Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koraszülött ikergyermekeink...

Koraszülött ikergyermekeink vannak, tartósan betegeknek számítanak. Így sokkal több odafigyelést és gondozást igényelnek, ezért én, mint apa, sem tudom rendesen végezni a munkámat. Igényelhetek GYES-t vagy valamit, esetleg táppénzre elmehetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is koraszülöttek voltak,de már megnőttek.

Én 6 évig voltam velük gyesen, utána mentem vissza dolgozni. Az apuka dolgozott, én voltam velük egyedül, én hordtam a különböző fejlesztésekre mindkettőt.

Nem könnyű feladat, de megoldható. Nekem semmi segítségem nem volt.

Arra gondolsz, hogy az anyuka mellett Te is elmehetsz e gyesre? Nem hinném.

Táppénzre szerintem saját jogon írasd ki magad ha Te is otthon szeretnél lenni, ha normális a háziorvosod akkor 1-2 hónap megoldható.

2012. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a gyerekek?

A feleséged van velük otthon gyesen?

Ha egyikőtök sem dolgozna, miből fogtok megélni?


Bocsánat, hogy ilyeneket kérdezek, csak szeretném megérteni (nekem hármasikreim vannak).

2012. jan. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az, hogy miből élünk meg ha nem dolgozunk, hanem az, hogy ki fogja kifizetni helyettem az 57000 járulékot amit Viktorka intézett január 1.-től. Tehát ha már csak a vállalkozás terheit levenné valaki a vállamról akkor is beljebb lennénk. Nem kell nekem plusz pénz. Szerencsére 130.000 körül van a TGYÁS 6 hónapig + 46600 családi pótlék, abból kihúznánk a 6 hónapot, amíg sok a dolog... Utána pedig tudnék dolgozni már.
2012. jan. 13. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok az előző, tényleg nem a zsebetekben akartam turkálni, ne haragudj, csak szerettem volna megérteni a helyzetet.

Ha a feleséged van most TGYÁS-on, akkor ő kapja ezt a juttatást a gyerekek után, azaz vele egy időben, vele párhuzamosan nem tudsz te is a gyerekek után segélyt kérni (a gyes is segélynek számít).

Később te is elmehetsz gyesre, de ha te vagy gyesen, akkor a feleséged nem lehet ugyancsak gyesen veled egyidőben. Illetve olyat sem lehet, hogy a feleséged gyeden van, te pedig gyesen vele egyidejűleg (gyed és gyes kizárják egymást).

2012. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!