


Szóval ha lett volna számítógép tuti, hogy leültek volna elé. Szerintem ne foglalkozz anyukád megjegyzéseivel!

2012. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!