Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, hogy ha...

Mit tehetek akkor, hogy ha majd nem veszik fel a gyerekem bölcsibe, családi napközi a közelben nincs és nincs pénzem magánbölcsire, bébisziterre?

Figyelt kérdés
Ha lejár a gyed ( majdan 2 éves korban) és nem tudom elhelyezni a gyerekem sehova, akkor nekem fel kell mondanom a munkahelyen? És ekkor munkanélküli segélyt sem kapok, mert én vagyok, aki felmond? Van valami olyan megoldás, ahol majd nem kell munkanélkülivé tennem magam azért, mert nincs a közelünkben bölcsi, ahova felvennének majd? Kb 10xeres a túljelentkezés, nem gondolom, hogy amire mi kerülünk a két éves korba majd ennyivel több bölcsis vagy törpecsoportos ovodai hely lenne a környéken. Akkor mi a megoldás számomra? Munkanélküliség a sorsom?
2009. máj. 25. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Komoly dilemma elé kerülnél, de ha tényleg nincs semmilyen megoldás a kicsi elhelyezésére, elő kell venned a józan eszedet és számolni kell. Valahogy így: Ha dolgozol és keresel mondjuk 100 eft-ot és abból a kicsit ellátása 50 eFt-ba kerül, marad 50 eFt-od. Ha felmondasz és otthon maradsz vele, nem marad semmi pénzed. A magánbölcsőde elég drága, de talán olcsóbból megúsznád, ha egy olyan közeli családot találnál, ahol szintén van kisgyerek és otthon van a mama. Ez esetben nyugodtan dolgozhatnál.
2009. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó előre be kell íratni a bölcsibe. Bár nem tudom mennyi időd van még. Van aki 1 évvel előtte íratja be.
2009. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép hogy mondjuk kapna 100e ft-ot, de az emberek nagy százaléka minimálbért kap, ami 60e ft, abból 50e, hát az meg kell bérletre, kajára, ruhára, már ha elég.

Tudom hogy a KSH adatai vagy mi szerint az átlagkereset 130e ft nettó, de hát ez csak szép álom nagyon sok embernek.

Úgyhogy kedves kérdező, ha nem tudsz 100e-ret keresni és abból 50e-ret bébiszitterre költeni, és nagyon olcsón nem vállalja el vmi ismerős anyuka, vagy ingyen nagymama, rokon akkor igen, munkanélkülivé kell lenned! De nehogy úgy mondj fel hogy te mondasz fel, kérd úgy hogy közös megegyezéssel, ezt szívesen megteszik ha lehet és rendesek, és így mnélkülit is tudsz kapni. Ha sok mviszonyod volt előtte akkor nyersz vele pár hónapot, hogy találj jobb időbeosztásút, amiben a gyereket tudod vinni, hozni, vagy apukával felváltva vhogy megoldani.

Persze ha vmi ismerőst be tudsz szervezni, azt próbáld meg első megoldásnak! És vedd ki a szabid a régi mhelyeden, ami egy hónap tuti és hátha addig lesz más akkor felmondasz, vagy kéred hogy közös megegyezéssel és eljössz emide. Vagy megpróbálsz visszamenni és elmész táppénzre ha mást nem tudsz. De lehet tök jól fog ez működni és időközben majd megoldódnak a dolgok. Ha meg nem, még mindig felmondhatsz, de lehetőleg közös megegyezést kérj mindig első körben. Ha rendesek megadják!

Milyen megyében laksz?

2009. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja igen és már most írasd fel a bölcsiben! Nem tudom mennyi idős, de bármennyi is, nyugodtan felírathatod! Meg fogsz lepődni ki milyen hamar felíratta már! Vesztenivalód nincs a felírással, csak nyerni valód! Ha meg pl lesz addig másik gyerek stb. akkor szólsz és lemondod max, de ez még a jövő titka!
2009. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha lejár a gyed akkor utána gyes-t kapsz nem?miért kéne munkanélkülinek lenned?Nem értem.Ha a gyes lejárta után nem tudod elhelyezni akkor lenne ilyen gond nem?
2009. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem! Az új törvény szerint a 2. szülinap utáni első munkanapon irány a munka és a bölcsi ( ami nincs), gyes majd már nem jár. ( 2010.04.30-i születésűek után...és őt akkorra terveztük...)
2009. máj. 26. 09:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

2010. április 30. után tervezitek a babát, jól értem? Akkor a 2. szülinapja 2012. április 30. után lesz, nem? Addigra csak biztosítanak megfelelő számú bölcsődét.

Vagy a gyerek születését követő napon feliratkoztok a bölcsis listára.

Vagy úgy kell időzíteni a kistesót, hogy az elsőszülött 2. szülinapja előtt szülessen meg. Így nyertek két évet, akkor az elsőszülött már óvodába mehet, a másodszülöttnek pedig csak jut hely az addigra már felépített bölcsődébe. Vagy ez túl optimista?

2009. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott:

Ha úgyis csak 2010. ápr. után tervezitek a babát, akkor amíg két éves nem lesz, simán tudod úgy alakítani az életedet, hogy te csinálj majd családi napközit. Két év alatt szerintem fel lehet ilyenre készülni.

2009. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontozz le ha akarsz, de nem értem, hogy miért tetted fel ezt a kérdést! Nem is lehetsz még terhes, ha jövő év áprilisában akarsz szülni! A gyermekvállalás alapkövetelménye, hogy a leendő szülők felelősségteljesen tudjanak gondolkozni!
2009. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az aranyos tippeket. :))


"A gyermekvállalás alapkövetelménye, hogy a leendő szülők felelősségteljesen tudjanak gondolkozni!"


Ezek szerint Te azt az embert, aki feltesz egy ilyen kérdést, azt, aki előre gondolkodik felelőtlennek tartod? Akkor ki a felelősségteljes? Az,aki csak úgy durr bele leellik?

2009. máj. 28. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!